» » » Питання вирішення проблем дітей з інвалідністю потребує першочергової уваги і має бути включене до програм розвитку і реформ – Микола Кулеба
Інформація
  • Переглядів: 798
  • Автор: Moderator
  • Дата: 23-04-2015, 15:48
23-04-2015, 15:48

Питання вирішення проблем дітей з інвалідністю потребує першочергової уваги і має бути включене до програм розвитку і реформ – Микола Кулеба

Категорія: Новини / Стрічка

Як повідомляє прес-служба Президента України, в Адміністрації Президента України під головуванням Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби відбувся круглий стіл на тему "Захист прав дітей з особливими потребами".
"Маємо обговорити основні проблеми, які виникають у напрямі роботи з дітьми з інвалідністю - яким чином розвивати державну політику у цьому напрямі, яка б дійсно допомогла, щоб кожна сім'я відчула, що в країні щось змінюється по відношенню до таких дітей", - зазначив М.Кулеба на початку зустрічі.
Представники громадських організацій, батьки дітей з інвалідністю та провідні фахівці, які мають досвід роботи з такими дітьми, що взяли участь у роботі круглого столу, серед іншого акцентували увагу на необхідності розвитку інклюзивної освіти, надання якісної медичної допомоги дітям зі специфічними захворюваннями, порушували питання забезпечення дітей з онкозахворюваннями протезуванням, ліками для проведення лікування, реєстрації життєвонеобхідних медпрепаратів, надання паліативної допомоги, функціонування хоспісів.
Особливо наголошувалося на питанні адаптації дітей з інвалідністю у суспільстві - забезпеченні умов відвідування садочків, шкіл разом з іншими дітьми, забезпечення освітніх закладів відповідними спеціалістами. "Також необхідно розробити програму з профорієнтації та у подальшому - забезпеченні дітей роботою, яка була б затребуваною на ринку праці", - підкреслили присутні.
Уповноважений констатував, що в Україні збільшується кількість дітей з різними видами захворювань - щорічно на 0,5%. За даними на початок 2014 року їх кількість становила 168,3  тис. осіб, що становить 2% від усього дитячого населення країни.
Микола Кулеба зазначив, що переважна більшість дітей з інвалідністю проживає в сім’ях. Однак, зауважив він, поява у родині дитини з особливими потребами зазвичай спричиняє зміну її життєвого устрою. "За даними Державного інституту проблем молоді та сім'ї за 2006 рік 26% сімей постійно відчувають матеріальні труднощі; 67% - вказали на те, що потребують додаткових коштів на харчування, одяг, господарські потреби і ліки; 16% - на дозвілля; 14,3% – на оплату відвідування дитиною гуртків. 90% сімей вважають реабілітацію дитини своїм обов’язком, при чому активну роль беруть на себе 60% сімей. Водночас 62% сімей очікують допомоги від держави", - констатував Уповноважений.Він зауважив, що характер проблем, з якими стикаються сім'ї, в яких є діти з інвалідністю з того часу практично не змінився.
Уповноважений нагадав, що відповідно до ратифікованих Україною Конвенції прав дитини та Конвенції прав людей з інвалідністю, наша держава має забезпечити рівні права та можливості, доступність всіх закладів і послуг тощо для таких людей. "Вони мають такі ж права на охорону здоров’я, соціальну допомогу, освіту, професійну підготовку і підтримку як усі інші діти і підлітки", - наголосив він.
Проте, зауважив М.Кулеба, такі особливі діти та члени їх сімей стикаються з чисельними бар’єрами. Саме тому, наголосив Уповноважений, сьогодні необхідно надати проблемам людей з інвалідністю першочергової увагу в програмах розвитку і реформ. Він висловив переконання, що люди з інвалідністю та їх близькі мають брати безпосередню участь у розробці і впровадженні всіх необхідних змін, котрі в результаті мають забезпечити якісне життя для них.
У роботі круглого столу взяли участь представники Асоціації батьків дітей з аутизмом, Благодійних фондів та організацій "Діти Белла" (бульозний епідермоліз), "Краб" (онко, паліативна допомога), "Асоціація паліативної та хоспісної допомоги", Всеукраїнської БО "Даун Синдром", громадських організацій "Бачити серцем" (діти та підлітки з інвалідністю), "Відчуй" (порушення слуху), "Товариство особливих дітей "Ми разом", Міжнародної ГО "Фонд допомоги дітям з синдромом аутизму "Дитина з майбутнім", представники ініціативної групи батьків дітей з інвалідністю Дніпровського р-ну м.Києва, ВГО "Інститут реабілітації та соціальних технологій", "Платформа оздоровлення суспільства", гуманітарної місії "Loads of love", Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Солом’янського району столиці.
За допомогою Skype зв'язку до круглого столу також приєднався директор Харківського будинку дитини №1, який спеціалізується на реабілітації та наданні допомоги дітям з інвалідністю та навчанні сімей, у яких вони виховуються Роман Марабян.

 

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Квітень 2020 (18)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)
Листопад 2019 (151)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше