» » » Відзначення Дня національного єднання Румунії
Інформація
  • Переглядів: 353
  • Автор: Moderator
  • Дата: 2-12-2014, 09:24
2-12-2014, 09:24

Відзначення Дня національного єднання Румунії

Категорія: Навігація / Новини

Представники румунських національно-культурних товариств, консульства Румунії в м. Чернівцях, начальник Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА Оксана Палійчук, головний спеціаліст відділу дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти Департаменту освіти і науки Ольга Остафій, методист НМЦ суспільно-гуманітарних дисциплін Лілія Говорнян, а також небайдужі городяни сьогодні зібралися біля пам’ятника класику румунської літератури Міхаю Емінеску, що в скверику по вул. Ватітуна, з нагоди відзначення Дня національного єднання Румунії. Вони вшанували пам’ятну дату покладанням квітів до пам’ятника видатного румунського поета-романтика, публіциста та громадсько-культурного діяча.

Захід організувала Генеральний консул Румунії в Чернівцях Елеонора Молдован.

Історія свята — Дня національного єднання Румунії (Great Union Day in Romania) — веде відлік від 1 грудня 1918 року, коли представники румунів з Трансільванії і Банату проголосували за об'єднання з Королівством Румунії.

Перша Світова війнаобернулася страшною бідою для європейських народів. У жахливій м'ясорубці загинули і були понівечені мільйони людей, десятки мільйонів стали біженцями. Країни, за якими пройшли лінії фронтів, понесли величезні руйнування. У числі держав, що опинилися в епіцентрі катастрофи, була і Румунія.

Невеликий народ мужньо виступив на боці Росії і Антанти. У підсумку, після півтора років запеклих боїв країна виявилася окупованою. Перемога союзників була досягнута далеко від румунської території, але це була загальна велика перемога народів, які виступали за миролюбність і справедливість проти цинічної «боротьби за місце під сонцем».

Завдяки цій перемозі румунський народ зміг здійснити мрію своїх великих мислителів — знайти національну єдність! Величезна творча енергія, надії і порив ентузіазму з боку всіх верств суспільства призвели до якісного прориву.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Август 2017 (44)
Июль 2017 (70)
Июнь 2017 (165)
Май 2017 (284)
Апрель 2017 (288)
Март 2017 (364)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net
пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ.пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ