» » » Найважливіше завдання школи – підготувати дитину до життя
Інформація
  • Переглядів: 1303
  • Автор: Moderator
  • Дата: 25-06-2014, 14:52
25-06-2014, 14:52

Найважливіше завдання школи – підготувати дитину до життя

Категорія: Новини / Слайдер

 
Підкреслила сьогодні, під час наради з керівниками органів управління освітою, сім’єю, молоддю та спортом міських рад/райдержадміністрацій, директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Оксана Палійчук.
Директор Департаменту озвучила основні першочергові завдання, які необхідно виконати для удосконалення освітньої галузі краю.
Зокрема, Оксана Михайлівна наголосила: 
«Необхідно реорганізувати, структуризувати органи управління освітою (Департамент освіти і науки, молоді та спорту, ІППОЧО,  комунальну установу "Група моніторингу системи освіти, господарського обслуговування та аудиту установ освіти області”). 
Також, залишається проблемою функціонування малокомплектних та мало-чисельних шкіл. Вони являються великим тягарем для місцевих бюджетів, так як є багатозатратними у фінансуванні та утриманні.  Із-за багатьох  вагомих факторів в учнів таких шкіл, у порівнянні з іншими закладами, рівень навчальних досягнень низький.
Нам необхідно навести порядок потрібно і в мережі шкіл нового типу. Їх є багато, але частина з них не відповідає своєму статусу, відсутня результативність в роботі.
Одне з основних наших завдань – подолання корупції (безкомпромісна, жорстка боротьба), ліквідація причин, мотивів корупції. Департамент буде робити все можливе для того, щоб освітяни не брали хабарі, а учні, студенти, батьки – не пропонували.
Повинна бути присутня відкритість, гласність, доступність збору та використання батьківських, спонсорських, благодійних коштів. Звіти на зборах, інформаційних стендах, сайтах. 
Я вже неодноразово наголошувала на необхідності оновлення, омолодження кадрового потенціалу освітньої галузі області. Кожен педагогічний працівник повинен беззаперечно та сумлінно виконувати свої посадові обов’язки та кваліфікаційні вимоги.
Сьогодні нам потрібно покращити надання освітніх послуг. Широко запроваджувати інформаційно-комунікаційні технології в навчально-виховний процес. Також, варто удосконалити роботу з обдарованими дітьми, дітьми з особливими потребами, змінити підходи, форми і методи в організації виховної роботи.
Важливим є введення у навчальний процес факультативів, курсів, спецкурсів християнської етики і моралі. Адже, ми, як ніхто інший, повинні виховувати в дітях моральні якості, справжніх громадянині і патріотів України. Вони повинні знати елементарні засади моральності, культури спілкування. Найважливіше завдання школи – підготувати дитину до життя».
Також, за словами керівника освітньої галузі краю, потрібно налагодити тісну співпрацю, координацію роботи з правоохоронними органами, СЕС, структурними підрозділами МНС та іншими контролюючими органами, з органами державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, депутатським корпусом усіх рівнів, громадськими організаціями. Оксана Палійчук зауважила, що необхідно модернізувати всю систему методичної роботи, робити реальні кроки щодо покращення соціального захисту учасників навчально-виховного процесу ( учнів, педагогів). Створення позитивного іміджу освітньої галузі краю, піднесення престижу учительської (педагогічної)  праці, а також покращувати фінансування освітньої галузі краю, зміцнення матеріально-технічної бази закладів освіти.
Під час наради розглядалися питання: «Про робочі навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів та структуру 2014/2015 навчального року», доповідав начальник управління освіти і науки Георгій Куриш; «Про методичний супровід курсів (варіативна складова) та предметів (інваріанта складова) духовно-морального спрямування робочих навчальних планів для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою і вивченням етики чи курсів духовно-морального спрямування.», – методист Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області Василь Федорак; «Про підсумки проведення атестації педпрацівників навчальних закладів області», – доповідала методист Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області Марія Бальон; «Про результати участі команд районів/міст у ІІІ-ІV етапах Всеукраїнських олімпіад», – заступник директора Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області Іван Климюк; «Про перспективи розвитку БМАНУМ та її філій на базі ЗНЗ області на 2014-2015 роки», директор Буковинської малої академії наук учнівської молоді Марія Тріска.
Оксана Михайлвна відзначила, що в освітніх закладах краю необхідно оновити куточки з державною символікою.
За результатами наради директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту дала доручення відповідальним працівникам.

 

 


 


 

 

 

 

 

 


 

 

 


 

 

  

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Липень 2020 (11)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше