Інформація
  • Переглядів: 780
  • Автор: Moderator
  • Дата: 26-02-2015, 07:02
26-02-2015, 07:02

Подорож до «синьоокої» Волині

Категорія: Новини / Заклади позашкільної освіти області / Стрічка

«Пізнай себе, свій рід, свій нарід – і ти побачиш свій шлях у житті…» - такий заповіт залишив своїм нащадкам видатний український філософ Григорій Савич Сковорода. І ці його слова залишаються актуальними понад два століття. Тільки пізнаючи свою країну, її народ, історію, культуру, традиції ми можемо ідентифікувати себе українцями.
У рамках всеукраїнської краєзнавчої експедиції «Пізнай свою країну» вихованці Глибоцького Центру туризму і краєзнавства провели триденну екскурсійну подорож до Волині. До складу групи увійшли учні Глибоцького ліцею та Глибоцької ЗОШ І-ІІІ ст.
Неабияке враження у юних краєзнавців викликало знайомство зі столицею Волині – древнім Луцьком. Про те, що мешканці міста з пошаною і гордістю відносяться до своєї історії та самобутності, свідчать назви ошатних вулиць та майданів. Шанують волиняни пам’ять про своїх земляків - сучасних героїв та патріотів України, які віддали своє життя за майбутнє нашої держави під час революції гідності на Майдані в Києві чи загинули на Сході України. Про це свідчать безліч свічок, лампадок і квітів, які приносять люди до портретів загиблих героїв на площах та у храмах. Про минулорічні події розповіли школярам під час знайомства з виставкою «Герої не вмирають» у Луцькому краєзнавчому музеї, де представлені особисті речі волинських героїв: шоломи, щити, книги, фотографії тощо.
Школярами відвідано десять музеїв. Більшість з них є особливими не тільки для західних регіонів, але і для всієї України. У музеї Волинської ікони учням представили унікальну колекцію волинського іконопису, основу якої складають ікони XVI – XVIII століть. Перлиною музею є унікальна пам’ятка візантійського мистецтва Холмська Чудотворна ікона Божої Матері ХІ-ХІІ століть. Ікона зберігається в окремій кімнаті, обладнаній під каплицю, і біля неї часто проводяться Богослужіння та молебні. Тож і наша група молилася до Матері Божої за нашу Україну, за її народ, мир і злагоду у нашій державі.
Змістовною та пізнавальною була екскурсія до Луцького замку, який у списку семи чудес України посідає перше місце. Замок Любарта, як його ще називають, збудований у другій половині XIV ст., до наших днів виглядає надзвичайно гарним та поважним. У 1429 році саме у стінах цього замку відбувся з’їзд монархів Європи – подія, яка залишається однією з найцікавіших сторінок історії не тільки Луцька, але і всієї України. У замку зібрана колекція дзвонів, виставлені експонати бойової техніки середньовіччя, у галереях В’їзної вежі знаходяться виставки «Старожитності Луцька», «Старовинні карти Луцька та Волині», «Плитниця». Про перебування у замку першодрукаря Івана Федорова розповіли туристам у музеї книги. Тут побачили унікальні стародруки, які датуються XVIІ-ХХ ст., та реконструйований друкарський верстат, якому понад чотириста років. У приміщенні луцького суду, що на території замку, свою діяльність розпочав майбутній гетьман України Іван Виговський. Неабияку естетичну насолоду викликало у школярів знайомство із шедеврами мистецтва, представленими у художньому музеї. Закінчили знайомство з Луцьким замком, спустившись у підземелля, де археологами збережені залишки церкви Іоанна Богослова – одного з найдавніших храмів України, збудованого у другій половині ХІІ століття.
Екскурсія до регіонального музею військової техніки викликала жвавий інтерес у наших юнаків. Працівник музею ознайомив учнів  із чималою колекцією, зібраною на території: танки, бронетранспортери, гармати, зенітні установки, військові вантажівки, а також літаки і гелікоптери. Майбутні захисники України спробували розбирати і збирати автомати і пістолети.
У музеї Луцького братства дізналися про історію виникнення та діяльність однієї з найвизначніших громадсько-релігійних та культурно-освітніх організацій українського народу – Хрестовоздвиженського братства шляхтичів Волині. Екскурсовод Олена Бірюліна розповіла про шляхетність, патріотизм, любов до України луцьких братчиків, які боролися за збереження національної православної віри, мови, культури й письма, коли Україна не мала своєї незалежності. Луцькими братчиками були свого часу митрополит Петро Могила, гетьман Петро Конашевич, поет і громадський діяч Данило Братковський, засновниця київської школи братчиків Галшка Гулевичівна, батько Лесі Українки Петро Косач, мати гетьмана Мазепи.
Перлиною екскурсійної поїздки було відвідування музею – садиби видатної української поетеси Лесі Українки у селі Колодяжне, де понад 50 років прожила родина Косачів. Тут все розповідало про Лесю: «білий» будиночок, у якому вона жила, її рояль, письмовий стіл, дзеркало, книжкова поличка з улюбленими книжками і навіть букетик із засушених квітів, які Леся привезла з Криму. Після знайомства з меморіальною та літературною експозицією музею, учні мали змогу пройтися доріжками, якими любила гуляти Леся Українка, помилуватися ставком у родинному саду, відпочити під розлогим кущем дерену, який посадила поетеса.
Увечері учасників подорожі чекала приємна зустріч із героями славнозвісної комедії Михайла Старицького - у Луцькому драматичному театрі ім. Тараса Шевченка ми відвідали виставу «За двома зайцями», присвячену 130-ій річниці з дня написання твору.
Знайомство з «синьоокою» Волинню залишило чимало приємних спогадів. Натхненні такою красою, школярі повернулися додому, щоб поділитися враженнями зі своїми батьками, друзями, однокласниками. Щира вдячність працівникам і директору Волинського обласного центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді за сприяння та організацію екскурсійної подорожі для наших вихованців.
На черзі нові мандри та знайомство з визначними пам’ятками України. Саме таке завдання постало перед Глибоцьким Центром туризму задля активізації екскурсійної діяльності в навчальних закладах району, спрямованої на патріотичне виховання учнівської молоді.

 

 

 

Подорож  до «синьоокої»  Волині

 

 

 

 

 

 

 

Подорож  до «синьоокої»  Волині

 

 


скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Жовтень 2020 (70)
Вересень 2020 (56)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше