» » » Серпнева конференція працівників освіти області
Інформація
  • Переглядів: 4958
  • Автор: Moderator
  • Дата: 26-08-2015, 19:42
Змінив: Moderator
26-08-2015, 19:42

Серпнева конференція працівників освіти області

Категорія: Новини / Слайдер / Стрічка


   26.08.2015 року відбулася серпнева конференція працівників освіти області на тему "Ціннісні орієнтири підвищення якості освіти в умовах реформування та розвитку освітнього простору Чернівецької області». З вітальним словом звернулася до учасників конференції директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації О.М. Палійчук і разом з усіма вшанувала хвилиною мовчання пам’ять загиблих педагогів – учасників антитерористичної операції.
   Очільник освіти Буковини у своїй доповіді підвела підсумки роботи за минулий навчальний рік та окреслила пріоритетні напрями роботи освітньої галузі у новому 2015/2016 навчальному році. Оксана Михайлівна передусім вказала на вагомі досягнення, серед яких успіхи команди освітян області у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2015»  у номінаціях «Хімія», «Правознавство», «Українська мова та література», «Образотворче мистецтво»;  високі результати у 2014/2015 навчальному році на IV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін, де команда Чернівеччини здобула 42 призові місця; успішна участь буковинських школярів у Всеукраїнських та Міжнародних турнірах, конкурсах; дебютна участь слухачів БМАНУМ у Міжнародній учнівській науково-практичній конференції «Україна очима молодих»; започаткування акції серед вихованців дошкільних навчальних закладів та батьків «Талановита родина – талановита дитина», до участі у якій долучилися понад 500 талановитих дошкільнят та членів їхніх родин; цьогорічна наявна рекордна кількість 200-бальників за результатами ЗНО за весь час його проведення (16 абітурієнтів отримали найбільшу кількість балів: 9 осіб – з математики, по двоє – з німецької мови та біології, по одному – з англійської, французької мов, української мови та літератури; входження у сотню кращих закладів нового типу за результатами ЗНО по Україні  Чернівецької гімназії №4 та Новодністровської гімназії, які посіли відповідно 56 та 88 місця).
      Директор Департаменту освіти і науки висвітлила і проблеми освіти краю, однією з яких є якість знань випускників ЗНЗ області з  української мови, ДПА з якої проводилася у цьому навчальному році у формі ЗНО. «Результати ЗНО загострили увагу на необ’єктивності оцінювання вчителями знань учнів, оскільки у загальноукраїнському рейтингу Буковина посіла передостаннє місце за рівнем знань випускників з української мови і літератури», – наголосила директор Департаменту. Оксана Михайлівна торкнулася проблеми функціонування окремих ліцеїв і гімназій, які не відповідають статусу закладів нового типу. Третина цих закладів не тільки не підтвердили свій статус, а показали набагато нижчі результати, як звичайні загальноосвітні школи. Очільник освіти  краю чітко визначила шляхи  усунення недоліків щодо підвищення якості знань учнів ЗНЗ області.
     У доповіді Оксана Михайлівна окреслила орієнтири підвищення якості освітнього простору Чернівецької області у новому навчальному році, серед яких пильна увага буде приділена підвищенню якості навчального процесу, виховній роботі, зокрема національно-патріотичному вихованню, утвердженню громадсько-державної форми управління освітою; залученню батьківської громадськості до вирішення важливих організаційних питань функціонування навчального закладу, дебюрократизації освітнього простору; подоланню корупції, яке є одним із ключових у відновленні престижності педагогічної професії, підвищенні авторитету вчителя; підтримці молодих фахівців; рівному доступу до якісної освіти; модернізації методичного супроводу підвищення кваліфікації педагогів Інститутом післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області; покращенню фінансування освітньої галузі краю, зміцненню матеріально-технічної бази закладів освіти. 
     Голова Чернівецької обласної ради Гайничеру М.І. у своєму виступі звернув увагу на питання бюджетної децентраліізації. Зокрема, Гайничеру М.І. наголосив на тому, що перевиконання  загального консолідованого бюджету області в десять разів перевищує перевиконання обласного бюджету, тобто, в місцевих бюджетах є кошти, які можна використати на потреби освітньої галузі.   Голова обласної ради зауважив, що попри покращення матеріальної бази не слід забувати про матеріальну підтримку вчителів та запропонував розглянути можливість закласти у видатки місцевих бюджетів доплати кращим вчителям. Гайничеру М. І. зупинився на доцільності підтримки професійно-технічної освіти, необхідності підготовки фахівців робітничих спеціальностей, що є базою для розвитку економіки, а також висловив міркування щодо організації дистанційної форми проходження курсів підвищення кваліфікації педагогами області та незалежного оцінювання фахової підготовки вчителів.
    У своєму виступі директор Карапчівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Мамінчук Оксана Октавіанівна наголосила на тому, що до  величної місії підтримки розвитку особистості через основні орієнтири виховання, створення позитивного виховного простору варто долучитися належним чином усім суспільним інституціям: органам державної виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, громадськості, педагогам, сім’ї. 
    Про роль педагогічного колективу у національно-патріотичному вихованні учнівської молоді у професійно-технічних навчальних закладах області розповів директор Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки Одайський Савелій Іванович: Запорукою виховання особистості є особистий приклад майстра виробничого навчання, педагога, наставника. Ніщо так не мотивує  учнів до розвитку як образ успішного, з твердими переконаннями, готового до служіння громаді і рідній землі майстра виробничого навчання, класного керівника. Учнівська молодь професійно-технічних навчальних закладів області зайняла активну громадянську позицію щодо всебічної підтримки воїнів-патріотів.   Зокрема, учні та педагоги закладу активно співпрацюють з ініціативною групою «Маскувальна сітка Чернівці». У всіх ПТНЗ області проведено благодійні ярмарки зі збору коштів на закупівлю ліків, продуктів харчування, предметів особистої гігієни, теплого одягу для бійців АТО. Савелій Іванович наголосив на необхідності відновлення в штатних розписах професійно-технічних навчальних закладів посади керівника військово-патріотичного виховання. 
    З міжнародним досвідом у сфері реформування і модернізації освіти ознайомив присутніх директор Чернівецького ліцею №2 Чернівецької міської ради Сігітов Андрій Іванович. Доповідач зупинився на передовому прогресивному досвіді країн Західної Європи, США та Канади, де усі провідні стратегії реструктуризації школи останніми роками базуються на децентралізації управління, наданні школам автономії для прийняття освітніх рішень; сприянні розвитку готовності школи до змін, запровадженні суворої системи звітності за результати діяльності та стимулюванні інноваційної діяльності.
    Начальник відділу освіти, молоді та спорту Кіцманської райдержадміністрації Равлюк Руслана Миколаївна повідомила про залучення інвестиційних проектів як запоруку розвитку освітніх закладів. Зокрема, внесла пропозиції щодо покращення фінансової ситуації в освітній сфері. Для ефективної життєдіяльності освіти їй необхідні зв’язки з іншими організаціями, членами спільноти, залучення якомога більшої кількості зацікавлених фізичних та юридичних осіб до актуальних проблем школи та спільного пошуку шляхів їх розв’язання. На думку Руслани Миколаївни, участь у грантових проектах дасть змогу не тільки відшукати додаткові кошти на потреби місцевих громад, а й згуртувати саму громаду навколо вирішення спільної проблеми.
 Про успіхи, проблеми та перспективи розвитку Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича в умовах реформування вищої освіти доповів доктор фізико-математичних наук, професор, ректор С.В. Мельничук. Степан Васильович зупинився на аналізі результатів вступної кампанії 2015 року, питаннях співпраці та здійснення спільних проектів із закладами освіти області та ін. 
    На освітній діяльності ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації області зосередив увагу присутніх директор ДВНЗ «Чернівецький індустріальний коледж» Чернівчан Василь Ярославович, вказавши при цьому на престижність у сьогоденні затребуваних технічних професій: «Підготовка найбільшої частини фахівців для промисловості, сільського господарства, медицини, освіти, культури, торгівлі забезпечується ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації області. Молоді люди мають можливість одночасно отримувати повну загальну середню освіту і спеціальні фахові уміння, знання та навички для вирішення типових професійних завдань.
    Коледжі та технікуми сьогодні виконують головну мету короткого циклу вищої освіти, тобто надають професійну спеціалізацію, спрямовану на те, що випускники будуть працевлаштовані на відповідному рівні на ринку праці, а також мають доступ для отримання ступеня бакалавра.  Взаємозв’язок коледжів та університетів дозволяє скоротити термін навчання у ВНЗ ІІІ-ІVр.а. із значним покращенням якості підготовки фахівців, оскільки випускники коледжів більш реально уявляють усі переваги і труднощі обраної професії.
   З вітальним словом до освітян області звернувся голова обласної організації профспілки працівників освіти і науки Володимир Васильович Дудчак, який  вніс пропозиції щодо покращення умов праці вчителів, зокрема наголосив на гідній оплаті праці, соціальному страхуванні. Доповідач зауважив, що у суспільстві повинно бути моральне визнання праці вчителя, оскільки педагог має надавати якісні освітні послуги.  Для цього необхідно створити відповідні умови праці. Також було зроблено акцент на омолодженні кадрів на рівні чинного законодавства.
   Упродовж спілкування у режимі відеоконференцзв'язку директора Департаменту освіти і науки з учасниками конференції у студіях було висловлено ряд пропозицій до проекту ухвали. Після проведення педагогічних конференцій у районах/містах області всі рекомендації будуть узагальнені ухвалою обласної  педагогічної конференції.

Серпнева конференція працівників освіти області

 

Серпнева конференція працівників освіти області

 

Серпнева конференція працівників освіти області

 

Серпнева конференція працівників освіти області

 

Серпнева конференція працівників освіти області

 

 

 

Серпнева конференція працівників освіти області

 


 

Серпнева конференція працівників освіти області

 

Серпнева конференція працівників освіти області

 

Серпнева конференція працівників освіти області

 

Серпнева конференція працівників освіти області

 

Серпнева конференція працівників освіти області

 

Серпнева конференція працівників освіти області

 

Серпнева конференція працівників освіти області

 

Серпнева конференція працівників освіти області

 

Серпнева конференція працівників освіти області

 

Серпнева конференція працівників освіти області

 

Серпнева конференція працівників освіти області

 

Серпнева конференція працівників освіти області

 

Серпнева конференція працівників освіти області

 

Серпнева конференція працівників освіти області

 

Серпнева конференція працівників освіти області

 

Серпнева конференція працівників освіти області

 

Серпнева конференція працівників освіти області

 

Серпнева конференція працівників освіти області

 

Серпнева конференція працівників освіти області

 

Серпнева конференція працівників освіти області

 


 

Серпнева конференція працівників освіти області

 

Серпнева конференція працівників освіти області

 

Серпнева конференція працівників освіти області

 

Серпнева конференція працівників освіти області

 

Серпнева конференція працівників освіти області

 

Серпнева конференція працівників освіти області

 
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Жовтень 2020 (58)
Вересень 2020 (56)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше