» » » 4 грудня Християни відзначають свято Введення в Храм Пресвятої Діви Марії
Інформація
  • Переглядів: 3100
  • Автор: Moderator
  • Дата: 3-12-2014, 18:24
3-12-2014, 18:24

4 грудня Християни відзначають свято Введення в Храм Пресвятої Діви Марії

Категорія: Новини / Стрічка / Для учнів та студентів

Зі святом Вас усіх!!!

      Християни відзначають сьогодні свято Введення в Храм Пресвятої Діви Марії. За біблійними переказами в цей день Іоаким і Анна, на знак подяки за дарування їм дочки в глибокій старості, віддали трирічну Марію до Єрусалимського храму на службу Богу. Тут вона виховувалася у товаристві благочестивих дів, читала Святе Письмо, займалася рукоділлям та постійно молилася. 

        Вве́дення у храм Пресвято́ї Ді́ви Марії́ – велике християнське  богородичне свято. Святкується  21 листопада за юліанським календарем,4 грудня — за григоріанським.

Історія свята

       Євангеліє  нічого не згадує про подію Введення в храм Пресвятої Богородиці. Це свято, як і свято Різдва й Успіння  Божої Матері, засноване на традиціях церкви й на  апокрифічних книгах. Ці джерела подають, що батьки Пресвятої Богородиці св. Йоаким і Анна, будучи бездітними, дали обіцянку, що якщо в них народиться дитя, то вони віддадуть його на службу Богові у Єрусалимський храм. Господь Бог вислухав їхні молитви і дав їм доньку. Коли їй виповнилося три роки, батьки привели її до храму і віддали в руки первосвященика Захарії, батька св. Івана Предтечі. Тут Пресвята Богородиця перебувала тривалий час аж до заручин із св. Йосифом.

       Празник Введення належить до дванадцяти великих празників. Він має один день перед- і чотири дні посвяття. Про нього маємо згадки від V ст., але аж через кількасот років, поки він став загальнопоширеним по цілому Сході. Із проповідей на цей день Константинопольських патріархів, Германа (715-730) і Тарасія (784-806), випливає, що празник Введення був установлений у VIII столітті. Синайське Євангеліє з VIII століття, котре подарував до синайського монастиря імператор Феодосій III (715-717), між дванадцятьма празниками згадує і празник Введення. Цей празник мають і грецькі богослужбові книги з IX століття. Із ІХ ст. його починає святкувати вся східна церква. Синайський Канонар (збірник церковних законів) з IX-X ст. подає празник Введення під такою назвою: «Празник Пресвятої Богородиці, коли була приведена в храм Божий, маючи три роки». Типікон Великої Константинопольської Церкви (IX-X ст.), хоча не вказує ані апостола, ані євангелія на цей празник, але день 4 грудня подає як: «Собор Святої Богородиці, коли була передана своїми батьками і приведена у храм Господній від трьох літ». Евергетицький Типікон з XI ст. має службу Введення з перед- і посвяттям. Службу на цей празник склали Григорій Нікомидійський (IX ст.), Василій Паґаріот і Сергій Святогорець.

  На Захід празник Введення прийшов досить пізно – аж наприкінці XIV ст., а в першій половині XV ст. поширився по цілій  Європі. Західна Церква святкує празник Введення також 21 листопада.

Українські народні традиції, пов'язані зі святом

       До цієї дати на всій території України прив'язано чимало прикмет, прогнозів і звичаїв, що свідчили про її важливе значення. Вважалося, що Введення відкривало собою зимовий святковий сезон. У народі кажуть: «Введення прийде, свят наведе». Введенські прислів'я розкривають прагнення хлібороба зазирнути в майбутнє, передбачити, якою буде наступна зима і як вона вплине на врожай: «Як Введення мостить мостки, а Микола забиває гвіздки, то люта зима буде», «Як ляже глибока зима, готуй глибокі закрома», «Скільки на Введення води, стільки на Юрія трави» та ін. Ці народні спостереження правильно вловлювали взаємозв'язок погодних і кліматичних явищ, так як в основі їх лежав трудовий досвід. Адже від цих спостережень значною мірою залежали результати господарювання. Характерним звичаєм цього свята був прихід першого відвідувача – «полазника». В основі цього свята лежить віра людей у щасливу або нещасливу прикмету. Як на Новий Рік (а також і на Різдво, і на Великдень), хто перший прийде на Введення до хати, той буде першим «полазником», себто тим, що приносить добро чи якесь лихо. Тому сусіди стримуються заходити на Введення зранку до чужої хати, щоб потім не було нарікання, що то вони принесли нещастя: «Коли ввійде (першим) молодий, гарний, здоровий чоловік, а до того зі грошима, то це добра ворожба: весь рік у хаті будуть усі здорові і будуть гроші вестися. Коли ж увійде старий, хворий, особливо стара баба, або коли хтось прийде чогось зичити, – то це злий знак» (І. Франко. Народився Календар. Етн. зб. НТШ, V, 205).

 
Аве Марія
https://www.youtube.com/watch?v=2bosouX_d8Y

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Грудень 2019 (19)
Листопад 2019 (151)
Жовтень 2019 (150)
Вересень 2019 (129)
Серпень 2019 (94)
Липень 2019 (66)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше