» » » Відзначено позитивну динаміку розвитку психологічної служби: Чернівецька область посідає 3-тю позицію в державі
Інформація
  • Переглядів: 1289
  • Автор: Moderator
  • Дата: 20-08-2014, 09:53
20-08-2014, 09:53

Відзначено позитивну динаміку розвитку психологічної служби: Чернівецька область посідає 3-тю позицію в державі

Категорія: Новини / ІППОЧО

 
19 серпня 2014 року на базі ІППОЧО відбулася інструктивно-методична нарада-семінар для методистів РМК/ММК, що відповідають за психологічну службу, керівників районних/міських методичних об’єднань, керівників методичних об’єднань ВНЗ І-ІІ р.а. та ПТНЗ  щодо організації діяльності практичних психологів і соціальних в закладах освіти в 2014/2015 н.р.  (наказ ДОНМС від 12.08.2014 р. №7 «Про проведення обласних інструктивно-методичних нарад щодо організації навчально-виховного процесу в закладах системи загальної середньої освіти у 2013/2014 н.р.»). 
На пленарному засіданні інструктивно-методичної наради виступила заступник директора ІППОЧО з науково-методичної роботи Тамара Степанівна Богачик з доповіддю «Пріоритетні напрямки науково-методичної роботи у 2014/2015 н.р.». Тамарою Степанівною відмічені здобутки працівників НМЦ практичної психології і соціальної роботи у 2013/2014 н.р. Одним з них є ефективна підготовка команди учасників Чернівецької області на IV етапі Всеукраїнської олімпіади з педагогіки і психології, результат якої - ІІІ місце серед інших областей України. Працівниками НМЦППСР  підготовлено 2 програми, схвалені Вченою радою ІППОЧО (протокол № 1/3 від 13.03.14) та один посібник: Програма розвитку психологічної компетентності керівників навчальних закладів Чернівецької області: «Роль, місце та основні функції практичного психолога в організації навчально-виховного процесу» (укладачі: Д.Д. Романовська, О.В.Ілащук); Програма освітньої діяльності підвищення кваліфікації педагогічних працівників, які викладають психологічно-орієнтовані спецкурси (укладачі: Д.Д. Романовська, О.В.Ілащук, Л.В.Кирилецька), навчально-методичний комплекс для проведення практичної частини курсів підвищення кваліфікації  практичних психологів, соціальних педагогів, викладачів психологічно-орієнтованих спецкурсів (укладачі: Д.Д. Романовська, Л.В.Кирилецька). Крім цього, на базі НМЦ практичної психології та соціальної роботи ІППОЧО створено 2 творчих майстерні: творча майстерня  «Роль, місце та основні функції практичного психолога, соціального педагога в організації навчально-виховного процесу» (наказ ІППОЧО від 28.03.2014 №35), творча арт-майстерня з ефективності застосування у корекційній роботі працівника психологічної служби сучасних терапевтичних технік (наказ ІППОЧО від 19.05.2014 №55). Також, у 2013 році, завідувач НМЦППСР,  Романовська Д.Д. успішно завершила навчання і захистила кандидатську дисертацію на тему «Формування особистісних стратегій діяльності майбутніх психологів у процесі професійної підготовки». У 2014 році Д.Д. Романовській присвоєно науковий ступінь кандидата психологічних наук.
Далі, роботу інструктивно-методичної наради продовжила завідувач НМЦППСР ІППОЧО, Діана Дорімедонтівна Романовська, яка почала свою доповідь з інформації про позитивну динаміку розвитку психологічної служби. Відповідно до показників забезпечення фахівцями психологами і соціальними педагогами, зазначених в листі Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 25.07.2014 № 1/9-374 «Стан та особливості діяльності психологічної служби системи освіти у 2014-2015 навчальному році» Чернівецька область (67,6%) посідає 3-тю позицію в державі (після м. Київ (75,2%) та Івано-Франківської області (72,5%). Варто зазначити, середній показник забезпеченості працівниками психологічної служби по Україні становить 54,1%. Також, завідувач НМЦППСР розкрила розповіла про основні стратегічні напрямки на найближчий період діяльності практичних психологів і соціальних педагогів у 2014/2015 н.р.: розвиток мережі психологічної служби системи освіти, удосконалення організаційного рівня функціонування служби, профілактика та протидія насильству, булінгу, дискримінації  в учнівському середовищі,реалізація профілактичних і превентивних програм з формування здорового способу життя і свідомого ставлення до власного здоров’я, створення у навчальних закладах «Шкільних служб порозуміння», оновлення якості психологічного супроводу роботи з дітьми, які схильні до девіантної, аддиктивної поведінки (застосування технології формування ціннісних орієнтацій, технології медіації), розвиток духовної культури педагогів (учнів), соціально-педагогічна робота та соціально-правовий захист дітей, що потрапили в складні життєві обставини, постраждали від складних суспільно-політичних умов; переселені з окупованих територій та територій на яких проводиться АТО.
Цікавим та актуальним був виступ начальника відділу методичного забезпечення соціальної роботи обласного ЦСССДМ, Марії Іванівни Воєвідки щодо соціальної роботи із сім’ями переселенців. Також, спеціалістом відділу соціального менеджменту ЧМЦСССДМ, Рачковською Лілією Василівною окреслені методи корекції девіантної поведінки неповнолітніх з досвідом вживання наркотичних речовин. Аспірант  кафедри загальної та соціальної педагогіки ЧНУ, Білик Наталія Миколаївна розповіла про впровадження спільно з НМЦППСР проекту «Шкільна служба порозуміння:впровадження медіації у загальноосвітніх закладах області».
У нараді прийняли активну участь працівники НМЦППСР Ілащук О.В., Кирилецька Л.В. , які представили програму профілактичного тренінгового курсу з формування у підлітків здорового способу життя «Дорослішай на здоров’я».  Змістовними були виступи практичного психолога центру психіатричної допомоги служби медичного забезпечення УМВС ЧО Майстрюк-Красій М.В., та практичного психолога обласної психоневрологічної лікарні Барбащук Т.М. щодо методів психологічної допомоги при посттравматичних стресових  реакціях. Крім цього, у нараді прийняли участь методисти РМК, що відповідають за психологічну службу Колесник А.І. та Гончарюк І.Д. 
За підсумками обговорення було прийнято рекомендації обласної наради-семінару.

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Квітень 2020 (2)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)
Листопад 2019 (151)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше