Інформація
  • Переглядів: 796
  • Автор: Moderator
  • Дата: 15-12-2014, 10:00
15-12-2014, 10:00

Вивчаємо народні зимові традиції та свята

Категорія: Новини / Стрічка

Прийшла зима. Із півночі подув холодний вітер, з неба посипалися сніжинки, а в «Світлиці дозвілля» комунального закладу «Чернівецька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №2» тепло і затишно. Тут заговорили про українські зимові свята.

Наближення свят швидше всіх відчули наші десятикласники і вирішили дослідити історію свят – найцікавішу сторінку світової культури. Адже кожне свято – це радість, щире спілкування, розваги та частування. Усі вони пов’язані з давніми традиціями та визначними історичними подіями.

Учні 10-го класу разом зі своєю вихователькою О.Д.Павленчук дізнались, що звичаї народу – це ті прикмети, за якими розпізнається народ не тільки на сучасному етапі, а й у історичному минулому. Це ті неписані закони, якими керуються в найменших щоденних і найбільших усенаціональних справах, у повсякденні та у святкові дні. Це ті найміцніші елементи, що об’єднують окремих людей в одну націю.

Повертаючись обличчям до духовної культури свого народу, ми повертаємось до забутих джерел, що живили його дух, оберігали чистоту душі, допомагали пояснювати незрозуміле, відповідно діяти і жити.

В усіх народів світу існує повір’я, що той, хто забув звичаї своїх батьків, карається людьми і Богом. Він никає світом, як блудний син, і ніде не може знайти собі притулку та пристановища, бо стає загубленим для свого народу…

Тому вихованці закладу дуже уважно слухали розповіді своїх старших товаришів про історію, походження, обряди таких стародавніх свят як Введення до храму пресвятої Богородиці Діви Марії, яке відзначається 4 грудня, День великомучениці Катерини (7 грудня), День святого Андрія Первозданного (13 грудня), День Варвари Великомучениці (17 грудня), День преподобного Сави (18 грудня), День святого Миколая (19 грудня), День святої Анни (22 грудня), День святого Спиридона (25 грудня), Новий рік (1 січня), Свят - вечір (6 січня), Різдво Христове (7 січня), Щедрий вечір (13 січня), День Василя (14 січня), Голодна кутя (18 січня), Водохреще (19 січня), День Іоанна Хрестителя (20 січня), Різдвяний день (21 січня).

Справжньою родзинкою заходу став виступ молодого педагога Інни Сташкевич – призера конкурсу читців у м. Києві в травні 2014 року, яка прочитала легенду «Аннина гора».

Завдяки заходу вихованці дізналися багато цікавого: зокрема, про народні прикмети - яким буде врожай наступного року, які страви готували наші предки на свята, як розважалися, коли освячували воду, коли можна ворожити, як вітати зі святом своїх рідних та близьких. А головне, коли вони знайдуть подарунки під своїми подушками.

 

 

 

 


 

 

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Грудень 2019 (19)
Листопад 2019 (151)
Жовтень 2019 (150)
Вересень 2019 (129)
Серпень 2019 (94)
Липень 2019 (66)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше