Інформація
  • Переглядів: 1302
  • Автор: Moderator
  • Дата: 14-04-2015, 19:49
14-04-2015, 19:49

Працюємо у режимі підготовки до ЗНО

Категорія: Новини / Слайдер / Стрічка

14 квітня 2015 року відбулася чергова апаратна нарада директора Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації, перед початком роботи якої Оксана Михайлівна привітала усіх присутніх із святом Воскресіння Христового, яке вся Україна святкувала два дні тому: «Цей тиждень особливий, світлий. Тож бажаю, нехай у вашому житті буде побільше світлих подій, а Боже благословення хай буде з вами не тільки у ці радісні дні, але й цілий рік».
Розпочинаючи нараду, очільник освіти краю зупинилася на питанні щодо виконання  наказу Департаменту освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації від 12.02.2015 № 52 «Про Порядок організації роботи з документами та контролю за їх виконанням» та наголосила на обов’язковості дотримання основних нормативних вимог, зокрема вимог до аркуша погодження до наказів Департаменту освіти і науки облдержадміністрації.
Згідно з планом наради було розглянуто чотири питання. З першого питання «Про порядок закінчення навчального року у загальноосвітніх навчальних закладах області та проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти у 2014/2015 навчальному році» проінформувала Микитюк С.М., начальник відділу дошкільної, загальної середньої, спеціальної освіти та соціального захисту Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, яка зазначила, що цього року загальноосвітні навчальні заклади області закінчують  9205 учнів 9 класу та 5834 учні 11 класу. У ході розгляду питання було розкрито окремі його аспекти, зокрема щодо нормативної бази ДПА, основних змін та нововведень, умов  звільнення від атестації, основних термінів проведення ДПА, складу атестаційних комісій, вручення документів про освіту та ін. Окрім того, Світлана Миколаївна наголосила про заборону проведення будь-яких неофіційних форм відзначення свята закінчення загальноосвітнього навчального закладу, збір коштів на урочистості, подарунки школі, педагогічним працівникам тощо. Також було наголошено, що до 15.04. 2015 органам управління освітою, керівникам підвідомчих навчальних закладів необхідно подати в Департамент освіти і науки  облдержадміністрації розклад державної підсумкової атестації в навчальних закладах підпорядкованих територій.
З другого питання «Про попередні підсумки виступу команди Чернівецької області на ІV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін у 2014/2015 навчальному році» доповіла Богачик Т.С. , в.о. директора Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області, яка повідомила, що на ІV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін команда Чернівецької області була сформована у складі 85 школярів. Станом на 14.04.2015 переможцями стали 40 учасників обласної команди. Також Тамара Степанівна наголосила, що цьогоріч вперше проводився IV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з румунської мови та літератури (румунської і світової), на якій команда області виборола 4 дипломи. Станом на 14.04.2015 триває IV етап Всеукраїнських учнівських олімпіад із правознавства у м. Харкові та трудового навчання у м. Тернополі. 
Про забезпечення інклюзивним навчанням загальноосвітніх навчальних закладів області у 2014/2015 н.р. доповіла Гринюк О.І., головний спеціаліст відділу дошкільної, загальної середньої, спеціальної освіти та соціального захисту Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, яка зазначила, що відповідно до «Порядку організації інклюзивного навчання в загальноосвітніх навчальних закладах Чернівецької області» станом на 1 квітня 2015 року інклюзивним навчанням охоплено 144 дітей з особливими освітніми потребами, з них: 46 дітей-інвалідів, які навчаються у 103 класах 63 загальноосвітніх навчальних закладів. Також Оксана Іванівна прозвітувала про основні проведені в області заходи у сфері інклюзивної освіти, серед яких консультації, семінари, наради, майстер-класи. Окрім того, було зазначено, що наявні проблеми, які потребують вирішення, зокрема: наповнюваність інклюзивних класів відповідно до вимог «Порядку організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах» (не більше 20 учнів); забезпечення навчальних закладів, де запроваджено інклюзивне навчання, посадами асистента вчителя;  впровадження інклюзивної форми навчання в Хотинському районі та ін.
У ході обговорення директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації наголосила, що керівникам органів управління освітою райдержадміністрацій, міських рад необхідно посилити персональну відповідальність за надання достовірної інформації; продовжувати роботу щодо забезпечення посад: асистента вчителя, практичного психолога, соціального педагога, вчителя-логопеда для надання якісних послуг дітям з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного навчання ЗНЗ.
Про стан організації та проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2015 році доповіла Якименко Л. В., завідуюча відділом тестових технологій та ЗНО КУ «Група моніторингу системи освіти, господарського обслуговування та аудиту установ освіти області», яка зазначила, що станом на 14.04.2015 усі одинадцятикласники області стовідсотково зареєстровані на тестування й отримали сертифікати, які надійшли на адресу ЗНЗ. Загальна кількість зареєстрованих у Чернівецькій області становить 7234 особи, з них: випускники загальноосвітніх навчальних закладів – 5938, минулих років – 1296.  Любов Володимирівна проінформувала, що в області вжито відповідних заходів безпеки в пунктах проведення ЗНО. Зокрема, працівниками УМВС України в Чернівецькій області буде забезпечено охорону пунктів тестування, підтримання громадського порядку на прилеглих до них територіях; Департаментом охорони здоров’я буде організовано медичне обслуговування; на керівників органів управління освітою покладено відповідальність щодо підвезення учнів до пунктів тестування. Також з метою якісного проведення зовнішнього незалежного оцінювання 15-16 квітня відбудеться навчання-інструктаж та тест-контроль відповідальних за ЗНО в районах/місті, відповідальних за пункти тестування та їх помічників, уповноважених осіб Українського центру оцінювання якості освіти. Окрім того, Любов Володимирівна наголосила: «Вхід до пункту проведення ЗНО здійснюватиметься з 10:15 до 10:50. У випадку запізнення абітурієнт не допускається до пункту тестування. Починаючи з 11:00 год., учасникам заборонено мати при собі (навіть вимкненими) будь-які засоби зв’язку, пристрої зчитування, збереження та відтворення інформації, їх складові частини, а також друковані і рукописні матеріали. Під час технологічної перерви, в разі виявлення за допомогою металодетекторів зазначених пристроїв та матеріалів, учасник ЗНО буде позбавлений права виконувати сертифікаційну роботу та результати анульовуються».
У ході обговорення Тодорюк С.С., заступник директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, наголосила, що для випускників-переселенців термін реєстрації на ЗНО продовжено до 20.04.2015. Додаткова сесія, як повідомила Світлана Сильвестрівна,  відбудеться з 9 червня по 9 липня безпосередньо в Івано-Франківському регіональному центрі оцінювання якості освіти.
За результатами наради відповідальним працівникам дано ряд доручень.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Травень 2020 (92)
Квітень 2020 (95)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше