» » » У БДМУ відзначили 66 річницю від Дня народження В. Івасюка
Інформація
  • Переглядів: 791
  • Автор: Moderator
  • Дата: 5-03-2015, 16:35
5-03-2015, 16:35

У БДМУ відзначили 66 річницю від Дня народження В. Івасюка

Категорія: Новини / Заклади вищої освіти області / Стрічка

У цей день, 66 років тому, народився всесвітньо відомий композитор, поет, Герой України Володимир Івасюк.
Активісти Студентської Ради Буковинського державного медичного університету та учасники мистецьких студій Палацу «Академічний» вшанували видатного буковинця, колишнього студента медичного інституту покладанням квітів до меморіальної дошки, присвяченій пам’яті Володимира Івасюка. На урочистий захід завітала начальник управління культури Чернівецької ОДА Віра Китайгородська. Студенти-медики на Театральній площі міста та біля пам’ятника Т.Г. Шевченка виконали пісню «Червона рута», яка стала символом добра в сучасному українському естрадному мистецтві.
Вокальний ансамбль «Букмед» Палацу «Академічний» виступив у Меморіальному музеї Володимира Івасюка на відкритті виставки «Один з небагатьох», автором якої є Святослав Вірста. Відкриття виставки відвідали чимало чернівчан, серед яких були й відомі митці.
Володимир Івасюк, який прожив усього 30 років, за своє коротке, але славне життя написав 107 пісень, 53 інструментальних твори, створив музику до кількох спектаклів. Окрім цього він – професійний медик, скрипаль, чудово грав на фортепіано, віолончелі, гітарі, майстерно виконував свої пісні. Відомий як музикант, Івасюк був і неординарним живописцем.
Володимир Івасюк навчався у Буковинському державному медичному університеті, тоді – Чернівецькому медичному інституті у 1967-1972 рр. Після вступу його одразу ж обрали старостою групи, запросили в оркестр народних інструментів «Трембіта» та камерний оркестр медінституту.
Після закінчення третього курсу Володимир почав працювати над піснею «Червона рута». Хоча й до цього було багато пісень про загадкове зілля руту-м’яту, але саме «Червоній руті» судилось полонити стільки сердець своєю ліричністю та своїм романтизмом.
13 вересня 1970 р. на Театральній площі Чернівців Володимир Івасюк з Оленою Кузнєцовою вперше виконали «Червону руту» та «Водограй» у програмі Українського телебачення «Камертон доброго настрою. Згодом їх виконував ансамбль «Смерічка» Л. Дутківського (солісти Н. Яремчук, В.Зінкевич, М. Ісак). Ці пісні стали лауреатами телеконкурсів «Пісня–71» та «Пісня-72», принісши тріумф та визнання їхньому авторові.
Хоча Володимиру Івасюку не судилося стати лікарем, студенти і викладачі Буковинського державного медичного університету пишаються тим, що видатний буковинець, талановитий митець носив звання студента вищого медичного закладу Буковини. 

 

 

У БДМУ відзначили 66 річницю від Дня народження В. Івасюка

 

 

 

 

У БДМУ відзначили 66 річницю від Дня народження В. Івасюка

 


скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Грудень 2019 (12)
Листопад 2019 (151)
Жовтень 2019 (150)
Вересень 2019 (129)
Серпень 2019 (94)
Липень 2019 (66)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше