Інформація
  • Переглядів: 2821
  • Автор: Anatoly
  • Дата: 31-10-2014, 12:00
31-10-2014, 12:00

Тиждень українознавства в Чуньківському НВК

Категорія: Новини / Стрічка

На нинішньому мистецькому олімпі Буковини серед багатьох майстрів слова більше ста літ витає постать Є.І.Ярошинської – полум’яної квітки Буковини, першої української письменниці рідного краю, фольклориста, культурно-громадського діяча, педагога.
Гордістю сповнені серця жителів Чунькова, Брідка, Рідківців, яким судилося бути її земляками та продовжувати наслідувати славні ідеї письменниці. Кому, як не педагогам Чуньківського НВК Филипюк Г.А., Бабичу В.В., Попюк М.В. та директору закладу Бузинській М.В. бути у вирі всіх подій, творчо працювати над дослідженням мистецького таланту Ярошинської, про який довгий час мало кому був відомий. 
Але Божа справедливість все-таки є. Після довгих років замовчувань про письменницю, починаючи з 80-х років ХХ століття, у Чуньківській СШ з моменту відкриття музею Євгенії Ярошинської щорічно вшановується славне ім’я, громадянська мужність землячки. На святкові зустрічі запрошуються по- шанувальники великої патріотки, національної сподвижниці Євгенії Іванівни. Це викладачі університету Б.Мельничук, В.Костик, Л.Ковалець, Т.Мінченко – методист ІППОЧО.
Надзвичайно активно відзначалася 110 річниця з дня пам’яті Є.Ярошинської. Вперше відбулася тепла зустріч з представниками, які завітали до Чунькова із с.Рідківці Новоселицького району, куди у 1896 році переїхала сім’я Ярошинських. Це письменник О.В.Лупул, педагог Н.Г.Патерига, аспірант ЧНУ Морараш Г.В.. Вчителі мали змогу поділитися досвідом роботи, своєю майстерністю. Спілкуючись, відчувалося, що їх об’єднує спільна мета: саме вони повинні відкрити для своїх вихованців скарбницю душі Є.Ярошинської, її мистецький талант, передати безмежну любов нашої землячки «до свого народа, єго мови і пісні». Саме цьому вчить її повість «Перекинчики».
Про цей твір, як застереження своєму народові стати на шлях зрадництва, говорили у своєму виступі на відкритті пам’ятного знака у с.Рідківці директор Чуньківського музею Є.Ярошинської Г.А.Филипюк вчитель української мови та літератури, Бабич В.В.
Г.А. Филипюк – вчитель української мови та літератури, «старший вчитель», вчитель вищої категорії. Уже 30 років пропрацювала на педагогічній ниві у Чуньківському НВК. Як директор музею Є.Ярошинської разом з вихованцями досліджує та вивчає творчий шлях та подвижницьку діяльність письменниці. Педагогічне слово вчительки наповнене високою духовністю, збагачує юні душі інтелектуально. На її уроках і заходах органічно поєднується краса і велич рідного слова зі скарбами наших сподвижників. Із своїми вихованцями педагог до відзначення 110 річниці провела літературні читання «У творчій лабораторії Є.Ярошинської». У інсценізованих творах землячки «Найбільший скарб», «Покарана гордість», «Квіти», «Перекинчики», учні вміло розкрили вічні проблеми людства: добро і зло, щастя, честь, милосердя. Напевно, складне сьогодення примушує думати, духовно рости, пробуджує національну свідомість.
На сьогодні важливо, щоб усі ми курсы программирования в Киеве усвідомили завдання: виховання світогляду молоді в самостійній Україні починається з любові до рідної мови, культури свого народу, його обрядів, традицій, а також умінням поціновувати талановитих митців рідного краю. 
«Рідну землю, де живеш, Буковиною зовем!» - під таким гаслом пройшов тиждень українознавства в Чуньківському НВК під керівництвом вчителя українознавства, «старшого вчителя», вчителя вищої категорії Попюк М.В.
Виховання юного покоління на багатих культурних цінностях буковинського народу, прищеплення дітям любові до рідного краю, відродження звичаїв та традицій – основна мета заходів. 
Тиждень розпочався загальношкільною лінійкою та вікториною «Чи знаєш ти свій край?».
Під час тижня пройшов перший етап Всеукраїнського конкурсу з українознавства. Проведено урок українознавства «Краса рідного слова».
Виховний захід «Свіча – в обрядах української родини»
День української сорочки.
Під керівництвом вчителя фізкультури та війського керівника пройшли «Козацькі забави», де учні показали свої спортивні переваги.
Неможливо уявити справжнього громадянина-патріота, який би не виявляв любові до рідного краю, його історії, багатої культури, і народом, що прославився особливою ментальністю і талантами, що піднялися на вершину світової слави. Серед них О.Кобилянська, Є.Ярошинська, Ю.Федькович.
Учні школи побували м.Чернівцях, де відвідали могили Є.Ярошинської,О.Кобилянської, Ю.Федьковича та М.Івасюка. Прибравши на могилах, поставили квіти, низько вклонилися митцям, які служили своєму народу, нації, державі.
Відвідали музеї О.Кобилянської, Ю.Федьковича. У прижиттєвих будинках письменників мали можливість побачити перші видання, документи, світлини, наукові та художні твори, музичні інструменти і інші особисті речі письменників, предмети побуту. Така культурно-освітня і науково-дослідна діяльність учнів розширює їхній світогляд, збагачує знання про культуру рідного краю, формує гідного патріота своєї держави.
Проведені заходи викликають великий інтерес, зацікавленість учнів, виховують моральність, патріотизм, національну гордість. Школярі відкрити для себе багато цікавого.
Учні школи взяли активну участь в акції «Виший хустинку – оберіг для воїна – захисника України». Вишили власними руками понад 50 хустинок - оберегів. Юні обдарування втілили у життя мрію – стати корисним нашим військовим, докласти частиночку власної праці у майбутню перемогу. Діти щиро вірять, що хустинки – обереги зігріватимуть серце, захищатимуть бійців АТО від злих сил, як це було споконвіків, слугуватимуть запорукою незламного духу, душевної відради, гартуватимуть бойовий дух, загоять тяжкі моральні і тілесні поранення та підтримають віру у нашу Велику перемогу.

 

 

 

 

 

 


скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Липень 2020 (22)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше