» » » Відбувся обласний семінар-практикум для методистів РМК/ММК природничо-математичних дисциплін
Інформація
  • Переглядів: 1323
  • Автор: Moderator
  • Дата: 25-02-2015, 15:26
25-02-2015, 15:26

Відбувся обласний семінар-практикум для методистів РМК/ММК природничо-математичних дисциплін

Категорія: Новини / Стрічка

24 лютого відбувся обласний семінар-практикум для методистів РМК/ММК природничо-математичних дисциплін з проблеми: «Шляхи забезпечення доступності якісної освіти та підвищення її рівня відповідно до вимог інноваційного розвитку сучасного суспільства». 
Семінар проходив в приміщенні бібліотеки Чернівецького обласного центру естетичного виховання «Юність Буковини». 
Організатори семінару: методисти науково-методичного центру природничо-математичних дисциплін Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області (завідувач НМЦ ПМД – О.Я. Біляніна) та районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Кіцманської РДА (начальник відділу освіти, молоді та спорту Кіцманської РДА – Р.М.Равлюк, завідувач РМК – Г.І. Артименко). 
Взяли участь у семінарі: 54 методисти районних/міських кабінетів, 10 методистів та 2 науковці ІППОЧО, 2 вчителі інформатики ЗНЗ Кіцманського району та 1 методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області, всього – 69 учасників. Проводився семінар відповідно до плану, затвердженого наказом ІППОЧО від 18.02.2015 р. №25. 
Першим звернувся з вітальним словом до учасників семінару Г.І.Білянін, директор Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області. У своєму вступному слові він акцентував увагу на загальну роль природничо-математичних дисциплін у всебічному розвитку особистості та важливість ефективної організації науково-методичної роботи щодо підвищення якості освіти. Від того, як буде організовано навчально-виховний процес з природничо-математичних дисциплін залежить розвиток всіх інших галузей освіти. Саме природничі науки прищеплюють смак до спостережливості, а математика розвиває пам’ять, увагу, мислення, загалом стимулює здібності до творчості. Щоб вчитель піднявся на вищий професійний рівень, методична служба має працювати продуктивно та якісно, адже навчається вчитель впродовж всієї своєї педагогічної діяльності. Методист РМК/ММК, ІПППОЧО – вчитель вчителів». Далі директор ІППОЧО зупинився на найбільш важливих принципах – діагностичному та системному підходах до організації  методичної роботи та провів аналог між професіями лікаря і вчителя: відповідності між діагностуванням і визначенням правильного лікування (навчання).  Тобто, у побудові професійного удосконалення вчителя надзвичайно важливо, щоб методична робота базувалася на правильній діагностиці. Сподіваємося, що на цьому  семінарі-практикумі ми знайдемо шляхи забезпечення доступності якісної освіти та підвищення її рівня відповідно до вимог інноваційного розвитку сучасного суспільства. Директор  побажав всім творчості та високопродуктивної плідної роботи. 
Т.С.Богачик доповіла про пріоритетні напрямки науково-методичної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах області та наголосила на необхідності методичної служби: «Ми – методисти маємо поділитися професійними наробками,  досвідом, який зможе суттєво покращити рівень викладання природничо-математичних дисциплін». Тамара Степанівна звернула увагу методистів на ефективність організації науково-методичної роботи; чітке планування роботи; аналітику проведення заходів; рівень навчальних досягнень учнів; підвищення рівня компетентності вчителя; вироблення позитивного ставлення вчителя до методичної служби. Також заступник директора ІППОЧО звернула увагу на опорні школи, які мають бути базою для методкабінетів, де повинні реалізовуватися найкращі педагогічні ідеї. 
Наступним етапом роботи були презентації освіти та методичної роботи Кіцманщини.
Про здобутки та основні напрямки освітньої діяльності Кіцманського району розповіла Р.М.Равлюк, начальник відділу освіти, молоді та спорту Кіцманської РДА. Г.І.Артименко, завідувач районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Кіцманської РДА поділилася досвідом організації методистами РМК інноваційної діяльності, проведеної на базі  загальноосвітніх навчальних закладів району.
О.Я.Біляніна доповіла про шляхи підвищення якості шкільної природничо-математичної освіти відповідно до сучасних інновацій. Зокрема, зупинилася на виконанні (без фінансової частини) регіональної Програми щодо підвищення якості шкільної природничо-математичної освіти в Чернівецькій області на період до 2015 року, напрямків Національної доктрини розвитку освіти та інших важливих аспектах, які мали би забезпечувати доступність якісної освіти. «Найголовніше, що ключовим завданням освіти у XXI столітті є розвиток мислення, орієнтованого на майбутнє. Держава покладає великі  сподівання  на  тих,  хто  працює  з  дітьми, доручивши  закласти  фундамент  свого  майбутнього  –  навчити,  виховати  всебічно розвинену особистість, людину – творця, господаря своєї долі, патріота, громадянина. Таке завдання може виконати висококваліфікований, творчо працюючий педагог, якого має ростити вся методична служба області.», – підкреслила Ольга Ярославівна. Далі презентовано план розв’язання проблеми: модель та алгоритм організації науково-методичної роботи; зупинилася на результатах ЗНО та олімпіад; навела приклад результатів ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики, проведеної у 2014/2015 н.р. і акцентувала увагу на тому, що від 60 до 94% учасників 9 класу виконали кожну з п’яти задач або на 0 (нуль), або на 1 (один) бал; на накопичення численних проблем системного характеру в освітньому секторі і кризу педагогічної освіти, що розглядається в проекті Концепції розвитку освіти України на період 2015 – 2025 років). 
Друга частина семінару була практичною: тренінг, міні-форум, диспут, тренінгове навчання «Коуч-технологій», круглий стіл та рефлексії.
Тренінг «Інноваційні педагогічні технології, методики та системи навчання – інструмент побудови ефективного навчального процесу та підвищення якості освіти» провела модератор Скрипська Ганна Володимирівна, методист науково-методичного центру природничо-математичних дисциплін ІППОЧО, та тренери: Катрюк Віктор Корнійович, директор Лужанського ЗНЗ, Гаврилюк Леонід Михайлович, вчитель інформатики Реваківського ЗНЗ, Ольга Дмитрівна Ватаманюк та Євгенія Дмитрівна Моспанчук – методисти НМЦ інформаційних технологій навчання ІППОЧО. Учасники мали змогу навчитися застосувати інформаційні технології через відповідне програмне забезпечення на розданих персональних ноутбуках, як засіб активізації творчої активності учнів у самовдосконаленні та всебічному їх розвитку. 
Наступна частина семінару відображала МІНІ-ФОРУМ «Застосування методу проектів як засобу активізації творчої активності учнів у самовдосконаленні та всебічному їх розвитку», модератором якого був В.М.Рибчинський, методист науково-методичного центру природничо-математичних дисциплін ІППОЧО. Ним презентовано досвід кращих проектів, виконаних фахівцями області. Далі про міжнародну проектну діяльність розповіла Н.К.Куриш, завідувач науково-методичного центру менеджменту та з координації діяльності РМК/ММК ІППОЧО. Завершив міні-форум Ю.М.Воскобойник, методист науково-методичного центру природничо-математичних дисциплін ІППОЧО, який продемонстрував застосування методу проектів у навчальному процесі з основ здоров’я, трудового навчання та включення спільноти педагогів області до Всеукраїнської акції «Зігрій воїна».
Вдало організувала диспут П.С.Чухненко, методист науково-методичного центру природничо-математичних дисциплін ІППОЧО, з теми «Позаурочна робота вчителя як напрямок підвищення якості шкільної освіти та формування творчої особистості учня». До участі були запрошені найбільш успішні райони та методисти районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Кіцманської РДА: Н.С.Баєтул,; С.П.Спіжавка, Л.В.Григорець. 
Євдокія Іванівна Горбан, методист вищої категорії Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області, провела тренінгові навчання «Коучинг-технології – одна з моделей організації якісного навчально-виховного процесу», після чого відбувся круглий стіл (модератор – Анатолій Прокопович Андрух, методист науково-методичного центру природничо-математичних дисциплін ІППОЧО) на тему: «Коучинг-технології в організації  підвищення кваліфікації педагогів як один із засобів забезпечення доступності до якісної освіти».
Цікавим було обговорення проекту методичних рекомендацій семінару-практикуму. Практичний психолог Лужанського ЗНЗ – Ріпка Наталія Корніївна, зорієнтувала  учасників семінару на відповідний формат листівок жовтого, блакитного та світло-коричневого кольорів. На блакитних були відображені рекомендації ІППОЧО, жовтих – РМК/ММК, а на світло-коричневих – учасники продовжували речення «Я люблю Україну…». Після затвердження рекомендацій учасники на магнітній дошці сформували наш український прапор.
Шестигодинний семінар-практикум завершила Т.С. Богачик врученням сертифікатів учасникам заходу. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Жовтень 2020 (70)
Вересень 2020 (56)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше