» » » Відбувся обласний науково-практичний семінар для вчителів курсу «Фінансова грамотність»
Інформація
  • Переглядів: 1199
  • Автор: Anatoly
  • Дата: 6-02-2015, 11:23
6-02-2015, 11:23

Відбувся обласний науково-практичний семінар для вчителів курсу «Фінансова грамотність»

Категорія: Новини / Стрічка

5 лютого 2015 року на базі обласного центру естетичного виховання «Юність Буковини», відбувся обласний науково-практичний семінар для вчителів курсу «Фінансова грамотність» з проблеми «Фінансова грамотність»: інтерактивні методики викладання».
Відкриття семінару відбулося за участі: Світлани Тодорюк, заступника директора Департаменту освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації;
Наталії Забуги, завідувача сектору науково-методичного забезпечення природничо-математичної та технічної освіти відділення науково-методичного забезпечення загальної середньої освіти ІІТЗО МОНУ; Тамара Богачик, заступника директора ІППОЧО з науково-методичної роботи;
Нелі Бабич, начальника відділу економічної роботи та грошово-кредитних відносин НБУ в Чернівецькій області.
Під час свого вітального слова Світлана Тодорюк відзначила: «Всеукраїнський експеримент «Науково-методичні засади впровадження фінансової грамотності в навчально-виховний процес ЗНЗ» відбувається на виконання наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту від 19.07.2012 №828 «Про проведення дослідницько-експериментальної роботи на базі загальноосвітніх навчальних закладів та вищих навчальних закладів І-ІІ ступенів акредитації України на 2012-2019 роки».
Даний експеримент відбувається за підтримки Програми розвитку фінансового сектору (USAID/FINREP-II) разом з Міністерством освіти і науки України, Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України, Національним банком України та Університетом банківської справи НБУ.
Варто вкотре нагадати мету та завдання даного експерименту, власне те, над чим ви сьогодні будете працювати. Вам необхідно запровадити фінансову грамотність та захист прав споживачів в офіційну програму освіти України, ви маєте допомогти молодим громадянам України віком від 15 до 16 років розвинути комплекс навичок, необхідних для перетворення на обізнаного споживача фінансових послуг, а також надати необхідну підтримку для вироблення відповідальної лінії поведінки при запозиченні чи заощадженні коштів.
Відрадно, що з моменту впровадження курсу «Фінансова грамотність» ми маємо вже певні досягнення і результати. 
Я сподіваюсь сьогодні буде більше результатів вашої праці, ніж пустослів’я. Ми маємо збагатитися і стати на щабель вище щодо фінансової грамотності, а також навчити своїх учнів відповідній поведінці споживача фінансових послуг.
Бажаю вам плідного спілкування, інтелектуального збагачення, пошуку цікавих ідей і нестандартних рішень».
Наталія Забуга детально розповіла про впровадження та практичні питання курсу «Фінансова грамотність» у системі загальної середньої освіти.
«Ми пройшли різні проекти, але цей проект, мабуть, один із тих, що являється найактуальнішим. Знання з області фінансів забезпечать дітям стабільність, рівновагу у суспільстві. 
Зауважу, що значну підтримку здійснює фонд USAID, який постійно опікується нами і виділяє кошти на розвиток, проведення різних заходів, одним з яких є Всеукраїнський турнір з фінансової грамотності. 
Тамара Богачик ознайомила присутніх з реалізацією курсу «Фінансова грамотність» у навчальних закладах Чернівецької області. Вона також окреслила практичний спектр реалізації курсу впровадження фінансової грамотності у навчальних закладах краю.
«Що ж спонукало нас на впровадження даного спецкурсу?! А те, що в країні зовсім низький рівень обізнаності з фінансової грамотності, а у 10 класі не заповнена ніша викладання економіки
Варто зазначити, що участь в експерименті беруть 527 учнів з 24–ох навчальних закладів області. З 2012 року до експерименту долучилися два навчальні заклади: Клішковецька гімназі Хотинського району та Лужанський ЗНЗ І-ІІІст. ім.В.Орелецького Кіцманського району; з 2013 року – 17 навчальних закладів: м.Чернівці (4), Заставнівського району (9),Кіцманського (1), Сторожинецького (1), Вижницького (2); у 2014 році – п’ять закладів: 
Кіцманський район(1), Глибоцький (2), Герцаївський(1), м.Чернівці(1).
Звичайно, Інститутом післядипломної педагогічної освіти докладається чимало зусиль для того, щоб здійснювати належний науково-методичний супровід спільно із нашими співкоординаторами», – констатувала заступник директора Інституту.
Тамара Степанівна також зазначила, що з метою популяризації даного курсу 5 березня 2013 року в приміщенні бібліотеки Чернівецького обласного центру естетичного виховання «Юність Буковини», відбулася зустріч з заступником директора ЛІБС УБС НБУ, доктором економічних наук О.О.Друговим, представником фонду USAID в Україні та представником ЛІБС, що відповідає за профорієнтаційну роботу. 
24 квітня 2014 року в рамках дослідно-експериментальної роботи щодо впровадження курсу «Фінансова грамотність» навчальні заклади Чернівецької області відвідали Наталія Забуга, завідувач сектором науково-методичного забезпечення природничо-математичної та технологічної освіти Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, представники Програми розвитку фінансового сектору FINREP-II: Наталія Лозицька, керівник департаменту фінансової просвіти та зв’язків з громадськістю і Ольга Боженко, спеціаліст з освітніх програм. В ході візиту проведено підсумкове діагностування знань учнів ліцею №1 м.Чернівці та нагородження переможців березня місяця конкурсу «Юний інвестор» команду 10-А класу гімназії №1 м.Чернівці YIC-2014, вихованців вчителя-методиста Алли Тюфтій.
У рамках викладання курсу заклади беруть участь у змаганнях юних інвесторів; святкуванні Всесвітнього тижня грошей; Всесвітньому дні заощаджень; Всеукраїнському тижні фінансової грамотності.
У ході свого виступу Неля Бабич подякувала за можливість поспілкуватися, безпосередньо з тими людьми, які доносять ази фінансової грамотності до дітей. 
«Такі заходи були ініційовані Національним банком України в 2012 році, але у порівнянні з світовим масштабом, це відбулося дещо, можливо, і пізно. Тому, що такі подібні заходи, як День заощаджень і Тиждень фінансової грамотності, проводилися у світі ще з 1924 року. Але, університет банківської справи підхопив ідею Національного банку України і його працівники розробили матеріали, які наразі дуже корисні і поширюються в навчальних закладах країни. Матеріали були розроблені для дітей шкільного віку, для студентів, пенсіонерів, просто для молодих сімей, для клієнтів різних фінансових установ». 
Олексій Лопато, головний економіст відділу корпоративного бізнесу філії АТ Укрексімбанку м. Чернівці, закцентував увагу присутніх на підвищенні рівня фінансової грамотності населення, як одного із основних завдань Національного банку України.
«Фінансова грамотність – дуже важлива річ і в рамках сучасного світу вона стає все важливішою і важливішою. Адже, кожен день люди зустрічаються з різними фінансовими продуктами: оплата комунальних послуг, оплата мобільного зв’язку, отримання заробітної плати.
Фінансова грамотність населення важлива і для банку. Тому, що банк зацікавлений, з практичної сторони, щоб клієнт, якого він обслуговує, теж був фінансово грамотний, щоб він був ознайомлений з усіма банківськими продуктами, якими він може скористатись», – зазначив Олексій Володимирович.
Про пенсійне забезпечення громадян України розповіла Ганна Московчук, начальник відділу спеціальних пенсій Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області.
«Все більше і більше молодих людей сьогодні цікавляться своєю пенсійною перспективою, але варто зауважити, що ці люди віком близько 30 років. Більш молоді особи на даний час не звертаються за роз’ясненням, не цікавляться своїм пенсійним забезпеченням. Тому органи пенсійного фонду проводять широку інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо принципів пенсійного забезпечення з метою привернути молоде покоління до тих пенсійних перспектив, які будуть визначати їх забезпечення в подальшому і не тільки їх, а можливо, і їхніх дітей», – підкреслила Ганна Анатоліївна, а також детально зупинилася на питанні пенсійне забезпечення працівників освіти. За її словами, пенсійне забезпечення освітян врегульовано статтею 55 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» пункт Е, де вказано, що працівники закладів освіти мають право на пенсію за вислугу років незалежно від віку при наявності стажу від 25 до 30 років на відповідних посадах.
У ході практичної частини семінару вчитель загальноосвітньої школи №37 м.Чернівці Олена Олянич поділилась досвідом викладання курсу «Фінансова грамотність» та розповідала про позакласні заходи в рамках даного курсу: екскурсії до банків, приватних підприємств, участь у різноманітних конкурсах; проведення акцій та просвітницької роботи.
Учитель загальноосвітньої школи №5 м.Чернівці Любов Чернега провела для учасників семінару ділову гру «Відкриття світу фінансів через інтерактивні методи навчання». В якій продемонструвала різноманітні методики до теми «Заощадження та інвестиції», а також показала можливість використання методичних матеріалів розміщених на сайті Програми розвитку фінансового сектору (USAID/FINREP-II).
По закінченню роботи семінару завідувач сектору науково-методичного забезпечення природничо-математичної та технічної освіти відділення науково-методичного забезпечення загальної середньої освіти ІІТЗО МОНУ Наталія Забуга презентувала електронний навчальний посібник з курсу «Фінансова грамотність».
Підсумки роботи семінару підвела завідувач науково-методичного центру менеджменту та координації діяльності РМК/ММК ІППОЧО Наталія Куриш. Наталія Костянтинівна також поділилася з учасниками семінару цікавими порадами.
За результатами семінару прийнято ряд рекомендацій.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Жовтень 2020 (59)
Вересень 2020 (56)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше