» » » До збереження і зміцнення здоров’я дітей – компетентнісний підхід
Інформація
  • Переглядів: 2586
  • Автор: Anatoly
  • Дата: 16-12-2014, 10:36
16-12-2014, 10:36

До збереження і зміцнення здоров’я дітей – компетентнісний підхід

Категорія: Новини / Стрічка

Сьогодні життя визначає одним із пріоритетних напрямів діяльності навчальних закладів освіти формування у дітей цінності здоров’я, здорового способу життя як основи успіху та самовдосконалення особистості. У сучасних умовах нестабільної політичної та екологічної ситуації в державі, наростаючого навантаження на нервову систему і психіку людини залишатися здоровим проблематично, якщо немає внутрішньої мотивації до здорового способу життя. У зв’язку з цим сучасне суспільство ставить питання про ціну освітніх результатів і вимагає такої системи освіти, яка не лише виховувала б освічену культурну людину, а й зберігала б і зміцнювала її здоров’я. основним завданням сучасного навчального закладу є створення безпечного освітнього середовища для розвитку здорової особистості протягом її навчання, формування в неї свідомого ставлення до свого здоров’я та життя, оволодіння необхідними життєвими навичками. Прийняття цінності здоров’я як домінанти орієнтує дитину, починаючи вже з дошкільного віку, на збереження і зміцнення здоров’я свого і оточуючих; успішну адаптацію в соціальному і освітньому просторі, розвиток творчих здібностей, якнайповнішу реалізацію особистісного потенціалу. 
Нині проблемами здоров’язбереження та здоров’яформування в тій чи іншій мірі опікується кожен начальний заклад, сформувавши власні підходи до їх вирішення. Хотинський НВК «Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І ступеня» визначив траєкторію свого розвитку, ставши одним з базових навчальних закладів дослідно-експериментальної роботи за темою «Формування здоров’язбережувальної компетентності дітей дошкільного і молодшого шкільного віку» (наказ Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької ОДА від 25.10.2012р. №273). 
Протягом двох років, реалізуючи завдання підготовчого та діагностико-концептуального етапів експерименту, навчально-виховний комплекс працює над впровадженням здоров’язбережувальних технологій. Починали з малого, звичного, що заповнювало будні. Грамотно складений розклад занять і уроків, використання педагогами прийомів рухової активності, нейтралізація стресів, вдосконалення режиму дня дошкільників і молодших школярів (в т.ч. і режиму роботи груп продовженого дня), зв'язок навчального матеріалу з життям, озброєння вихованців валеологічними і екологічними знаннями, організація раціонального гарячого харчування. Усе це стало розглядатися з позицій здоров’язбереження. Логічним продовженням стало обстеження стану здоров’я дошкільників і школярів НВК фахівцями не лише лікувальних закладів, а й Буковинського інституту екології людини та ендоекологічна паспортизація дітей. Здійснено тематичне анкетування учасників дослідно-експериментальної роботи, що, в свою чергу, дало можливість визначити рівень здоров’язбережувальної компетентності дітей, педагогічних працівників та батьків вихованців, визначити відповідність санітарно-гігієнічних умов навчального закладу та стану організації НВП умовам здоров’язбережувального освітнього простору.
Разом з тим, така діяльність Хотинського НВК знайшла підтримку у Хотинській міській раді, яка є засновником і власником навчально-виховного комплексу. Так за ініціативи міського голови М.О. Головльова у поточному році замінено аварійну внутрішню мережу теплопостачання, завершено заміну вікон на нові енергозберігаючі склопакети, продовжується оновлення технологічного обладнання харчоблоку, а на черзі – встановлення автономної електрокотельні…
Свої знахідки та методичні доробки з проблеми формування здоров’язбережувальної компетентності дітей дошкільного і молодших школярів педагоги НВК пропагують серед колег міста та району.
У грудні цього року на базі Хотинського НВК відбулося засідання районного методичного об’єднання керівників шкільних МО вчителів початкових класів з проблеми «Формування здоров’язберігаючої компетентності в учнів початкових класів». 
Відкрила засідання методист РМК Савчук Р.В., яка у своєму виступі зауважила, що одна з найважливіших проблем освіти сьогодення – це проблема орієнтації всієї системи освіти на здоров’язбережувальне навчання й виховання, а проблема збереження здоров’я була, є та завжди буде актуальною. Життя доводить, що освіта та здоров’я взаємоповязані, саме тому успіх навчально-виховного процесу ґрунтується не лише на міцних знаннях, а й на міцному здоров’ї. 
Творча група педагогів та школярів представили візитівку навчального закладу. А директор НВК І.Б. Семенюк ознайомила вчителів початкових класів з результатами дослідної діяльності в межах обласного експерименту.
Для колективного перегляду запропоновано урок «Я в світі» в 3-А класі на тему «Друзі. Вимоги до товаришування, спільної гри, праці, навчання в групах, у класі» ( вчитель Левицька О.М.) та в 4-В класі урок трудового навчання «Світ професій людина –людина». Виготовлення колажу «Лікар»» ( вчитель Антонюк М.О.).
Учасники засідання мали можливість спостерігати за забезпеченням санітарно-гігієнічних умов проведення уроку, вміле поєднання навчально-пізнавальної та оздоровчо-рухової діяльності учнів, засобів запобігання перевантаженості та зниження втоми.
Педагоги майстерно використали багатоваріантність форм різних видів навчальної діяльності та ІКТ. Після обговорення переглянутих уроків присутні мали можливість взяти участь у тренінгу « Використання аспектів здоров’язбережувальних технологій в початковій школі» ( керівник шкільного МО – Мельник В.Д.) . Доповнила теоретичну частину засідання Антонюк М.О. презентацією «Здоров’язберігаючі технології як основа формування життєвих компетентн6остей».
Підсумувала роботу керівників шкільних методичних об’єднань вчителів початкових класів на засіданні керівник районного МО Дубчак М.Д., заступник директора з НМР Хотинського НВК. Представляючи вироблені методичні рекомендації, Марія Дмитрівна наголосила, що « сучасна освіта грунтується на компетентнісному підході. Завдання дорослих – не просто дати дітям знання і сформувати вміння, а навчити усвідомлено застосовувати їх у повсякденному житті. Такий підхід виявляється надзвичайно корисним для розв’язання проблеми збереження здоров’я дітей. Він забезпечує формування особистості, яка свідомо ставиться до здоровя – власного й інших дітей, дбає про його збереження й зміцнення.»

 

 

 

 

 


скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Серпень 2020 (8)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)
Березень 2020 (86)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше