» » » У Міністерстві під час брифінгу розповідали про завершення навчального року у загальноосвітніх навчальних закладах та про плани Міністерства з реформування шкільної освіти
Інформація
  • Переглядів: 1359
  • Автор: Moderator
  • Дата: 20-04-2011, 15:47
20-04-2011, 15:47

У Міністерстві під час брифінгу розповідали про завершення навчального року у загальноосвітніх навчальних закладах та про плани Міністерства з реформування шкільної освіти

Категорія: Навігація / Новини

19 квітня у Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту за участю директора департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Олега Єреська, директора гімназії N 48 Маріанни Борисенко та начальника відділу науково-методичного забезпечення змісту освіти основної і старшої школи Інституту інноваційних технологій та змісту освіти Олени Дубовик відбувся брифінг.

Олег Єресько розповів про плани Міністерства освіти і науки, молоді та спорту щодо реалізації державних цільових програм, зокрема, соціальної програми розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року, програми запровадження в навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів інформаційно-комунікаційних технологій «Сто відсотків» та програми підвищення якості шкільної природничо-математичної освіти на період до 2015 року.

Зокрема, однією з найважливіших програм, яку планує впровадити Міністерство є програма, що передбачає широкомасштабне використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчальному процесі.

"Проаналізувавши ситуацію, ми поставили амбітні завдання: 100%-ве володіння випускниками шкіл і вчителями інформаційно-комунікаційними технологіями. До кінця року ми зробимо все для того, щоб всі 100% вчителів вміли користуватись комп’ютером і використовували його в навчальному процесі", - наголосив директор департаменту під час конференції.

Також під час брифінгу Олег Єресько розповів, що найближчим часом Уряд затвердить новий Державний стандарт початкової освіти.

"Саме в цьому стандарті ми вперше заклали вивчення інформаційно-комунікаційних технологій з початкової школи. Також планується запровадити з 1 вересня 2012 року вивчення іноземних мов, починаючи з 1 класу", - розповів він.

За словами Олега Єреська, згідно з проведеним дослідженням, на сьогодні далеко не всі учні старших класів можуть ефективно використовувати комп’ютер в практичній роботі.

«Нині вивчення інформатики з дев’ятого або десятого класу середньої школи не відповідає потребам суспільства, в якому дитина, як правило, починає користуватися комп’ютером, починаючи з шести років чи навіть раніше. Тому, згідно з новими стандартами початкової освіти, ми плануємо запровадити обов’язкове вивчення інформатики з другого класу середньої школи», – зазначив директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти.

Олег Єресько розповів про започаткування Міністерством освіти і науки, молоді та спорту Всеукраїнської естафети педагогічних інновацій «Нові горизонти української школи».

«Естафета для кожного регіону складається з двох етапів: першого – відвідування регіональною делегацією іншої області та другого – прийому делегації педагогічних працівників з визначеного регіону. Першими, у рамках естафети, 13-15 квітня відвідали Львівську область харків’яни. З 19 по 21 квітня приймають делегації своїх колег Київська, Чернігівська області та місто Київ», - поінформував він.

За його словами, протягом квітня-травня в естафеті візьмуть участь усі регіони та передадуть Міністерству матеріали, на підставі яких буде створено Всеукраїнську книгу педагогічних інновацій.

«Цього року свято «Останнього дзвоника» у середніх загальноосвітніх школах пролунає 27 травня, а навчальний рік має завершитися не пізніше 1 липня. У 1-10 класах навчання завершитися 26 травня, в одинадцятикласників раніше - 18 травня, оскільки з 18 по 26 травня вони проходитимуть державну обов'язкову атестацію з трьох предметів, яка 20 травня почнеться для всіх середніх шкіл України переказом з української мови. Завдання буде оголошено в прямому ефірі. Обов'язкова державна атестація для учнів дев’ятих класів проходитиме з 31 травня по 17 червня, навчальні екскурсії для початкової школи проводитимуться з 27 травня по 1 червня, а для учнів 5-8 класів - з 31 травня по 15 червня. Слід зауважити, що навчальні заклади наділені автономією, тому вони можуть вносити певні корективи до рекомендованих Міністерством термінів навчання", - зазначив Олег Єресько.

Також, за словами директора департаменту, у 2012 році планується зміна термінів навчання у зв’язку з тим, що Україна з 8 червня прийматиме Євро-2012. Він зазначив, що у 2012 році планується закінчити заняття у школах до 25 травня, а атестацію та зовнішнє незалежне оцінювання – провести до 8 червня.

Олег Єресько звернувся до представників засобів масової інформації з роз’ясненням щодо проведення підсумкових контрольних робіт в 5-8 класах. Він підкреслив, що підсумкові контрольні роботи будуть проходити у звичному для учнів режимі, які виконуватимуть завдання у своєму класі, зі своїми вчителями, а цьогорічною їх особливістю є визначений зміст та форма проведення, єдині для всіх загальноосвітніх навчальних закладів.

За словами директора гімназії N 48 Маріанни Борисенко, жодних питань щодо підготовки до підсумкових контрольних у навчальному закладі, який вона очолює немає, їх проведення не новина, адже наприкінці навчального року завжди проводяться підсумкові, чи як ще їх називають «директорські» контрольні роботи. З її словами, вчителі та учні готові до щорічного контролю й жодного стресу чи непорозуміння це не викликає.

А начальник відділу науково-методичного забезпечення змісту освіти основної і старшої школи Інституту інноваційних технологій та змісту освіти Олена Дубовик розповідала присутнім про методику складання збірників для підсумкових контрольних робіт, над розробкою яких працювали науковці, методисти та вчителі.скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Травень 2020 (114)
Квітень 2020 (95)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше