Інформація
  • Переглядів: 983
  • Автор: Moderator
  • Дата: 23-02-2015, 07:50
23-02-2015, 07:50

23 лютого - початок Великого посту

Категорія: Новини / Стрічка / Для учнів та студентів

Піст (говіння) – це час каяття, роздумів і молитви. Окрім того, піст – це відмова не тільки від певної їжі, але й від усіх шкідливих звичок і веселощів. 
Великий піст дозволяє християнам підготуватися до гідної зустрічі свята Воскресіння Христового (Пасхи). Він починається за сім тижнів до Пасхи і складається з чотиридесятниці (сорока днів) і Страсної седмиці (тижня перед самою Пасхою). Чотиридесятниця встановлена на честь сорокаденного посту Спасителя, а Страсна седмиця – на згадку останніх днів земного життя, страждань, смерті і погребіння Христа. Загальна тривалість Великого посту разом зі Страсною седмицею – 48 днів. Піст поділяється на тілесний і душевний. Тілесний піст передбачає утримання від вживання непісної (скоромної) їжі, а душевний піст передбачає утримання душі від злих помислів, справ і слів. 
Як для рослин немає кращих умов, ніж гармонійне поєднання світла, тепла і поживи у ґрунті, так і для людської душі немає кращих засобів для побожного життя, аніж щира молитва, милосердні справи і чесний піст. 
Свого часу відомий київський протоієрей, нині покійний отець Михаїл Бойко, в одній із проповідей сказав так: «Головним чином піст наш повинен полягати в збереженні нашого серця. Піст в їжі – не самоціль, а засіб для того, щоб впокорити нашу гординю. Тому всю увагу зверніть на піст душевний, тоді й тілесний піст буде вам на користь». 
Повчання ще одного подвижника, преподобного Лева, розставляють усі крапки над «і» в питанні про співвідношення тілесного і духовного посту: «Не в тому сутність і сила стриманості, щоб не споживати їжі, але щоб зникло із серця пам’ятання зла і йому подібне; ось у чому істинний піст, якого від нас понад усе вимагає Господь».
Піст – це той час, коли ми повинні здійснювати свої добрі наміри, не відкладаючи їх на потім. Піст – це час віддавання духовних боргів, шани батькам і рідним, любові своїм ближнім.скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Жовтень 2020 (70)
Вересень 2020 (56)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше