» » » Відбувся обласний семінар «Організація літнього відпочинку та оздоровлення дітей - 2015»
Інформація
  • Переглядів: 1670
  • Автор: Moderator
  • Дата: 26-05-2015, 18:21
26-05-2015, 18:21

Відбувся обласний семінар «Організація літнього відпочинку та оздоровлення дітей - 2015»

Категорія: Новини / Стрічка

22 травня 2015 року на базі Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області відбувся обласний семінар працівників відділів/управлінь освіти, відповідальних за літнє оздоровлення, начальників літніх оздоровчих таборів щодо організації літнього відпочинку та оздоровлення дітей у 2015 році. 
Семінар проходив за участі: С.С.Тодорюк, заступника директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації; Т.С.Богачик, заступника директора ІППОЧО; П.С.Старовойта, завідувача відділу НМЦ суспільно-гуманітарних дисциплін ІППОЧО. 
Роботу семінару розпочала Світлана Сильвестрівна Тодорюк. Заступник директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації ознайомила учасників семінару із завданнями щодо організації відпочинку та оздоровлення дітей влітку 2015 року, зазначивши: «Організація літньої оздоровчої кампанії дітей є складовою частиною безперервного та послідовного процесу навчання та виховання. На відміну від попередніх років, цьогорічна кампанія буде спрямована не на встановлення кількісних показників, а на якість її проведення, тобто створення умов для педагогічно обґрунтованого, змістовного й цікавого дозвілля дітей, творчого розвитку, духовного та інтелектуального збагачення, розширення світогляду, оздоровлення та активний відпочинок».
Організація літнього оздоровлення та відпочинку дітей у 2015 році   здійснюється  відповідно до нормативно-правових актів із питань оздоровлення та відпочинку дітей, діяльності дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.
На виконання п.9  розпорядження  Чернівецької облдержадміністрації   №141-р від 27.03.2015  здійснено організаційні заходи щодо роботи у 2015 році таборів з денним перебуванням (за заявами батьків), стаціонарних і наметових таборів. Станом на 20 травня 2015 року заплановано роботу 116 закладів оздоровлення.
У закладах обласного підпорядкування проведено відповідну роботу щодо організації 100% оздоровлення дітей-сиріт, 70%  дітей із багатодітних сімей, дітей, позбавлених батьківського піклування, вихованців позашкільних навчальних закладів. Влітку 2015 року у стаціонарних таборах обласного підпорядкування «Лунка» та «Буковинка»  заплановано оздоровити 1320 дітей різних категорій.
Зокрема,    4 профільні зміни (01.06.2015-29.08.2015), тривалість кожної зміни – 21 день, перезмінка – 2 дні: 
науково-технічний профіль –  буде охоплено оздоровленням 131 дитину шкільного віку (І зміна – 01.06.2015 – 21.06.2015);
еколого-натуралістичний профіль –  102 дітей шкільного віку;                 
науковий профіль –  31 дитина шкільного віку (ІІ зміна – 24.06.2015 –  14.07.2015);
художньо-естетичний профіль – 137 дітей шкільного віку (ІІІ зміна – 17.07.2015-06.08.2015);
туристсько-краєзнавчий профіль – 133 дітей шкільного віку (ІV зміна – 09.08.2015-29.08.2015).                                                                                                 
Міністерство освіти і науки України у 2015 році зініціювало створення літніх мовних таборів для учнів загальноосвітніх навчальних закладів України з метою популяризації вивчення іноземних мов серед українських школярів та підвищення їх мотивації  шляхом трансформації практики учнів після закінчення навчального року в мовні табори. Для офіційної освіти це кардинально новий крок у напрямі мобільності учня, відкритості нових пріоритетів,  доступності до більш якісного продукту у сфері іноземної мови. На виконання  наказу Міністерства освіти і науки України №89 від 03.02.2015 р. «Про здійснення заходів щодо організації літніх мовних таборів» проведено організаційні заходи щодо  роботи літніх мовних таборів.  Видано наказ Департаменту освіти і науки від 02.04.2015 №  «Про здійснення заходів щодо організації літніх мовних таборів», визначено відповідальних за організацію та проведення 66 (43 – з англійської мови, 14 – з німецької мови і 9 – з французької) літніх мовних таборів, якими буде охоплено 1620 учнів загальноосвітніх навчальних закладів. На сайті Інституту післядипломної педагогічної освіти  створено сторінку «Літні мовні табори». Курує цією роботою  завідувач науково-методичного центру іноземних мов і міжнародних відносин Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області  Куриш С.М. 
На базі пришкільного табору денного перебування при  Чернівецької ЗОШ № 6 з 02.06 по 19.06.2015 року працюватиме загін громадської організації Станиця Чернівці Пласту – НСОУ. «Пласт» - це національна скаутська організація України, мета якої сприяти всебічному патріотичному самовихованню української молоді на засадах високої моралі,  свідомих, відповідальних та повноцінних громадян місцевої, національної та світової спільнот і провідників українського суспільства. Зараз «Пласт» – це потужна організація, учасниками якої є приблизно 10 тисяч осіб з усієї Україні. Пластуни організовують численні табори, кожен з яких має свою спеціалізацію (летунський, морський, військовий, спортивний, мандрівний, виховно-вишкільний та ін.). 
Особливо цінною буде допомога волонтерів, які володіють англійською мовою та готові протягом червня цього року співпрацювати.
Департамент освіти і науки облдержадміністрації впродовж червня-серпня 2015 року буде працювати над тим, щоб забезпечити: 
цільове використання бюджетних коштів, передбачених на проведення оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують соціальної уваги та підтримки; 
послугами оздоровлення та відпочинку не менше 55% від загальної кількості контингенту учнів 1-10 класів, у тому числі оздоровити 100% дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, не менше 70% дітей малозабезпечених та багатодітних сімей; 
ефективний відпочинок та повноцінне оздоровлення дітей влітку, створення належних умов для освітньої, культурно-виховної, фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи з дітьми під час літніх канікул; 
додержання законодавства у сфері оздоровлення та відпочинку дітей. 
Пукальська Христина Володимирівна, головний спеціаліст відділу  молоді  управління молоді та спорту Чернівецької облдержадміністрації ознайомила присутніх із нормативно-правовим забезпеченням літнього  відпочинку та оздоровлення у 2015 році. 
Про дотримання санітарного законодавства в закладах оздоровлення та відпочинку, організацію та проведення заходів, спрямованих на недопущення виникнення інфекційних хвороб в дитячих оздоровчих закладах, проінформувала Борщевська Олеся Борисівна, начальник відділу держсанепіднагляду Головного управління Держсанепідслужби в Чернівецькій області.
Коноплянко Денис Юрійович, провідний фахівець з охорони праці  та безпеки життєдіяльності КУ «Група   моніторингу системи освіти, господарського обслуговування та аудиту установ освіти області», ознайомив присутніх із організацією охорони праці в літньому оздоровчому таборі.
Коновалова Ганна Миколаївна, директор Чернівецького обласного центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді, розповідала про те, як можна організувати туристсько-краєзнавчу роботу в літньому оздоровчому закладі, зокрема у наметовому містечку.
Тодоріко Анатолій Валентинович,  оперуповноважений сектору кримінальної міліції в справах дітей  УМВС в Чернівецькій області, та Владислав М’якота, старший інспектор з особливих доручень управління громадської безпеки УМВС України в Чернівецькій області ознайомили присутніх із особливостями роботи з дітьми, які схильні до девіантної поведінки, в умовах літнього оздоровчого табору. 
Кирилецька Людмила Василівна, методист-психолог  НМЦ практичної психології та соціальної роботи ІППОЧО, провела роз’яснювальну роботу щодо  особливостей психолого-педагогічної діагностики  в дитячому  оздоровчому закладі.
Із напрямами національно-патріотичного виховання дітей та молоді засобами Пластового таборування ознайомила Христина  Малець, заступник  голови міського осередку  Національної скаутської організації України «Пласт».
Кучерявенко Руслана Олександрівна, старший вихователь ЛОТ «Калинка», поділилася досвідом роботи щодо організації виховної роботи в умовах оздоровчого табору.
Як забезпечити комфорт дитини в літньому оздоровчому таборі розповів
Старовойт Петро Сергійович, завідувач науково-методичного центру виховної роботи ІППОЧО.
У рамках семінару проведено нагородження переможців Всеукраїнського огляду-конкурсу дитячих закладів  оздоровлення та відпочинку  2014 року. 
Під час роботи семінару присутні мали можливість ознайомитись із виставкою методичної літератури.
Учасники обласного семінару обговорили методичні  рекомендації щодо організації літнього відпочинку та оздоровлення дітей у 2015 році. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Серпень 2020 (12)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)
Березень 2020 (86)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше