Error: Incorrect password!
На Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літератури » Департамент освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації
 
» » » На Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літератури
Інформація
  • Переглядів: 1752
  • Автор: Anatoly
  • Дата: 26-03-2015, 15:27
26-03-2015, 15:27

На Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літератури

Категорія: Новини / Слайдер

Сьогодні, 26 березня 2015 року, у приміщенні обласного центру естетичного виховання «Юність Буковини», відбулося урочисте закриття та підбиття підсумків ІV етапу першої Всеукраїнської учнівської олімпіади з румунської мови і літератури.
Першою з вітальним словом до юних знавців румунського слова та присутніх звернулася головний спеціаліст департаменту загальної, середньої та дошкільної освіти Міністерства Світлана Харченко: «Сьогодні у цьому прекрасному залі затишно, добре, присутня домашня атмосфера, і я сподіваюсь, що незабаром у нашій державі буде так само.
Учнівські олімпіади з таких мов, як румунська, польська, іврит, болгарська на державному рівні започатковано і проводяться вперше. Тому, перш за все, хочу привітати всіх учасників з такою знаменною і значущою подією не тільки для нас, а й для всієї України. Адже, якщо всі учнівські олімпіади ІV-ого етапу започатковані у 1990-их роках, то олімпіада з румунської мови і літератури до цього часу не проводилася. На мою думку, це надзвичайно позитивно і правильно тому, що немає значення, хто якою мовою розмовляє – рідну мову має знати кожен. Адже мова – це душа народу, душа національності».
Світлана Йосипівна також висловила слова вдячності організаторам олімпіади: Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації в особі директора – Оксани Палійчук; Чернівецькому національному університету імені Юрія Федьковича в особі доцента кафедри румунської та класичної філології, кандидата філологічних наук, голови журі Лори Бостан; всім педагогам, які підготували учасників та батькам юних олімпійців.
Генеральний консул Румунії в Чернівцях пані Елеонора Молдован під час свого виступу запросила всіх учасників олімпіади до літнього табору, який буде організований Румунією для представників румунської громади.
«Наші діти довели всім нам, що вони знають румунську мову, отримали гарні результати і достойно представлятимуть Україну на будь-якому Міжнародному конкурсі.
Від імені нашої держави я засвідчую і передаю вам щиру повагу і подяку за ініціативу та проведення олімпіади з румунської мови і літератури на державному рівні. Адже для дітей це важливо і перспективно. Надіємося, що Бог, мир, добробут в світі і в нашому регіоні дадуть нам можливість і на наступний рік зустрітись в такому форматі, поділитися своїми враженнями про нові здобутки, звершення, які ми зуміємо досягти упродовж року.
Переконана, що тільки спільними зусиллями ми зможемо виховати гарне покоління румунів, яке живе на Україні, і які так гарно зберегли свою рідну мову, культуру. Це робить Україну багатшою», – підкреслила Генеральний консул Румунії в Чернівцях.
Лора Бостан, доцент кафедри румунської та класичної філології Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, кандидат філологічних наук, голова журі Всеукраїнської олімпіади з румунської мови та літератури 
подякувала усім організаторам, які допомогли, щоб олімпіада відбулася на такому рівні. 
«Відрадно, що наша рідна румунська мова піднялася на державний рівень. Ця олімпіада для нас є надзвичайно вагомою. Адже коли твою мову, культуру поважають і поважають тебе, як громадянина України, це дуже приємно.
Дуже правильно показати, що на Україні кожен має право висловлюватися своєю рідною мовою, але, звичайно, необхідно знати і державну мову на такому самому рівні.
Відзначу, що оцінюючи конкурсні роботи, а особливо роботи ІІ-го туру, ми дійшли висновку, що молодь прагне до кращого майбутнього і їй не потрібно тієї крові, тих смертей, такого життя, яке вирує сьогодні у нашій державі», – наголосила під час вітального слова Лора Олександрівна.
Надія Апетроаєй, учениця 11-го класу Горбівської ЗОШ І-ІІІ ст. Герцаївського району, переможниця відзначила: « Цей конкурс – це крок до пізнання та самовдосконалення. Я щиро вдячна всім організаторам, які надали нам таку можливість випробувати свої сили та удосконалити свої знання. 
Дуже приємний той факт, що саме ми стали першими учасниками ІV етапу першої Всеукраїнської учнівської олімпіади з румунської мови і літератури, і ця історична подія відбулася саме тут у нас, у мальовничому місті Чернівці».
Директор Департаменту освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації, кандидат педагогічних наук, доцент, голова оргкомітету Оксана Палійчук під час закриття урочистостей зазначила: «Щоб висловити всі емоції, які панують в моїй душі, слів знайти неможливо. Пригадуються мені зараз слова із Святого Письма: «Одного разу троє учнів піднялися із Сином Божим на гору для молитви. І так їм там добре було, що не хотілося повертатися…» Тут, у нашому інтелектуальному дружньому колі, панує така атмосфера, такий дух, що саме слова «як добре нам тут бути» хочеться повторювати знову і знову. Дуже мудро колись сказав один мудрець: «Сонце! Чи було б ти сонцем, як би не мало кому світити?» Шановні конкурсанти, ви і є нашим сонцем, адже, якщо б не ви, не було б цих чудових клопітких буднів, не було б тієї безмежної радості, яку відчуваємо, спостерігаючи за вашими успіхами. Тож дякуємо вам, що наша праця недаремна. Ми покладаємо надії на те, що ту любов до мови, яка пишною лілеєю цвіте у ваших серцях, ви плекатимете і надалі. Ви – особливі. Олімпіада з румунської мови і літератури на Всеукраїнському рівні цьогоріч проходила вперше. Далі будуть наступні, але кожен, хто торкатиметься цього питання, хто буде його досліджувати, завжди буде згадувати саме першу олімпіаду. Тому ви, шановні олімпійці, прославлені у віках».
Крім того, очільник освіти краю висловила слова щирої вдячності усім, хто долучився до організації та проведення IV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з румунської мови і літератури за те, що їхній внесок допомагав усім іншим рухатися до мети, прагнути до високих результатів та досягати у цьому успіхів. Щиросердну вдячність висловила директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації і членам журі, зауваживши, що їхня справа дуже нелегка і відповідальна. А юним знавцям Оксана Михайлівна побажала і надалі бути першими. 
Переможцями олімпіади стали:
Надія Апетроаєй, учениця 11-го класу Горбівської ЗОШ І-ІІІ ст. Герцаївського району Чернівецької області;
Анжеліка Карп, учениця 10-го класу Карапчівського ліцею Глибоцького району Чернівецької області;
Марія-Августа Авдокімова, учениця 9-го класу Красноїльської гімназії Сторожинецького району Чернівецької області.
Учасників олімпіади також привітали: Василь Бику, голова товариства румунської культури ім.М.Емінеску; представник Міжрегіонального об’єднання «Румунська спільнота України» Петро Постевка; студенти кафедри румунської та класичної філології Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та сім’я Опаіц в особі Аркадія Опаіца – письменника, поета, знаного представника громадської організації – голови Ліги захисту прав людини. Гості подарували юним олімпійцям подарунки та грошові премії.
Також у закритті IV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з румунської мови і літератури брали участь: заступники директора Департаменту освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації Світлана Тодорюк та Богдан Потурнак; директор Чернівецької філії Інституту інноваційних технологій та змісту освіти МОНУ Любов Тарангул; директор Інституту післядипломної педагогічної освіти Григорій Білянін; голова обласного комітету профспілки працівників освіти Володимир Дудчак; заступники директора Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області Тамара Богачик та Галина Руда; головний спеціаліст Департаменту освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації Ольга Остафій; старший науковий співробітник Чернівецької філії Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОНУ Інна Дутчак; методист НМЦ суспільно-гуманітарних дисциплін Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області Лілія Говорнян; директор гімназії № 6 м.Чернівці Іван Ігнат та директор Багатопрофільного ліцею для обдарованих дітей Марина Семанюк.

На Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літературиНа Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літературиНа Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літературиНа Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літературиНа Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літературиНа Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літературиНа Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літературиНа Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літературиНа Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літературиНа Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літературиНа Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літературиНа Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літературиНа Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літературиНа Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літературиНа Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літературиНа Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літературиНа Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літературиНа Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літературиНа Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літературиНа Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літературиНа Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літературиНа Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літературиНа Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літературиНа Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літературиНа Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літературиНа Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літературиНа Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літературиНа Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літературиНа Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літературиНа Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літературиНа Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літературиНа Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літературиНа Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літературиНа Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літературиНа Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літературиНа Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літературиНа Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літературиНа Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літературиНа Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літературиНа Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літературиНа Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літературиНа Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літературиНа Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літературиНа Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літературиНа Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літературиНа Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літературиНа Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літературиНа Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літературиНа Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літературиНа Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літературиНа Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літературиНа Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літературиНа Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літературиНа Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літературиНа Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літературиНа Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літературиНа Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літературиНа Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літературиНа Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літературиНа Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літературиНа Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літературиНа Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літературиНа Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літературиНа Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літературиНа Буковині відбулося урочисте закриття Всеукраїнської олімпіади з румунської мови і літератури

 


скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Лютий 2021 (8)
Січень 2021 (45)
Грудень 2020 (63)
Листопад 2020 (58)
Жовтень 2020 (73)
Вересень 2020 (59)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше Error: Incorrect password!