Інформація
  • Переглядів: 1794
  • Автор: Moderator
  • Дата: 27-01-2015, 16:18
27-01-2015, 16:18

Через терни – до зірок!

Категорія: Новини / Учнівські олімпіади з базових дисциплін / Стрічка

27 січня 2015 року на базі Чернівецького вищого професійного училища №3 дебютував  III етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з французької мови. 
Відповідно до дорожньої карти проведення III етапу олімпіади відбулися реєстрація учасників, що пройшла на високому організаційному рівні, урочисте відкриття, у якому взяли участь заступник директора Департаменту освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації Світлана Сильвестрівна Тодорюк; заступник директора Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області, кандидат історичних наук Тамара Степанівна Богачик; начальник відділу дошкільної, загальної середньої, спеціальної освіти та соціального захисту управління освіти і науки Департаменту освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації Світлана Миколаївна Микитюк; головний спеціаліст відділу дошкільної, загальної середньої, спеціальної освіти та соціального захисту управління освіти і науки Департаменту освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації Ольга Романівна Остафій; декан факультету іноземних мов ЧНУ ім.Ю.Федьковича, доктор філологічних наук, професор, голова журі Кушнерик Володимир Іванович; доцент кафедри романської філології та перекладу ЧНУ ім.Ю.Федьковича, кандидат філологічних наук, заступник голови журі Гладка Валентина Анатоліївна; завідувач науково-методичного центру іноземних мов та міжнародних відносин ІППОЧО, доцент, секретар журі Куриш Світлана Михайлівна; директор Вищого професійного училища №3 Нікішина Олеся Валентинівна.
З вітальним словом звернулася до всіх присутніх заступник директора Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області Тамара Степанівна Богачик. Вона зазначила: «Вам випала велика честь представляти школу, район, місто на таких вагомих інтелектуальних змаганнях».
Зі щирими словами вітання від імені Департаменту освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації, особисто від директора Департаменту Оксани Михайлівни Палійчук звернулася до учасників олімпіади заступник директора Департаменту Тодорюк С.С. «Кожен із вас вже є переможцем. Переможцем у своїй рідній школі, своєму районі, своєму місті, – зауважила Світлана Сильвестрівна. – Звичайно, ви – наймудріші, найталановитіші! Ви – знавці французької мови, однієї з наймилозвучніших мов світу, офіційної й національної мови Франції, офіційної мови ООН, Юнеско та Міжнародного Правового Суду. Французька мова залишається однією з найуживаніших мов у сфері культури, освіти, мистецтва, зв’язку, торгівлі. Вона є мовою навчання в багатьох країнах світу. Хочу зауважити, що класик української літератури Марко Вовчок досконало знала французьку мову, була відомою французькою дитячою письменницею, повість «Маруся» якої отримала нагороду Французької Академії. Бажаємо вам результативної роботи, цікавих, нестандартних думок, тонкого відчуття не тільки краси, а й глибини французької мови під час усних та письмових турів, а найголовніше – плідного спілкування, інтелектуального збагачення».
Наступним до слова було запрошено декана факультету іноземних мов ЧНУ ім.Ю.Федьковича, доктора філологічних наук, професора, голову журі Кушнерика В. І. Володимир Іванович так звернувся до присутніх: «Сьогодні тут зібралися кращі представники тієї шкільної родини, яка володіє французькою мовою. Перед вами стоїть дуже важливе завдання, адже найсильніші і найкращі з вас будуть представляти нашу область на IV етапі олімпіади. Ви не побоялися піти, як кажуть, «через терни – до зірок». Тому ми бажаємо вам успіхів». 
Продовжила вітати учасників начальник відділу дошкільної, загальної середньої, спеціальної освіти та соціального захисту управління освіти і науки Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Микитюк С.М., яка звернулася до дев’ятикласників, заохочуючи їх і надалі брати участь в олімпіаді. Окрім того, Світлана Миколаївна наголосила: «Не забудьте сьогодні сказати велике спасибі вашим наставникам – вашим учителям. Успіхів вам, натхнення, і нехай переможе достойніший».
Далі до слова було запрошено завідувача науково-методичного центру іноземних мов та міжнародних відносин ІППОЧО, доцента, секретаря журі Куриш Світлану Михайлівну, яка зупинилася на основних настановчих питаннях, повідомила учасникам про терміни оголошення попередніх та остаточних результатів та місця їх оприлюднення.
З організаційними моментами проведення олімпіади ознайомила присутніх директор Вищого професійного училища №3 Нікішина Олеся Валентинівна.
Підсумовуючи урочисту частину, до учасників звернулася заступник директора Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області Богачик Т.С. Тамара Степанівна урочисто продекламувала: «Je vous souhaite du sucсes dans votre travaille», що в перекладі з французької означає: «Я бажаю вам успіхів у вашій роботі».
Після урочистого відкриття відбулося розміщення учасників олімпіади по кабінетах та розпочато виконання завдань I туру. Об 11 годині пройшла нарада журі, під час якої членам журі було надано детальні інструктаж та настанови.
У перерві між турами вдалося поспілкуватися з учасницею олімпіади, ученицею 11 класу Чернівецької гімназії №3 Кірик Олександрою Сергіївною. Дівчинка розповіла, що організаційна атмосфера їй дуже сподобалася. Учениця відзначила високий рівень роботи інструкторів та чергових. Від завдань першого туру враження в школярки досить суперечливі: «Завдання дуже цікаві, але, наприклад, неочікуваним було завдання щодо написання листа. Воно викликало найбільше труднощів,  хвилювань, а в кінці – задоволення від виконаної роботи».
Цікавим та особливим був III тур олімпіади, під час якого учасники працювали в групах. 
Після закінчення олімпіади на обличчях школярів відображалося відчуття полегшення та задоволення. Учасники олімпіади залюбки розповіли про свої переживання, труднощі та успіхи. Так, учениця 9 класу Ропчанського НВК Сторожинецького району Вікован Данієла Костянтинівна розповіла: «В олімпіаді з французької мови я беру участь вперше. Мені подобаються всі предмети, які вивчаються в школі, але французька мова здається найлегшою». На запитання про завдання олімпіади дівчинка відповіла, що найважче їй даються творчі завдання та аудіювання. 
Цікавим та неординарним було спілкування з ученицею 9 класу Чернівецької гімназії №3 Троянською Анітою Вадимівною. За словами школярки, підготовка до олімпіади була дуже складною, потребувала багато часу та зусиль, зокрема завдання з усного та писемного мовлення.
Завжди актуальним залишається спілкування з педагогами, які готують «олімпійців».  Учитель французької мови Костичанівської ЗОШ ім.І.Ватаману Новоселицького району Ґургіш Тетяна Миколаївна розповіла про наболіле. Так, педагог зазначила: «Найбільша складність, на мій погляд, – це робота над текстами для читання, адже для цього потрібно зібрати найрізноманітніші тексти, мати широкий словниковий запас і дуже багато часу витратити на переклад». 
Звичайно, робота щодо вивчення французької мови учасниками олімпіади сьогодні не завершується. Переконавшись у своїх можливостях, учні накреслили нові плани щодо вивчення французької мови.

 

Через терни – до зірок!

 

Через терни – до зірок!

 

Через терни – до зірок!

 

Через терни – до зірок!

 

Через терни – до зірок!

 

Через терни – до зірок!

 

Через терни – до зірок!

 

Через терни – до зірок!

 

Через терни – до зірок!

 

Через терни – до зірок!

 

Через терни – до зірок!

 

Через терни – до зірок!

 

Через терни – до зірок!

 

Через терни – до зірок!

 

Через терни – до зірок!

 

Через терни – до зірок!

 

Через терни – до зірок!

 

Через терни – до зірок!

 

Через терни – до зірок!

 

Через терни – до зірок!

 

Через терни – до зірок!

 

Через терни – до зірок!

 

Через терни – до зірок!

 

Через терни – до зірок!

 

Через терни – до зірок!


Через терни – до зірок!

 

 

Через терни – до зірок!

 

Через терни – до зірок!

 

Через терни – до зірок!

 

Через терни – до зірок!


Через терни – до зірок!

 

Через терни – до зірок!

 


 

 


 


 


скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Серпень 2020 (2)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)
Березень 2020 (86)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше