» » » Cемінар-практикум з інтерактивних методик викладання курсу «Фінансова грамотність»
Інформація
  • Переглядів: 1081
  • Автор: Moderator
  • Дата: 29-09-2014, 10:17
29-09-2014, 10:17

Cемінар-практикум з інтерактивних методик викладання курсу «Фінансова грамотність»

Категорія: Новини / Стрічка

22-24 вересня 2014 року у конференц-центрі готелю «Президентготель» в Києві відбувся Всеукраїнський семінар-практикум з курсу «Фінансова грамотність», який організували Програма розвитку фінансового сектору (USAID/FINREP-II) разом з Міністерством освіти і науки України, Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України, Національним банком України та Університетом банківської справи НБУ.

Метою семінару було підготувати викладачів-тренерів, які б в подальшому надавали методичну підтримку вчителям, що викладають курс «Фінансова грамотність» та представити їм інноваційні інтерактивні методики викладання курсу. У семінарі взяли участь методисти інститутів післядипломної педагогічної освіти, які відповідають за впровадження курсу «Фінансова грамотність» у загальноосвітніх навчальних закладах на обласному рівні, та вчителі шкіл. Інститут післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області на семінарі представляла завідувач НМЦ менеджменту та з координації діяльності РМК/ММК – Куриш Н.К.

У вітальній промові Олена Дубовик, начальник відділення науково-методичного забезпечення загальної середньої освіти Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, підкреслила, що серед усіх предметів за вибором курс «Фінансова грамотність» – наймаcштабніший. У січні 2012 року фінансова грамотність почала викладатися у 13 пілотних школах у 5 регіонах України, а вже зараз цей курс вивчають понад 17 тисяч учнів з більш, ніж 600 загальноосвітніх навчальних закладів з усієї України.

В роботі семінару взяли також участь директор центру наукових досліджень НБУ Володимир Міщенко, Даніло Круз-ДеПаула, керівник Програми USAID/FINREP-ІІ.

Програма триденного семінару поєднала лекційну частину, під час якої експерти та практики фінансового ринку висвітлили важливі фінансові питання за темами навчальної програми курсу «Фінансова грамотність», а також практичну частину, на якій міжнародні експерти Програми USAID/FINREP-II професори Джон Брок та Джейн Лопус презентували учасникам інноваційну функціонально орієнтовану методику викладання фінансової грамотності у формі інтерактивних навчальних модулів. Під час таких інтерактивних сесій вчителі та методисти відчули себе в ролі учнів та активно долучилися до виконання вправ та завдань з фінансової грамотності, розроблених за інноваційною методикою.

Також на семінарі було презентовано новий електронний (мультимедійний) інтерактивний навчальний посібник з курсу «Фінансова грамотність», який Програма USAID/FINREP-II створила, щоб надати можливість усім учням старших класів вивчати курс «Фінансова грамотність» без використання друкованих навчальних посібників. Окрім цього, завдяки інтерактивності та мультимедійній функціональності електронний підручник дозволить представити зміст курсу у більш наочній та цікавій формі в порівнянні з друкованим підручником, полегшить учням пошук необхідної інформації, а також надасть можливість самостійно перевірити отримані знання за допомогою тестів. Авторами навчальних матеріалів є представники Університету банківської справи НБУ та викладачі курсу «Фінансова грамотність» загальноосвітніх навчальних закладів. Виконавцем робіт із розробки є ТОВ «Вівере Бене 2», ТМ «Розумники».

Стів Гоньє, директор Офісу економічного зростання Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Юрій Завалевський, в. о. директора Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України, та Тамара Смовженко, ректор Університету банківської справи НБУ, вручили учасникам сертифікати. Таким чином 44 освітянина отримали статус тренера з фінансової грамотності. Повернувшись додому, учасники семінару проведуть тренінги з фінансової грамотності з вчителями за програмою «Навчи вчителя» на регіональному рівні.

Після семінару для учасників було організовано екскурсію до Музею грошей Національного банку України, під час якої їм розповіли про історію грошей в Україні від древніх часів до сьогодення.

 

 


 

 

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Жовтень 2020 (55)
Вересень 2020 (56)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше