» » » Якість вищої освіти України: очікування, завдання, перспективи
Інформація
  • Переглядів: 899
  • Автор: Moderator
  • Дата: 9-02-2015, 09:35
9-02-2015, 09:35

Якість вищої освіти України: очікування, завдання, перспективи

Категорія: Новини / Заклади вищої освіти області / Стрічка

Як повідомила прес-служба МОНУ, 6 лютого 2015 року в Міністерстві освіти і науки України за участю першого заступника Міністра освіти і науки Інни Совсун відбувся круглий стіл на тему «Якість вищої освіти України: очікування, завдання, перспективи».
Під час круглого столу міжнародні експерти з питань освіти, представники академічної спільноти, роботодавців  та громадськості обговорили принципи формування та роботи Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, яке, відповідно до норм нового закону «Про вищу освіту», повинно запрацювати в Україні з 1 вересеня 2015 року.
Перший заступник Міністра освіти і науки Інна Совсун зазначила, що Міністерство є ключовим технічним виконавцем завдання створення Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, але процес формування такої структури повинен відбуватися максимально відкрито і демократично. Зокрема, зважаючи на автономію вищих навчальних закладів, відповідальність за формування агентства належить не лише МОН, а й академічній спільноті в цілому.
Інна Совсун звернула увагу учасників круглого столу на більш широку стратегічну мету створення агентства  – формування  нових підходів до забезпечення якості системи вищої освіти. «Забезпечення якості – це не тільки завдання агентства, а в першу чергу – навчальних закладів. Формування культури забезпечення якості в навчальних закладах – це велика стратегічна мета, над якою всім потрібно працювати», – підкреслила Перший заступник Міністра.
Перший заступник Міністра освіти і науки України також зауважила, що Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти повинно формуватися на засадах прозорості, якості, складатися з людей високої кваліфікації, які продукуватимуть нові ідеї та підходи.
Тод Драммонд, в.о. директора Управління міжнародних досліджень в освіті педагогічного коледжу Університету штату Мічиган, міжнародний консультант Американських рад, представив учасникам круглого столу огляд акредитації в галузі вищої освіти у США. За його словами, під поняттям акредитації розуміють системний процес зовнішнього аналізу якості, який використовується для оцінки вищих навчальних закладів та освітніх програм щодо забезпечення якості та вдосконалення. Як повідомив експерт, у США навчальні заклади та академічні програми прагнуть одержати акредитацію, щоб продемонструвати якість академічної освіти студентам та громадськості. Насамперед, акредитація потрібна, щоб пересвідчитись у відповідності професійним стандартам, допомогти студентам вибрати прийнятний для них навчальний заклад, визначити заклади, в які доцільно інвестувати державні кошти тощо. 
За словами міжнародного консультанта Американських рад, акредитуючі установи у США фінансуються через членські внески та мають невеликий штат. Нагляд за їхньою роботою здійснює Рада попечителів, що затверджує рішення. Більша частина роботи з акредитації виконується волонтерами з професійного середовища..
Більш детальна інформація за посиланням:
http://www.mon.gov.ua/ua/news/43737-inna-sovsun-natsionalne-agentstvo-iz-zabezpechennya-yakosti-vischoyi-osviti-povinno-formuvatisya-prozoro

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Лютий 2021 (8)
Січень 2021 (45)
Грудень 2020 (63)
Листопад 2020 (58)
Жовтень 2020 (73)
Вересень 2020 (59)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше