» » » На сучасному етапі життя імідж інформатики дуже високий
Інформація
  • Переглядів: 1102
  • Автор: Anatoly
  • Дата: 31-01-2015, 11:20
31-01-2015, 11:20

На сучасному етапі життя імідж інформатики дуже високий

Категорія: Новини / Учнівські олімпіади з базових дисциплін / Стрічка

Сьогодні, 31 лютого 2015 року, на базі Чернівецького професійного ліцею сфери послуг проходить ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики.
Відкриття змагань відбулося за участі: начальника управління освіти і науки Департаменту освіти і науки Георгія Куриша; директора Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області Григорія Біляніна; декана факультету математики та інформатики Чернівецького національного університету ім.Ю.Федьковича, доктора фізико-математичних наук, професора, голови журі Ігоря Черевка; методиста науково-методичного центру природничо-математичних дисциплін Інституту післядипломної педагогічної освіти, відповідального секретаря Ганни Скрипсьої та директора Чернівецького професійного ліцею сфери послуг Орисі Цимбал.
Під час свого виступу Юрій Куриш наголосив, що цього року Департаментом освіти і науки частково внесено зміни Положення про проведення ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад. За його словами, це зроблено для того, щоб розширити прозорість спілкування і з керівниками, і з вчителями, а також з учнями.
«Проведенню олімпіад передували неодноразові наради з головами та членами журі, представниками організаційних комітетів і відповідальними працівниками Департаменту та Інституту. Тобто, проведена досить серйозна робота.
Завдання всіх олімпіад, які проводилися до сьогоднішнього дня, складалися творчими групами науковців Чернівецького національного університету ім.Ю.Федьковича. Зауважу, що доступу до цих завдань не було ні в кого, крім визначених осіб. Сьогодні ви будете працювати в он-лайн режимі і секретність завдань також забезпечена.
Головний орієнтир для нас – це визначити переможця ІІІ етапу, який достойно та успішно зарекомендує нашу область на ІV етапі», – підкреслив Георгій Миколайович. Також він зупинився на умовах подачі апеляційних заяв: «У цьому році ви маєте право подати апеляційну заяву протягом двох днів: 1-го та 2-го лютого. Прийом заяв здійснюється у письмовому вигляді, учасником олімпіади, за адресою: вул. Івана Франка, 20».
Голова журі Ігор Черевко у своєму зверненні до учасників олімпіади відзначив: «Звичайно, хотілося щоби вас було значно більше, щоб була більша конкуренція, більше претендентів на призові місця.
Хочу побажати вам успіху на цій олімпіаді. Адже задачі, напевно, будуть не прості. Але ви не повинні лякатися, а навпаки – налаштуватися на те, що ви найкращі і у вас все вийде.
Інформатика, і все, що з нею пов’язано, – це, мабуть, на даному етапі нашого життя, єдина сфера, де завдяки своєму інтелекту ви можете бути самодостатніми».
Григорій Білянін відзначив, що олімпіада – це можливість поспілкуватися з фахівцями, зі своїми колегами-учнями, почерпнути багато нового та корисного.
«Ознайомившись з результатами, ви можете підвести підсумок своєї роботи та побачити чого ви досягли. А глибокий аналіз покаже, над чим вам потрібно ще попрацювати для досягнення своєї мети.
Так, олімпіада – це важке і, водночас, важливе випробування. Але, я переконаний, всі хто бере участь у цих змаганнях володіють силою волі та прагнуть бути першими на олімпі слави. Тому, в першу чергу, бажаю щоб вас не покидало прагнення бути першими.
Варто зазначити, що олімпіада – не тільки важка праця, а – свято душі і нових відкриттів», – зауважив Григорій Іванович.
Директор професійного ліцею сфери послуг побажала учасникам досягти вершин і підкреслила: «Педагогічний колектив нашого закладу доклав максимум зусиль для того, щоб ви сьогодні працювали у найкращих та найкомфортніших умовах».
Детально на алгоритмі та особливостях ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з інформатики зупинилася Ганна Скрипська. Як вона відзначила, рівно о 10.00 буде відкрито доступ і учасники зможуть розпочати виконувати завдання.
«Олімпіада проходить в он-лайн режимі на сайті проведення турнірів (юджі) по задачах МОН України синхронно з іншими областями, що обрали цей спосіб, з використанням головного серверу подачі та перевірки завдань.
При реєстрації кожен з вас отримав номер кабінету та номер свого робочого місця. Варто зауважити, що робочі місця групою технічного забезпечення прописані заздалегідь так, щоб в одній аудиторії знаходилися діти з різних паралелей та навчальних закладів. Перед початком виконання завдань інструктори проведуть з вами первинний інструктаж з техніки безпеки.
Логіни та паролі входу ви отримаєте від голови організаційного комітету після того, як адаптуєтеся на своїх робочих місцях. Ви маєте знати, що логіни та паролі висилаються напередодні, на адресу відповідального секретаря, тобто на мою, вносяться до списків учасників, розрізаються і зберігаються до початку олімпіади.
Особливістю цієї олімпіади є те, що кожен учасник знає свій результат вже під час проведення конкурсу. Бо сервер влаштовано таким чином, що зараховується найкращий результат компіляції (перевірки задачі на виконання за спеціальними тестами)» – закцентувала увагу Ганна Володимирівна.
Перед початком виконання завдань нам вдалося поспілкуватися з учнями про інформатику і те, яке вона займає місце у їхньому житті.
Як розповів учень 11 класу Новоселицької гімназії Євген Кніжницький: «Для мене інформатика – це комп’ютер і цифри, але разом з цим – це можливість думути, а я люблю думати.
В майбутньому планую вступити до Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича на інженерно-технічний факультет і разом з цим удосконалювати свої знання з цього предмету».
Олексій Довганюк, учень 11 класу Чернівецького ліцею №1 поділився: «Інформатика мені дається легко і я отримую задоволення від розв’язку задач саме з цього предмету. Тому, що, наприклад, якщо я довго займаюся фізикою – вона мені набридає».
Вчитель математики та інформатики Глибоцького ліцею Паша Славута під час нашої розмови окреслила основні аспекти підготовки своїх учнів до конкурсу: «Олімпіада з інформатики є особливою, адже в школі ми не вивчаємо безпосередньо програмування і тому дітки, які бажають брати участь в олімпіаді займаються додатково. Зустрічаємося ми, відповідно, після уроків. Також існує багато задач в он-лайні, якими можна користуватися і після розв’язку – одержати свій результат.
Звичайно, інформатика та програмування мають свої особливості і тому, тільки ті діти, які мають бажання і багато працюють – можуть досягти успіху».
В ІІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з інформатики беруть участь 47 учнів 9-11-их класів загальноосвітніх навчальних закладів області.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Грудень 2018 (74)
Листопад 2018 (243)
Жовтень 2018 (175)
Вересень 2018 (85)
Серпень 2018 (124)
Липень 2018 (106)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше