Інформація
  • Переглядів: 881
  • Автор: Anatoly
  • Дата: 20-02-2015, 17:43
20-02-2015, 17:43

Щедра Масляна

Категорія: Новини / Стрічка

19 лютого 2015 року в Хотинській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 відбувся районний семінар вихователів групи продовженого дня загальноосвітніх навчальних закладів Хотинського району з проблеми: «Використання проектної технології у роботі групи продовженого дня».
Творчі проекти в житті вихованців групи продовженого дня відіграють немалу роль у сприянні розвитку пізнавальних інтересів і формуванні світогляду учнів; багатогранному впливу на особистість школяра шляхом включення його в різноманітні види діяльності; сприянні створенню піднесеного, радісного настрою у вихованців, формуванню в них організаторських здібностей. Вихователь групи продовженого дня Годнюк Наталія Михайлівна переконана, що завдяки творчому проекту діти можуть виявити всі свої кревні, артистичні здібності та конструктивні, комунікативні вміння.
Україна багата своїми традиціями, звичаями, народними святами. Одним з таких свят є велике народне гуляння – проводи зими та зустріч весни - свято Масляна. З давніх-давен влаштовувалися народні гуляння, які тривали цілий тиждень. У ці дні люди пригощали один одного смачними млинцями та вареничками, співали пісні, танцювали, просили у рідних та знайомих пробачення за нанесені образи. Ознайомити дітей з традиціями проведення Масляної можна за бесідою, але безпосередня участь у творчому проекті залишає більш повне і глибоке уявлення про нього, дає дітям можливість зрозуміти глибокий зміст свята. Ось і тому вХотинській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 вирішили організувати проведення Масляної за всіма звичаями та традиціями, залучивши до роботи над проектом «Щедра Масляна по-українськи» вихованців групи продовженого дня, їхніх батьків та педагогічний колектив школи. Узагальнюючим етапом проекту та практично-діяльнісним модулем районного семінару було проведення майстер-класу «Смачні українські вареники» та виховного заходу «Щедра Масляна».
На посиденьках за сімейним столом зібралися матері та бабусі вихованців групи продовженого дня. Родина Лакустів – майстри приготування тіста для вареників, родини Саінчуків та Щербаків – знавці приготування начинки, родина Грищуків – умільці ліплення вареничків. Усіх гостей гостинно прихистила шкільна світлиця та її господиня – вчитель українознавства Адажій Наталія Петрівна. Учасники семінару згадали, як з’явився вареник на нашій землі, повторили загадки, лічилки, приказки та прислів’я про вареник, дізналися про пам’ятники варенику та рекордсменів-вареників, переглянули цікаве відео. Звичайно, матері та бабусі вчили своїх дітей місити тісто, робити начинку та ліпити вареники.Присутні гості із задоволенням приєдналися до малечі і заходилися також ліпити варенички з різними начинками та різними способами. Опісля Наталія Михайлівна запросила всіх на свято Масляної.
Як і годиться, були і співи, і танці, і хороводи, і жарти, і змагання. Певна річ, незабули й про старовинні звичаї: проводи зими та зустріч весни. Маленькі Сніжиночки та Сніговикяк могли захищали свою господиню. Закличникам вдалося прикликати Весну. І тут почалася справжня боротьба: Зима і Весна сперечалися за право господарювати надалі. Весна отримала ключі від природи, і тут почалося саме гуляння… Прийшла Масляна і дні Масляничного тижня, які розказали про себе та пригощали присутніх млинцями, оладками, пампушками із сюрпризом. Родзинками свята були: пісня «Маленька господиня», танок «Комарики-дзюбрики», сценка «На гостини у тещі». Також маленькі дітки у щирій молитві попросили у Небесних Покровителів миру для нашої неньки-України.
Приємно було спостерігати за тим, як разом святкують і дорослі і малі, адже саме таким чином і передаються традиції, звичаї, якіпродовжуються у нових поколіннях. Око милувала святково прикрашена актова зала. Музичне оформлення, презентація, відео – це все переплелося, створивши яскраву феєрію позитивних емоцій.
А що вже багатим був стіл на Масляну: пухкенькі пиріжки, круглобокі варенички та масні млинці й налисники так і вабили до себе, наповнювали повітря неймовірним ароматом! Тож щойно закінчилося свято, як юрба ринула до щедро накритих столів. І дорослі, і малі цього дня наїлися смачних страв до несхочу. 
Підводячи підсумки семінару, гості погодилися з твердженням директора школи Сіногач Наталії Леонтіївни, що системне запровадження проектної технології у роботі групи продовженого дня призводить до того, що учні поступово опановують її не тільки як навчальну технологію, вміння самостійно вчитися, критично мислити, але також як метод організації та планування своєї подальшої життєдіяльності.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Жовтень 2020 (70)
Вересень 2020 (56)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше