» » » Профільне навчання – це підготовка до дорослого життя
Інформація
  • Переглядів: 1479
  • Автор: Iryna
  • Дата: 30-10-2014, 21:17
30-10-2014, 21:17

Профільне навчання – це підготовка до дорослого життя

Категорія: Новини / Стрічка

У серпні 2014 року Верховною Радою України прийнято новий закон «Про вищу освіту». На черзі прийняття закону «Про загальну середню освіту», обговорення нового проекту Профільного навчання.

У Чернівецькій області на виконання основних нормативних документів Міністерства освіти і науки України та Регіональної програми розвитку освітніх округів на 2010-2014 рр. проводиться планомірна робота по створенню освітніх округів. Про їхнє функціонування та систему роботи

  Саме освітні округи в умовах сільської місцевості дозволяють більш повно забезпечити доступ учнів до максимально широкого комплексу освітніх послуг шляхом ефективного використання та розвитку сильних сторін і переваг окремих освітніх установ, а також закладів культури, фізичної культури і спорту, підприємств і громадських організацій.

Проблеми, які виникають під час роботи в освітньому окрузі, та шляхи їх вирішення обговорювалися 30 жовтня 2014 року під час інструктивно-методичної наради-семінару, яка проводилась на базі загальноосвітніх навчальних закладів Кіцманського району: Реваківському, Лужанському та Мамаївському №2. У семінарі брали участь: Григорій Білянін, директор Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області; Руслана Равлюк, начальник відділу освіти, молоді та спорту Кіцманської РДА; Василь Боднар, методист НМЦ менеджменту та з координації діяльності РМК/ММК; Наталія Куриш, завідувач НМЦ менеджменту та координації діяльності РМК/ММК, відповідальні за роботу освітніх округів відділів/управлінь освіти та заступники директорів з навчально-виховної роботи опорних навчальних закладів освітніх округів області.

Робота семінару розпочалася на базі Реваківського ЗНЗ з візитки навчального закладу та доповіді Руслани Миколаївни, яка окреслила стан та перспективи діяльності освітніх округів Кіцманського району. За словами начальника відділу освіти і науки у районі створено 2 освітні округи – це Мамаївський з трьома опорними закладами: Мамаївськими ЗНЗ І-ІІІ ст. №1, №2 та Лужанським ЗНЗ І-ІІІ ст. і Реваківський – Реваківськиї ЗНЗ І-ІІІ ст. У виборі опорних закладів для даних округів на першому місці стояла професійна фаховість кадрового складу.

«Профільне навчання – це підготовка до дорослого життя», – такими словами розпочав свій виступ Григорій Білянін. Та наголосив, що вирішальною педагогічною умовою організації профільного навчання в загальноосвітній школі є формування складу педагогічних кадрів, які мають забезпечувати допрофільну профільну та загальноосвітню підготовку учнів.

Щодо професійної підготовки вчителів до профільного навчання через підвищення кваліфікації при Інституті післядипломної педагогічної освіти, то у рамках даної моделі Інститутом організовувались курси для вчителів математики та англійської мови, які читають у профільних класах, але на жаль із інших предметів не вдалося провести такі курси, що було пов’язано із відсутністю замовлень від районів на проходження таких курсів вчителями які працюють в таких класах.

«Перед нами постають нові завдання, які ми взмозі вирішити і обов’язково врахуємо при плануванні курсової перепідготовки вчителів у наступному році, хотілося б лише звернутись до районних та міських методичних кабінетів, щоб вони виходили із своїми пропозиціями на замовлення по підготовці спеціалістів до роботи у профільних класах», – зауважив Григорій Іванович.
Докладніше: 1.doc [77 Kb] (cкачувань: 11)

Про організацію роботи округу та забезпечення належного рівня навчально-виховного процесу розповів Василь Боднар. Під час свого виступу Василь Павлович висвітлив ряд проблем та шляхи їх вирішення методичним шляхом. Пропозиції методист виклав у пам’ятці щодо організації роботи закладів освіти у межах освітнього округу в частині складання єдиних робочих навчальних планів на навчальний рік: 2.docx [16.97 Kb] (cкачувань: 12)

 У Реваківському ЗНЗ учасники семінару відвідали пристендовий урок учителя інформатики Леоніда Гаврилюка «Використання освітнього порталу Кіцманщини для організації дистанційного навчання в межах округу», де наочно переконалися у дієвості даного методу. Обговорюючи допрофільне та профільне навчання в освітніх навчальних закладах району та забезпечення науково-методичного супроводу в умовах роботи освітнього округу, перед слухачами виступили: Надія Баєтул, методист РМК відділу освіти Кіцманської РДА та Наталія Куриш. Докладніше: 3.doc [75.5 Kb] (cкачувань: 9)

 Директор Реваківського ЗНЗ Зірка Рошко та психолог Лужанського ЗНЗ І-ІІІ ст. ім.В.Орлецького розповіли про організацію планування роботи та про забезпечення якісного психолого-педагогічного супроводу організації допрофільного та профільного навчання освітнього округу.

«Сільська школа – європейський вимір» під такою візитівкою пройшло знайомство з Лужанським ЗНЗ І-ІІІ ст. ім.В.Орлецького. Просторими класними кімнатами, оновленою матеріально-технічною базою та інноваційними технологіями зустрів заклад учасників наради.

Дзвінкою піснею та хлібом-сіллю зустрів Мамаївський ЗНЗ №2 делегацію педагогів, які після візитки закладу відвідали фрагмент спільного засідання методичних об’єднань природничо-математичного та суспільно-гуманітарного циклів Мамаївського освітнього округу. Провела фрагмент засідання Марія Корчинська, заступник директора з НВР Мамаївського ЗНЗ №2.

Під час засідання круглого столу до слова було запрошено: Галину Зінову, заступника директора з НВР Хотинської гімназії; Нелю Бруму, заступника директора з НВР Герцаївської ЗОШ І-ІІІ ст.; Світлану Голик, заступника директора з НВР Вікнянської ЗОШ І-ІІІ ст. Заставнівського району; Сергія Довганюка, директора МНВК районного технологічного округу Новоселиць кого району; Олени Григор’євої, викладача кафедри природничо-математичних дисциплін ІППО ЧО.

Заслухавши виступаючих та обговоривши проект рекомендацій, було вирішено внести ряд пропозицій після чого було прийнято ряд рекомендацій в цілому.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Липень 2020 (2)
Червень 2020 (82)
Травень 2020 (115)
Квітень 2020 (94)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше