» » » Щодо публікації в журналі «Соціологія: теорія, методи, маркетинг»
Інформація
  • Переглядів: 1037
  • Автор: Moderator
  • Дата: 12-10-2015, 15:49
12-10-2015, 15:49

Щодо публікації в журналі «Соціологія: теорія, методи, маркетинг»

Категорія: Навігація / Новини

Президенту Національної академії наук України

Патону Б.Є.

 Шановний Борисе Євгеновичу!

Міністерство освіти і науки України було і залишається переконаним прихильником та захисником вільного наукового дискурсу, відкритого та об’єктивного погляду на світ. Водночас, відповідно до підпункту шостого пункту четвертого Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 р. № 630, Міністерство «забезпечує інтеграцію вітчизняних освіти і науки, інших сфер, що належать до його компетенції, з неухильним дотриманням принципів збереження і захисту національних інтересів».

Сьогодні велике збурення в академічній спільноті й засобах масової інформації викликало те, що заснований Інститутом соціології Національної академії наук України науковий академічний журнал «Соціологія: теорія, методи, маркетинг»  у добірці матеріалів «круглого столу», який начебто відбувся в окупованому Луганську 9 січня цього року під назвою «Луганськ: спекотне літо 2014 року», опублікував (№3, 2015) статтю кандидата юридичних наук О. Лопати. У ній автор  стверджує, що «населення Донбасу масово і з особливою жорстокістю знищується Збройними Силами і Національною Гвардією України», що «основними учасниками Революції Гідності були маргінали з усієї країни, яким, власне, втрачати було нічого», що «владою країни було ухвалене рішення про термінове спрямування всього майданівського «пального» матеріалу на Схід України», і що, нарешті, ніякої агресії РФ проти України немає, а натомість США воює на Донбасі з РФ «до останнього українця».

Міністерство освіти і науки переконане: розтиражовані в цій статті ідеологічні кліше сусідньої держави-агресора не мають нічого спільного з науковим дискурсом. Ми вважаємо, що трагічні події  в Криму й на Донбасі повинні бути предметом ретельного академічного вивчення, але воно не може спиратися на «круглі столи», проведені на окупованій території, де відсутні будь-які можливості для висловлення вільної думки. Рішення редколегії академічного журналу надати слово учасникам такого невідомо ким організованого «круглого столу» тим більше викликає подив, бо понад 70% науково-педагогічних і наукових працівників провідних ВНЗ Луганська – Луганського національного університету ім. Т. Шевченка і Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля – працюють зараз на звільненій території Луганщини, і тому значно логічнішим виглядало б обговорення цих питань у Старобільську чи Сєвєродонецьку, за місцем теперішньої тимчасової дислокації цих вишів.

Інформую Вас, що автори численних звернень до Міністерства освіти і науки вбачають у діях журналу не лише образу десятків мільйонів українців, зокрема й тих, які віддали життя, захищаючи свободу й незалежність нашої держави, але й грубе порушення принципів наукової етики. Відтак Міністерство дало доручення Атестаційній колегії здійснити перевірку журналу «Соціологія: теорія, методи, маркетинг» на предмет відповідності критеріям, які ставляться до фахових наукових видань.

Прошу Національну академію наук України, абсолютна більшість працівників якої виявляє чітку патріотичну позицію, дати належну наукову, професійну та громадянську оцінку згаданій публікації, її автору та  редакції видання, що її вмістило.

З повагою, 

Міністр освіти і науки України                                            С. М. Квіт

 
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Квітень 2020 (8)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)
Листопад 2019 (151)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше