Інформація
  • Переглядів: 5682
  • Автор: Anatoly
  • Дата: 21-11-2014, 09:49
21-11-2014, 09:49

21 листопада - День Гідності та Свободи

Категорія: Новини / Стрічка / Для учнів та студентів

«Революція гідності» не тільки сколихнула країну хвилею нечуваного патріотизму,
а і показала важливість національної ідеї. Нині саме за неї триває боротьба, і те,
наскільки ця боротьба буде успішною, залежить від кожного з нас.

Анатолій Солов’яненко,

головний режисер Національної опери

 

21 листопада в Україні вперше відзначатиметься День Гідності та Свободи.

Мета запровадження пам’ятної дати — це утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року (Свято Свободи) та у листопаді 2013 року — лютому 2014 року (Революція Гідності) постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

Указ Президента України від 13.11.2014 №872/2014 http://www.president.gov.ua/documents/18441.html

Рік тому почався Євромайдан, події якого згодом отримали назву Революції Гідності.

21 листопада 2013 року уряд України вирішив зупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію Україна-ЄС (підписання мало відбутися 28-29 листопада на саміті Східного партнерства у Вільнюсі). Пізно ввечері на знак протесту проти такого рішення уряду на майдані Незалежності в Києві почали збиратися люди. Спонтанний народний протест розвинувся в добре організовану національну революцію, яка, у кінцевому рахунку, зосередилася в столиці. Революцію було названо Євромайданом, але цей термін передавав її суть тільки до ночі з 30 листопада на 1 грудня, коли за наказом українського режиму протестувальників розганяв спеціальний поліційний підрозділ «Беркут». З цієї ночі Європротест перетворився на Єврореволюцію — боротьбу за людську та національну гідність громадян України. Дуже вдало сказано, що, шукаючи Європу, ми знайшли Україну.
Єдиний символ Революції гідності – прапор України. Єдиний духовний помічник – національний гімн. Революція відбулася не лише в політичному житті країни. Передовсім вона відбулась у нас самих, у нашій свідомості. «Україна – це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був святом свободи, і революція 2013 року, Революція гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи», – цитує Президента П.Порошенка прес-служба глави держави.
Рекомендовано провести виховні заходи, загальношкільні лінійки, усні журнали, групові справи, просвітницькі зустрічі, колективні творчі справи, ділові зустрічі, презентаційні проекти, відкриті кафедри, школи лідерів, тематичні діалоги, патріотичні флешмоби з патріотичної тематики.

Давайте підтримаємо всеосвітній флешмоб - вивісити український прапор на своїх домівках та авто. 

На річницю Майдану українців у різних країнах світу закликають приєднатися до флеш-мобу. 21 листопада діаспоряни в різних країнах світу вивісять прапори України.

Авторка ідеї – американка українського походження Кріс Винник-Вільсон. Жінка активно займається просуванням українських подій в США, вона є однією з авторів EuromaidanPress та DigitalMaidan.

Президент України Петро Порошенко підписав Закон про заснування нової державної нагороди – ордену Героїв Небесної Сотні.

-«для відзначення осіб за громадянську мужність, патріотизм, відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, активну благодійну, гуманістичну, громадську діяльність в Україні, самовіддане служіння Українському народу, виявлене під час Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), інших подій, пов’язаних із захистом незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України”.

 

На допомогу у проведенні заходів:

· Революція Гідності. Хроніка основних подій.

http://incognita.day.kiev.ua/revolyucziya-gidnosti-vizualna-xronika.html

· Революція гідності: ми маємо пам'ятати

Революція 2013-2014 років, на моє переконання, це не протистояння Заходу й Сходу, не протистояння України й РФ – це протистояння між тими, хто має гідність, і тими, хто не тільки не має її, а й взагалі не розуміє, що це означає. Андрій Хохолкін

http://life.pravda.com.ua/columns/2014/04/4/161603/

· Революція гідності. Спецпроект ICTV

https://www.youtube.com/watch?v=qukYAlUHX6k

· Альбом Революція Гідності http://photo.i.ua/user/991126/395330/

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Жовтень 2020 (58)
Вересень 2020 (56)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше