» » » Виховувати людину – означає визначати долю нації
Інформація
  • Переглядів: 1698
  • Автор: Moderator
  • Дата: 27-02-2015, 14:30
27-02-2015, 14:30

Виховувати людину – означає визначати долю нації

Категорія: Новини / Слайдер / Стрічка

26 лютого 2015 року відбулося засідання Громадської ради з питань освіти і науки при Департаменті освіти і науки Чернівецької ОДА на тему  «Духовне та моральне виховання дітей у навчальних закладах краю». Під час засідання обговорювалися питання стану  духовно-морального виховання в системі освіти області та шляхів удосконалення його якості.
 На засіданні були присутні директор Департаменту освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації Палійчук О.М., члени Громадської ради та запрошені експерти: вчитель християнської етики Годинівського НВК Герцаївського району Гочу К.В., вчитель християнської етики Багатопрофільного ліцею для обдарованих дітей Влад М.В., завідувач НМЦ  виховної роботи ІППОЧО Старовойт П.С.
   Розпочав роботу голова Громадської ради Зегрюк М.М, який зауважив, що духовне і моральне обличчя людини, нації проявляється найбільше у важкі та кризові часи. Отже, на сьогоднішній день і за тих обставин, які переживає Україна, ці питання є одними із найактуальніших. 
 Основні поняття духовно-морального виховання, світові приклади систем духовного та морального виховання, власний досвід роботи через призму особливостей роботи НВК розкрив запрошений експерт Гочу К.В. Педагог переконаний, що сучасного школяра важко переконати прикладами із власного життя чи настановами, адже жодна людина не є ідеальною, а тому не може стати досконалим прикладом, авторитетом для дитини. А от цінності християнської моралі, які є досконалими та не викликають сумнівів у підростаючого покоління, спроможні стати одним із найголовніших важелів впливу на дитину, ефективним засобом її духовного, морального збагачення і формування.
Наступною до слова було запрошено вчителя християнської етики Багатопрофільного ліцею для обдарованих дітей Влад М.В., яка зауважила, що навчальна дисципліна «Основи християнської етики» – це не тільки морально-духовний, але й глибоко патріотичний предмет. Також, за словами педагога, це дисципліна міжконфесійна, загального етичного спрямування.
Заступник директора   з виховної роботи Чернівецької гімназії №5 Чернівецької міської ради Абрам’юк Г.Й. у своїй доповіді звернула увагу на питання, що стосуються міжконфесійних дискусій та ролі вчителя у духовно-моральному вихованні дітей. Галина Йосипівна підкреслила, що вся робота з духовно-морального виховання учнів повинна утворити «трикутник» взаємозв’язку школи, сім’ї та дитини.
Директор Глибоцького центру туризму та краєзнавства Дудка А. П. розкрив особливості духовно-морального виховання у системі позашкільної освіти, зупинився на основних існуючих проблемах та перспективних шляхах розвитку, наголосивши на ефективності форм роботи щодо духовного та морального виховання у позашкільних закладах, які діти відвідують добровільно, з цікавістю та великим бажанням. 
Директор Вищого професійного училища № 3 м. Чернівців Нікішина О.В.  здійснила аналіз шляхів та засобів формування духовно-моральних цінностей у системі професійно-технічної освіти, розкрила особливості їх впровадження, закцентувавши увагу на тому, що великі перспективи має здійснення духовно-морального виховання через суспільно корисну працю. Олеся Валентинівна звернула також особливу увагу на  питання морально-духовного виховання дітей-сиріт, робота з якими повинна мати зовсім інший, індивідуальний підхід.
Батьківську громадськість представляла Цирдя Віра Василівна, яка зауважила, що батьківська громадськість всесторонньо підтримує всі концепції, запропоновані Громадською радою, і, не дивлячись на дискусійні моменти, вважає діяльність, спрямовану на духовно-моральне виховання школярів, позитивною і гостроактуальною.
Представник патріотичних дитячих організацій Халавка Ю.Б.запевнив, що передумовою успіху у духовно-моральному вихованні є неодмінна єдність трьох обов’язкових складових: середовище, яке впливає на дитину; приклад вчителя, батьків, громадськості; особисте бажання дитини.  Юрій Богданович особливу роль віддав третьому компоненту, узагальнивши, що саме особистий мотив сприяє реалізації найвищого і найдосконалішого рівня виховання – самовиховання.
Про стан виховної роботи в навчальних закладах області доповів завідувач НМЦ  виховної роботи ІППОЧО Старовойт П.С., який зупинився на аналізі окремих нормативних документів, здійснив їх порівняння та узагальнення, розкрив практичні сторони та стан їх реалізації, провів паралелі між особливостями духовно-морального виховання в Україні та світовим, європейським досвідом з цієї проблеми.
Координатор діяльності Громадської ради Григор’єва О.В. наголосила на основних стратегіях та перспективах модернізації підходів до організації виховної роботи в закладах освіти. Розкриваючи зміст питання, Олена Володимирівна зосередила увагу присутніх на актуальному та важливому питанні  щодо духовно-морального виховання майбутніх чоловіків, яке через переважний жіночий кадровий педагогічний склад здійснюється односторонньо. 
Підсумувала засідання Громадської ради директор Департаменту освіти і науки Палійчук О.М., наголосивши, що пріоритетним для кожного, хто бере участь у формуванні та реалізації системи духовно-морального виховання, має бути вибір чіткої стратегії і конкретних орієнтирів. Директор Департаменту повідомила присутнім результати соціологічного дослідження  з теми духовно-морального виховання, підкресливши проблемність одержаних результатів та наголосивши на основних шляхах їх вирішення. Окрім того, очільник освіти краю закцентувала, що основними для кожного освітянина мають стати  цілісність і системність навчально-виховної роботи; особистісний контекст у вихованні; чітка виховна ідея кожного уроку; наскрізність виховання та його ненав’язливість; продумана і цілеспрямована робота з батьками; активна  просвітницька діяльність. «Маємо створити максимально сприятливий виховний простір у школі, де найбільшу роль  відіграє урок. Тому саме через урочну форму має наскрізно реалізуватися висока виховна мета. Виховувати людину – означає визначати долю нації», – наголосила директор Департаменту.
За результатами засідання були прийняті рекомендації Громадської ради щодо посилення ролі духовно-морального виховання в системі освіти краю. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 


скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Лютий 2020 (138)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)
Листопад 2019 (151)
Жовтень 2019 (150)
Вересень 2019 (129)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше