Інформація
  • Переглядів: 1027
  • Автор: Anatoly
  • Дата: 12-06-2014, 16:32
12-06-2014, 16:32

Педагогічний міст

Категорія: Новини / Стрічка

11 червня 2014 року відбувся «педагогічний міст», метою якого було вшанування 180-річного ювілею від дня народження Юрія Федьковича. Його учасники – освітяни Косівського, Коломийського районів та м. Яремчі Івано-Франківської області та Путильського, Вижницького районів – Черні-вецької області.
Зустріч делегацій відбулося в районному методичному кабінеті від-ділу освіти, молоді та спорту Путильської райдержадміністрації. Учасників «педагогічного моста» щиро привітати фольклорний колектив «Перлинки-намистинки» Путильського районного центру дитячої та юнацької творчос-ті з  літературно-музичною  композицією «Постолами й запасками й тепер не гордуєм».
З вітальним словом до присутніх звернулися Михайло Ямницький, голова Путильської районної державної адміністрації, Андрій Дутчак, го-лова Путильської районної ради, Світлана Горбан, в. о. начальника відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, Петро Лосюк, голова Гу-цульської освітянської ради, член-кореспондент Національної академії пе-дагогічних наук України, народний вчитель України.
Після відкриття «педагогічного моста» відбулося урочисте покла-дання квітів до пам’ятника Юрія Федьковича.
Під час екскурсії до музею-садиби Юрія Федьковича присутнім було запропоновано літературно-музичну композицію «Юрій Федькович – Бу-ковинський соловій». Гості дізналися про життєвий шлях та творчість пись-менника, про його велику любов і віру у свій народ.
В Дихтинецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів учасники «педагогічного моста» ознайомилися із роботою школи щодо вивчення творчості Юрія Федькови-ча. Михайло Грицюк, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, старший учитель, презентував досягнення учнів та педагогів школи. Присутні мали змогу оглянути начальні кабінети, актову залу школи. Адже створення на-лежних умов навчання малих гуцулів – мрія Юрія Федьковича.
В с. Підзахаричі Путильського району відбулося дійство «Міст єд-нання» Буковинської, Галицької і Закарпатської частин Гуцульщини. 
В дійстві взяли участь: з Буковинської сторони – Вижницька ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Юрія Федьковича, Підзахаричівський НВК «Перлина Гу-цульщини»,Розтоківська ЗОШ І-ІІІ ступенів; з Галицької сторони – Велико-рожинська, Розтоківська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Малорожинський НВК. Хліб-сіль вручали Козьменчук Володимир Ярославович, начальник відділу осві-ти Косівської райдержадміністрації та Шевчук Любов Іллівна, завідувач районним методичним кабінетом відділу освіти, молоді та спорту Путиль-ської райдержадміністрації. Після «Моста єднання» представники делегацій поклали квіти до пам’ятника Тарасові Шевченку під Сокільського скелею. 
В Будинку культури с. Тюдів Косівського району присутнім  було запропоновано святковий концерт. 
В Косівськой ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 відбулася зустріч з педагогами «Творчість Юрія Федьковича – джерело національної свідомості і гідності». 
В Яворівської ЗОШ І-ІІІ ступенів учасникам запропоновано театралі-зоване дійство про Олексу Довбуша та відведено підсумки «педагогічного моста», де вкотре було наголошено про неоціненне значення спадщини Юрія Федьковича, його різногранну діяльність, зокрема і в шкільництві.
Юрій Федькович написав пророчі слова про те, що настане час, і ми позбудемось штучних кордонів, якими окупанти впродовж віків не шанува-ли Україну, закликав до єднання українських земель:
Най Черемош запінений 
І Чорний і Білий 
Із братією і руською 
Нас більше не ділить.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Листопад 2020 (52)
Жовтень 2020 (72)
Вересень 2020 (56)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше