» » » Державна атестація дошкільного навчального закладу як засіб підвищення якості дошкільної освіти
Інформація
  • Переглядів: 2833
  • Автор: Moderator
  • Дата: 12-03-2015, 15:46
12-03-2015, 15:46

Державна атестація дошкільного навчального закладу як засіб підвищення якості дошкільної освіти

Категорія: Новини / Заклади дошкільної освіти області / Стрічка

12 березня 2015 року на базі  Чернівецького обласного центру естетичного виховання «Юність Буковини» проведено інструктивно-методичну нараду із відповідальними працівниками управлінь/відділів освіти. Під час наради обговорено вимоги до проведення державної атестації дошкільного навчального закладу. 
Начальник відділу дошкільної, загальної середньої, спеціальної освіти та соціального захисту Департаменту освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації, відповідальний секретар Регіональної експертної ради    Микитюк С.М. наголосила на вимогах до проведення державної атестації ДНЗ, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 30.01.2015 № 67 «Про затвердження Порядку державної атестації дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів», зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 14.02.2015.
Світлана Миколаївна зупинилася на аналізі основних нововведень, що стосуються особливостей проведення державної атестації та підкреслила їх позитивні й негативні сторони. Посадовець виокремила  найвагоміші проблемні моменти, здійснила об’єктивне порівняння вимог, що втратили чинність, та чинних вимог до державної атестації, навела яскраві приклади щодо діяльності ДНЗ згідно з новими нормативними документами.
Окрім того, Світлана Миколаївна закцентувала увагу на особливостях атестаційної експертизи, наголосивши на необхідності неухильного дотримання нормативних положень, аргументованості та об’єктивності висновків. Також, посадовець підкреслила обов’язковість своєчасного і комплексного оприлюднення результатів атестації та окреслила подальші перспективи роботи у цьому напрямі. 
Головний спеціаліст відділу дошкільної, загальної середньої, спеціальної освіти та соціального захисту Департаменту освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації Дорогова Е.Г. здійснила порівняльний аналіз основних чинних і таких, що вже втратили чинність, вимог до проведення державної  атестації, окреслила зміни, які відбулися. Окрім того, посадовець наголосила на неприпустимості посилання на нормативні акти, які втратили чинність та вкотре чітко назвала актуальні чинні документи, якими слід керуватися.
Також було проаналізовано ряд типових порушень та названо основні шляхи їх профілактики. Ельвіра Геннадіївна зазначила, що діяльність атестаційної комісії повинна бути максимально сумлінною, та зауважила на гострій необхідності тісної співпраці керівних органів освітою із усіма дошкільними навчальними закладами області.
Окрім того, закцентовано, що рекомендації  атестаційної комісії  дошкільним навчальним закладам повинні бути вмотивованими, обґрунтованими і конкретними.
Пріоритетними напрямами  діяльності атестаційної комісії мають стати:
відповідність документації, у тому числі, фінансової, вимогам законодавства;
створення умов для навчання дітей з особливими освітніми потребами, у тому числі дітей-інвалідів;
дієвість внутрішнього моніторингу розвитку вихованців;
організація роботи щодо професійного розвитку педагогічних працівників;
наявність бібліотеки та/або використання інформаційно-комунікаційних технологій в навчально-виховному процесі;
загальний стан території, будівель та приміщень навчального закладу;
створення безпечних умов для учасників навчально-виховного процесу;
організація розвивального навчально-виховного середовища;
організація харчування дітей;
забезпечення соціально-психологічного супроводу вихованців;
забезпечення якості управлінської діяльності (наявність (дієвість) внутрішнього контролю за організацією навчально-виховного процесу; стан усунення порушень вимог законодавства і недоліків у роботі, виявлених під час попередніх заходів контролю; відкритість і публічність у діяльності навчального закладу);
роль навчального закладу у житті територіальної громади та його суспільна оцінка батьківською громадськістю, громадськими об`єднаннями.
   Про дії керівника дошкільного навчального закладу щодо підготовки до державної атестаційної експертизи у світлі сучасних вимог  розповіла завідувач ДНЗ № 32 комбінованого типу м. Чернівців  Думитрюк Г.Т., яка представила присутнім власний досвід щодо здійснення необхідних кроків керівника ДНЗ під час  підготовки до державної атестації. Ґрета  Тодорівна запропонувала нові, цікаві, креативні ідеї і рекомендації, наголосила на фундаментальних принципах, які мають стати головним орієнтиром діяльності керівника. Також було підкреслено, що незалежно від особливостей та умов процесу підготовки до державної атестації, центром діяльності всього педагогічного колективу повинна залишатися дитина.
Під час  наради у формі активного діалогу було розглянуто і ряд інших актуальних робочих питань. Усі присутні отримали вичерпні відповіді на питання щодо організації і проведення державної атестації.



 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



 

 

 


скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Серпень 2020 (2)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)
Березень 2020 (86)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше