» » » Формування особистісних орієнтацій учнів: співпраця педагогічного колективу та батьківської громадськості
Інформація
  • Переглядів: 1020
  • Автор: Anatoly
  • Дата: 14-05-2015, 20:42
14-05-2015, 20:42

Формування особистісних орієнтацій учнів: співпраця педагогічного колективу та батьківської громадськості

Категорія: Новини / Стрічка

13 травня на базі Путильської гімназії відбувся семінар директорів гімназій та ліцеїв Чернівецької області з проблеми «Формування особистісних орієнтацій учнів: співпраця педагогічного колективу та батьківської громадськості». У роботі семінару взяли участь: О.М.Палійчук, директор Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА; С.С.Тодорюк, заступник директора Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА; Т.С.Богачик, заступник директора Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області; Л.І. Пархомова, методист наково-методичного центру з координації діяльності РМК/ММК та менеджменту ІППОЧО; М.П.Савчук, голова Путильської районної адміністрації; А.П.Дудчак, голова Путильської районної ради; Д.І.Фрей, начальник відділу освіти, молоді та спорту Путильської районної адміністрації.
Оксана Михайлівна Палійчук привітала учасників семінару та зазначила, що особистісна орієнтація – це ті вектори, які обирають діти в житті і ми беремо в цьому безпосередню участь. «Ви, педагоги, тримаєте у руках освіту і наше спільне завдання – накреслити реальні шляхи, щоб допомогти дитині вибрати ті цінності, які є вічними. Для досягнення результату ми повинні стати прикладом для наслідування. Директор має зрозуміти, що весь ефект криється у його людяності. Наша мета полягає у формуванні морально-духовної життєво компетентної особистості, яка успішно самореалізується в соціумі як громадянин, сім’янин. професіонал », – наголосила директор Департаменту освіти і науки. Оксана Михайлівна ознайомила присутніх із результатами соціологічного опитування батьків, вчителів, учнів за яким 96% вчителів та батьків зазначили, що християнські цінності для них важливі; 17% учнів вважають, що освіта для них цінність. Проте, 76% батьків, 71% вчителів та 90% учнів зазначили, що ідеалу, до якого б вони прагнули немає. «Саме батьки та вчителі повинні стати ідеалом для дитини», – сказала директор Департаменту.
О.М.Палійчук назвала умови успішної співпраці школи і сім’ї серед яких: інформування та залучення батьків до життя школи; узгодженість у підході до дитини; кваліфікована допомога і підтримка у складних життєвих та педагогічних ситуаціях; справедливе розв’язання конфліктів. Також Оксана Михайлівна окреслила пріоритетні напрямки освіти: принцип єдності сім’ї і школи; організованість родинного виховання та освіти як важливої ланки виховного процесу; забезпечення діяльності педагогічного всеобучу батьків.
М. П. Савчук, голова Путильської районної адміністрації розповів про реалії та перспективи освіти Путильщини, проаналізувавши мережу закладів району. На його думку формування особистісних орієнтацій учнів це дуже важливе питання, якому потрібно приділяти велику увагу. Тому місцева влада робитиме все можливе, щоб забезпечити навчально-виховний процес всім необхідним. «Спільними зусиллями формування справжньої нації буде на найвищому рівні», – підкреслив голова Путильської адміністрації.
Про роль органів місцевого самоврядування в розвитку освіти району розповів А.П.Дудчак. 
Д.І.Фрей продемонстрував реалізацію освітніх проектів району , які формують особистісну орієнтацію учнів.
Є.Г.Волошенюк ознайомила присутніх з освітнім простором гімназії, розповіла про життя закладу, здобутки учнів та вчителів.
Під час практичної частину семінару присутнім було продемонстровано засідання координаційної ради Путильської гімназії, до якої входять адміністрація закладу, представники батьківської громади та учнівського самоврядування. Представник батьківського комітету порушила питання спортивної зали, яка відсутня в закладі. 
Синиця Анастасія, голова гімназійного учнівського парламенту прозвітувала про організовані гімназистами благодійні акції, до однієї із них виявили бажання долучитися і учасники семінару.
Учениця порушила важливе для району питання транспортного сполучення, звернувшись до представників районної адміністрації. 
У наступній частині семінару учасники брали участь у методичний заходах, розділившись на дві групи. Ділову гру з батьками на тему «Спілкування з дитиною – мистецтво» вдало провела О.Є.Танас, вчитель Путильської гімназії. Фрагмент засідання творчої групи класних керівників «Діалог» з проблеми «Від родинного джерела до громадянського становлення» представила Г.Я.Колежук, заступник директора з наукової роботи Путильської гімназії.
Підсумовуючи роботу семінару, Т.С.Богачик звернула увагу присутніх на основні завдання діяльності громадських організацій і об’єднань дітей України, способи використання міжнародних організацій у вихованні дітей. Також Тамара Степанівна запропонувала переглянути форми і методи роботи з батьками і чітко окреслити зони відповідальності батьків та педагогів. Л.І.Пархомова запропонувала обговорити питання співпраці педагогічного колективу та батьківської громадськості у формі коучингу. Директори активно взяли участь у обговоренні, поділилися враженнями від презентованої роботи Путильської гімназії, а також власним баченням проблеми. Учасники семінару зійшлися на думці, що проблема виховання сьогодні стоїть дуже гостро і саме це віддзеркалює стан суспільства. На думку керівників навчальних закладів, педагог має дивитися на учня як на особистість, а не на бізнес проект, забезпечуючи якісний навчально-виховний процес, що дозволить грамотно провести дитину у життя. Насамкінець учасники семінару подякували адміністрації за налагоджену роботу та ухвалили рекомендації.
У рамках семінару було відвідано музей-садибу імені Юрія Федьковича.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Вересень 2020 (40)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше