» » » В Україні створять електронний депозитарій підручників
Інформація
  • Переглядів: 1713
  • Автор: Moderator
  • Дата: 15-07-2014, 09:55
15-07-2014, 09:55

В Україні створять електронний депозитарій підручників

Категорія: Новини / Стрічка

 
У Міністерстві освіти і науки відбулася чергова зустріч заступника міністра Павла Полянського з книговидавцями й експертами щодо впровадження нової схеми відбору навчальних підручників. Про це повідомляє прес-служба Міносвіти.
Під час дискусії було визначено три ключових завдання, котрі потрібно реалізувати у короткій перспективі: розроблення електронного порталу, на якому будуть розміщені макети підручників для вільного вибору вчителем; створення незалежної експертної агенції з експертизи підручників, після висновку якої підручник розміщуватимуть на порталі; а також – розроблення змін до нормативних документів, санітарних норм і правил тощо.
Відповідно до визначених завдань було сформовано три робочих групи, які через два тижні мають подати перші напрацювання. Група з розроблення депозитарію має запропонувати схему доступу до ресурсу, розміщення макетів підручників на порталі, замовлення викладачем підручника та зворотного зв’язку. Окрім того, передбачено, що у вересні цього року буде організовано навчальний тренінг для викладачів, як користуватися депозитарієм.
Робоча група з розроблення структури незалежної експертної агенції працюватиме над її функціями, критеріями відбору експертів до її складу та критеріями експертизи. Третя група розроблятиме зміни до санітарних норм і правил щодо підручників.
Усі проекти, запропоновані групами, будуть розміщені на сайті МОН для громадського обговорення.
У Міністерстві освіти і науки зазначають, що під час попередньої зустрічі учасники погодилися, що конкурс рукописів у теперішньому його форматі потрібно скасувати, адже він не забезпечує якості підручників, прозорості відбору та участі вчителя в обранні підручника.
Натомість, книговидавці та експерти разом із МОН запропонували створити електронний депозитарій, який дозволить викладачам самостійно обирати підручник для навчання.

За матеріалами сайту osvita.ua

 
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Серпень 2020 (3)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)
Березень 2020 (86)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше