Нещодавно в комунальному закладі «Чернівецька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат № 2» відбулась чергова демонстрація учнівських цільових проектів. Протягом двох днів школярі, педагоги, батьки та гості закладу мали нагоду побачити роботи учнівських груп, які працювали під керівництвом вчителів-консультантів за такими напрямками:
«Євроквест країнами Європи» (учні старших класів, консультант проекту – вчитель географії Бєлова Л.В.);
«Ми за здоровий спосіб життя» (учні старших класів, консультант проекту – вихователь Марценюк Н.Г.);
«Одиниці виміру величин» (учні 9-10 класів, консультант проекту – вчитель математики Ткачук С.М.);
«Міфи давньої Греції» (учні 6-х, 9-10 класів, консультант проекту – вчитель світової літератури Боднарюк С.О.);
«Святині і храми Буковини» (учні 10 класу, консультант проекту – вчитель української мови та літератури Холодницька С.К.);
«Мистецтво танцю» (учні 10 класу, консультант проекту – вчитель ритміки і хореографії Шестакова Н.В.);
«Казка вчить як на світі жить» (за творами В.Сухомлинського) (учні молодших класів під керівництвом вихователя Левицької О.Д.);
«Історія школи. Моя школа - найкраща» (учні 9 класу, консультант проекту – вчитель історії Шалєєва О.В.).
Творчість педагога є генератором його майстерності. Духовне багатство вчителя завжди виявляється у задумах, уроках, результатах, у творчому підході до кожної конкретної ситуації. Однак, надзвичайно важливо зацікавити та залучити до подальшої дослідницької діяльності учнів. Як відомо, завдання проекту не тільки в тім, щоб виконати якусь корисну роботу, а й у тім, щоб у цій роботі розширити свій світогляд, набути теоретичних знань, що дають потім змогу краще розуміти життя та по-науковому творити його. В основі проектної технології лежить розвиток пізнавальної та дослідницької діяльності учнів, уміння конструювати свої знання, орієнтуватися в інформаційному просторі.
Нашим учням, які долучилися до проектної діяльності, сподобалось працювати не за традиційним зв’язком «учитель – учень», а навпаки – «учень – учитель». Для нас, педагогів, особливого значення набуває залучення школярів до процесу пошуку. Надзвичайно цінною є співпраця між учнями та учителем.
Впроваджуючи інноваційні технології в системі освіти, ми залучаємо молодь до пошукової, експериментальної, науково-дослідницької діяльності, поглибленого вивченого обраних ними наук, стимулюємо до творчого самовдосконалення. Захист учнівських цільових проектів забезпечує потребу вихованців закладу у здобутті знань, умінь, навичок, набуття ними практичного досвіду та створює умови для виявлення обдарованої і талановитої молоді, сприяє вибору майбутньої професії, а отже, їх подальшій соціальній адаптації в сучасному суспільстві.