» » » Інформація про ІІІ Всеукраїнський експедиційно-польовий збір команд юних ботаніків
Інформація
  • Переглядів: 1126
  • Автор: Anatoly
  • Дата: 25-06-2014, 12:53
25-06-2014, 12:53

Інформація про ІІІ Всеукраїнський експедиційно-польовий збір команд юних ботаніків

Категорія: Новини / Заклади позашкільної освіти області / Стрічка

Ботаніка як наука має свою історію і сягає глибини віків. Збирати знання про рослини почали вже на перших етапах розвитку людства. Рослини людина вживала в їжу, робила одежу, застосовувала як ліки. Ще первісними народами, а пізніше в стародавніх державах Індії, Єгипті, Китаї та країнах Близького Сходу, було накопичено багато різноманітних і корисних відомостей про рослини. 
Проте перше письмове узагальнення знань про рослини, яке дійшло до нас, відоме лише з античної Греції (IV-III ст. до н.е.), а отже і виникнення ботаніки як науки датується саме цим часом. Теофраст, учень великого Арістотеля, залишив по собі декілька книг, присвячених рослинам і вважається батьком ботаніки.
20-23 червня Буковина, як завжди щиро, приймала гостей-учасників ІІІ Всеукраїнського експедиційно-польового збору команд юних ботаніків. Незважаючи на непростий час в нашій державі, 12 команд з 11 областей України знайшли можливість відвідати цей захід.
Мета експедиційно-польового збору команд юних ботаніків – залучення учнівської молоді до вивчення та збереження різноманіття рослинного світу, вирішення екологічних проблем, спонукання школярів до самовдосконалення і науково-дослідної робота, набуття професійних знань.
І Всеукраїнський експедиційно-польовий збір було проведено у м. Кривий Ріг Дніпропетровської області на базі Криворізького ботанічного саду Національної Академії Наук України у 2012 році. 
Минулого року ІІ Всеукраїнський польовий збір команд юних ботаніків на тему: «Природно-заповідні території як осередки збереження природної та інтродукованої фітобіоти» відбувся у Чернігівській області.
У ІІІ експедиційно-польовому зборі прийняли участь команди: Вінницької (керівник Мигун Павло Петрович), Житомирської (керівник Шевчук Світлана Іванівна), Закарпатської (керівник Токарєва Олександра Іванівна), Кіровоградської (керівник Кротенко Олена Михайлівна), Львівської (керівник Дендюк Наталія Іванівна), Миколаївської (керівник Вороніна Надія Михайлівна), Полтавської (керівник Дулій Валентина Олександрівна), Рівненської (керівник Власюк Інна Миколаївна), Сумської (керівник Кривоніс Валентина Василівна), Тернопільської (керівник Шумяк Наталія Романівна), Чернівецької (керівник Пітик Марія Іванівна) областей та міста Чернівці (керівник Буджак Тетяна Віталівна).
Працювали з учасниками науковці кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства Інституту біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, науковці Ботанічного саду університету, науковці Національного природного парку «Вижницький», педагоги комунального закладу «Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді».
Команди юних ботаніків презентували дослідницькі роботи виконані під час своїх експедицій вдома, виставку фотографій «Рідкісні види рослин мого регіону», взяли участь у ботанічних практикумах: «Фіторізноманіття лучних та лісових екосистем низькогірної зони Буковинських Карпат», які пройшли на базі Національного природного парку «Вижницький» (смт. Берегомет Вижницького району) та у заказнику місцевого значення «Зубровиця» (смт. Красноїльськ Сторожинецького району). Учасники збору поглибили, вдосконалили і закріпили знання, набуті при вивченні шкільного курсу ботаніки, оволоділи методами збору, кількісного обліку і оцінки популяцій рослин, вивчили видовий склад найбільш поширених лучних і лісових угруповань регіону досліджень, ознайомились з рідкісними видами рослин низькогірної зони Буковинських Карпат і засвоїли методи популяційних дослідждень.
Також, гості збору, мали можливість відвідати Еколого-просвітницький центр НПП «Вижницький» та Центр відтворення зубра (урочище «Сухий»), провести екскурсії «Використання рослин в садово-парковому мистецтві» в Сторожинецькому лісовому коледжі та дендрарії Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича.
Вразило гостей місто Чернівці з унікальною різноплановою архітектурою, культурною спадщиною і толерантною атмосферою чернівчан. З неймовірною захопленістю відвідали візитівку Чернівців – архітектурний ансамбль Резеденції митрополитів Буковини і Далмації, де сьогодні знаходиться Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича.
Рейтинг команд юних ботаніків проводився за трьома номінаціями:
- Захист-презентація дослідницьких робіт «Рідкісні види мого регіону»;
- Захист проектів за індивідуальними командними темами з польового практикуму;
- виставка фотографій «Рідкісні види рослин мого регіону».
За результатами рейтингу визначено абсолютних переможців:
І місце – команда юних ботаніків міста Чернівці;
ІІ місце – команди юних ботаніків Полтавської та Рівненської областей;
ІІІ місце – команди юних ботаніків Тернопільської, Чернівецької, Львівської, Сумської областей.
Окрім нових знань, багатих вражень, хорошого настрою усі команди-учасники отримали від авторів видання «Сторінками Червоної книги України (рослинний світ) Чернівецької області» та памятні сувеніри.
Чотири дні перебування на Буковині юних ботаніків з різних куточків нашої держави, ще раз підтвердили єдність, щирість, патріотизм та доброту українського народу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Липень 2020 (7)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше