» » » Оксана Пахльовська – відомий у світі культурний діяч
Інформація
  • Переглядів: 995
  • Автор: Moderator
  • Дата: 18-09-2014, 15:00
18-09-2014, 15:00

Оксана Пахльовська – відомий у світі культурний діяч

Категорія: Новини / Стрічка / Для учнів та студентів

Оксана Пахльовська – відомий у світі культуролог, письменник, професор, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка за книжку «Ave, Europa».Дочка української письменниці-шістдесятниці, поетеси Ліни Костенко.
Оксана Єжи-Янівна Пахльовська народилася у Києві 18 вересня 1956 року. Закінчила Московський університет імені Ломоносова за спеціальністю «Італійська мова і література», аспірантуру Інституту літератури Національної Академії наук України. Доктор філологічних наук. Живе і працює в Італії.

Оксана Пахльовська займається також проблемами демократичної трансформації та культурної і політичної євроінтеграції центрально-східної Європи.

Під час інтерв’ю «Шлях до Європи не пролягатиме пострадянськими підворіттями» газеті «Главред» Оксана Пахльовська зазначила: «Україна Помаранчевої революції розділилася не між "українською” та "російською” своїми ідентичностями, а між ідентичністю європейською та ідентичністю посттоталітарною, євразійською чи й просто совковою. Україна європейська – плюралістична, в ній присутні і росіяни, і євреї, і татари й інші, бо об’єднуюча її субстанція – це власне європейське мислення. Але це складна частина України – вона ще мусить зрілішати, зміцнювати цю свою європейську ідентичність. Опозиційна до неї Україна – це непробивне "тому що”, а з лоботомізованими пацієнтами радянської божевільні годі сперечатися. Відтак, щоб виробити якийсь план дій у цій непростій ситуації, треба насамперед зрозуміти культурний зміст не лише України, а й Росії, і Європи. Росія – імперія ХІХ ст., яка не мислить категоріями сучасного світу. До всього ж це імперія, склеєна з некомунікабельних між собою конфліктних реальностей, і цей факт дедалі більш руйнує слов’янську і потенційно європейську ідентичність Росії. Що ж до Європи, то це перший проект на планеті, у межах якого робиться спроба досягти паритетного становища націй, їхньої культурної самореалізації та їхнього економічного добробуту. Тому насправді Росії до України байдуже: для неї це лише "територія” для експлуатації. Але вона смертельно боїться демократичної системи як такої. Тому Росія веде війну проти Європи, проти демократичного світу на території України. Ми стали полем битви двох систем – "Європи” і "Азії”, говорячи в цивілізаційних термінах від грецьких істориків до сучасних геополітиків. Так що в цьому плані ситуація дуже небезпечна. Хоча, якби офіційна Росія та прокремлівські політики в Україні не вселяли в душу людей токсини конфліктності, цю ситуацію можна було б досить швидко подолати шляхом окультурення та самоорганізації суспільства. Любов до свободи – велика сила, і в Україні – попри багатостолітнє нищення народу та його культури – цю любов нікому не вдалося викорінити.»

Книжка Оксани Пахльовськоi «Ave, Europaохоплює період від переддня падіння Берлінського муру до часу, коли постпомаранчева Україна стала "нервом” актуалізованого цивілізаційного протистояння між Росією та Заходом на тлі глобальної світової кризи. Основна тема: культурна РЕ-IнтеграцIя Украiни в Европу як передумова для їїполітичноi інтеграцIi. Своєрідність книжки – в погляді "звідти”: рефлексіїавтора грунтуються на досвіді праці над розбудовою україністики в Європі від початку незалежності Української держави.

Вірші Оксани Пахльовської покладені на музику:

Оксана Пахльовська. Лариса Лещук "Я усміхнусь Тобі крізь сльози"

http://www.youtube.com/watch?v=mh-AqvWE4lM

Maria Burmaka - Pivdennogo vitru oblychya

http://www.youtube.com/watch?v=tSVM-y9NqPw

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Жовтень 2020 (55)
Вересень 2020 (56)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше