» » » Відбулося засідання обласної Експетної комісії науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи ІППОЧО з експертизи психологічного інструментарію
Інформація
  • Переглядів: 1113
  • Автор: Moderator
  • Дата: 26-02-2015, 17:17
26-02-2015, 17:17

Відбулося засідання обласної Експетної комісії науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи ІППОЧО з експертизи психологічного інструментарію

Категорія: Новини / Стрічка

26 лютого 2015 року на базі ІППОЧО відбулося чергове засідання обласної експертної комісії науково-методичного центру практичної психології та соціальної роботи з експертизи психологічного та соціологічного інструментарію, який застосовується в навчальних закладах Чернівецької області (згідно наказу Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації від 20.01.2015 № 25 «Про організацію експертизи психологічного та соціологічного інструментарію»). 
До складу Експертної комісії у 2015 році увійшли 15 досвідчених психологів Чернівецької області. На початку засідання голова Експертної комісії Романовська Д.Д. ознайомила усіх присутніх з планом роботи, основними вимогами та стандартами оцінки психологічного інструментарію, представила фаховий інструментарій. Романовська Д.Д. зазначила, що 16 працівників психологічної служби системи освіти Чернівецької області проявили особистісно-професійну активність, здійснили пошукову роботу, систематизували психодіагностичний інструментарій або упорядкували програми психологічного супроводу дітей, яким потрібна допомога в навчальному закладі і представили результати своєї роботи на розгляд експертів.  
На засіданні були присутні 10 експертів: науковці Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича (Чаплак Ян Васильович, доцент кафедри загальної психології ЧНУ ім. Юрія Федьковича, кандидат психологічних наук та Двіжона Оксана Володимирівна, доцент кафедри педагогіки та психології дошкільної освіти ЧНУ ім. Юрія Федьковича, кандидат психологічних наук); науковець Буковинського державного фінансово-економічного університету (Коса Наталія Сергіївна, старший викладач кафедри соціальної роботи та кадрової політики, кандидат психологічних наук); викладач кафедри педагогіки, психології та теорії управління освітою ІППОЧО Драпака Андрій Васильович; консультант-психолог Чернівецької обласної психолого-медико-педагогічної консультації (Анатійчук Марина Олексіївна); методисти центру практичної психології і соціальної роботи управління освіти Чернівецької міської ради (Макаревич Оксана Василівна, Гончарова-Чагор Алла Орестівна); практичний психолог Державного вищого навчального закладу «Чернівецький політехнічний коледж» (Оксіна Наталія Василівна) та працівники науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи ІППОЧО (Романовська Діана Дорімедонтівна, завідувач центру, кандидат психологічних наук – голова комісії та Марценюк Сніжана Георгіївна, методист-психолог – секретар комісії). 
На засіданні Експерної комісії НМЦППСР було розглянуто 8 корекційно-відновлювальних програм, 8 психодіагностичних методик, 3 просвітницько-профілактичні відеороліки. Фаховий інструментарій був поданий працівниками психологічної служби  (практичними психологами і соціальними педагогами) Глибоцького, Кіцманського, Сокирянського районів, практичними психологами ВНЗ І-ІІ р.а. (Чернівецький політехнічний коледж та Чернівецький  індустріальний коледж) та психологом Чернівецького міського благодійного фонду «Нова сім’я». 
На етапі підготовки до засідання членами комісії (Реус Оксаною Анатоліївною, методистом РМК управління освіти, сім’ї, молоді та спорту Сторожинецької райдержадміністрації; Пислар Олесею Василівною, методистом РМК управління освіти, молоді та спорту Хотинської райдержадміністрації; Оксіною Наталією Василівною, практичним психологом Державного вищого навчального закладу «Чернівецький політехнічний коледж», Косою Наталією Сергіївною, старшим викладачем кафедри соціальної роботи та кадрової політики Буковинського державного фінансово-економічного університету, Романовською Д.Д., завідувачем науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи ІППОЧО) здійснено вивчення поданого психологічного інструментарію на відповідність стандартам діяльності психологічної служби системи освіти України. 
Експерти відзначили доцільність поданих психодіагностичних матеріалів (анкет для батьків, тестів та опитувальників для учнів, педагогів) та корекційно-розвивальних та профілактично-просвітницьких програм для роботи з учнями. Фахівці Експертної комісії затвердили до використання поданий психологічний інструментарій, та рекомендують 7 запропонованих методик, 8 програм та 3 відеоролики  працівникам психологічної служби до застосування в навчальних закладах області. Разом з тим, анкету для виявлення дітей «групи ризику» (джерело: internet), подану соціальним педагогом Вашківської ЗОШ І-ІІІ с. Сокирянського району відхилено і не дозволено до використання у зв’язку з некоректними формулюваннями тверджень та не відповідністю ключа. 
Експерти звертаються до усіх методистів з психологічної служби з нагадуванням про те, що експертування фахових матеріалів психологів і соціальних педагогів є обов’язковою умовою для підтвердження рівня фахової майстерності під час атестаційного періоду. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Жовтень 2020 (59)
Вересень 2020 (56)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше