» » » Парламентські слухання: обговорено питання освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення дітей з особливими потребами
Інформація
  • Переглядів: 5232
  • Автор: Moderator
  • Дата: 5-06-2014, 12:29
5-06-2014, 12:29

Парламентські слухання: обговорено питання освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення дітей з особливими потребами

Категорія: Новини / ІППОЧО

Відповідно до Постанови Верховної Ради України № 1158-VIІ від 25 березня 2014 року «Про проведення парламентських слухань на тему: «Освіта, охорона здоров’я та соціальне забезпечення дітей з порушеннями психофізичного розвитку: проблеми та шляхи їх вирішення» 4 червня 2014 року о 15 годині в сесійній залі парламенту (вул. Грушевського, 5) відбулися парламентські слухання з зазначеної тематики (Постанова Верховної Ради України від 25.03.2014 року № 1158-VIІ «Про проведення парламентських слухань на тему: «Освіта, охорона здоров’я та соціальне забезпечення дітей з порушеннями психофізичного розвитку: проблеми та шляхи їх вирішення»).

Метою парламентських слухань стало  вивчення питань освіти, охорони здоров’я, соціального забезпечення дітей з порушеннями психофізичного розвитку.  Обговорення зазначених проблем на парламентських слуханнях сприятиме вдосконаленню законодавства, інших нормативно-правових актів, які визначають державну політику в сфері соціального захисту, охорони здоров’я, освіти осіб з обмеженими можливостями здоров’я. 

Комітет з питань науки і освіти Верховної Ради України до обговорення питання запросив понад 500 учасників із більш як 50-ти інституцій з України та зарубіжжя, зокрема, представників міністерств, керівників шкіл, працівників навчальних закладів та центрів, профільних установ, громадських організацій, профспілок, науковців, експертів.

Чернівецьку область представляла делегація  Буковини в складі: Григорій Білянін, директор Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області ; Світлана Волошин, методист Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької  області; Надія Ісанчук, виконуюча обов’язки завідувача обласної психолого-медико-педагогічної консультації; Іван Коропецький, директор комунального закладу «Чернівецька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №4»; Наталія Ткачук, виконуюча обов’язки директора комунального закладу «Чернівецька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат  № 2»; Антон Казанський,  директор обласного Центру медико-соціальної реабілітації дітей з органічними ураженнями нервової системи; Наталія Пасічник, начальник відділу соціальних гарантій, пільг та у справах сім’ї.

Відкриваючи парламентські слухання на тему: «Освіта, охорона здоров’я та соціальне забезпечення дітей з порушенням психофізичного розвитку: проблеми та шляхи їх вирішення», Р.Кошулинський, заступник Голови Верховної Ради України Руслан Кошулинський зазначив, що в Україні, як і в усьому світі, спостерігається тенденція до зростання кількості дітей з такими вадами. Зокрема, загальна чисельність дітей-інвалідів збільшується щорічно на 0,5% і станом на початок року сягнула показника 167 059 осіб або 2,0% від усього дитячого населення країни.

Р.Кошулинський підкреслив, що політика сучасної України щодо дітей з порушеннями психофізичного розвитку як міноритарної групи, що потребує реабілітації та інтеграції, характеризується максимальним залученням держави до системного вирішення проблем.

Наголосивши, що засвоєння такими дітьми соціального досвіду та включення їх в існуючу систему суспільних відносин вимагає від суспільства додаткових зусиль, засобів і заходів, він назвав вкрай актуальним питання щодо запровадження нових підходів до організації навчання осіб з особливими освітніми потребами, які б базувалися на демократичних, антидискримінаційних засадах.

«Необхідно вжити невідкладних заходів, націлених на реалізацію соціальних потреб дітей-інвалідів, насамперед, нівелювати обмеження, які перешкоджають процесам їхньої соціалізації та індивідуального розвитку, впровадження ефективних форм соціальної допомоги і підтримки», - підкреслив Заступник Голови Верховної Ради.   

Надзвичайно гострим Р.Кошулинський також назвав питання стану здоров’я дітей-інвалідів, зазначивши, що не останню роль тут відіграють недосконалість існуючої системи медичного забезпечення, погіршення якості продуктів харчування, техногенні перевантаження, зростання стресових ситуацій у повсякденному житті дітей тощо.

Враховуючи сказане вище, Р.Кошулинський заявив, що Парламент повинен визначати пріоритети і шляхи діяльності центральних органів державної виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, бізнесу, закладів і установ освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, громадських організацій щодо поліпшення стану справ у цих сферах. «Нам необхідно змінити суспільну думку щодо проблем людей з обмеженими можливостями. Не менш важливим очікуванням є визначення дій щодо подальшого удосконалення нормативно-правового регулювання статусу дітей з обмеженими можливостями», - сказав він.

У цьому контексті Р.Кошулинський висловився за необхідність удосконалення і систематизації всіх норм, які регулюють статус дітей з обмеженими можливостями, шляхом кодифікації чинних норм або створення основ законодавства у цій галузі.

У  парламентських  слуханнях брали участь:  Міністр освіти і науки Сергій Квіт, Руслан Салютін, перший заступник Міністра охорони здоров’я, Наталія Федорович, заступник Міністра соціальної політики, депутати Верховної Ради України, керівники шкіл, працівники навчальних закладів та центрів, профільних установ, громадських організацій, профспілок, науковців, експертів.

Голова профільного комітету Лілія Гриневич відзначила, що необхідно оптимізувати систему управління державної опіки дітей з особливими потребами. Зокрема, через мережу інклюзивних ресурсних центрів можна налагодити міжвідомчу координацію. Крім цього, існує потреба у створенні єдиної ресурсної бази для педагогів та батьків дітей з особливими освітніми потребами.

Україна взяла на себе обов'язок впровадити інклюзивну модель освіти, ратифікувавши у 2009 році Конвенцію ООН про права людей з інвалідністю. «Наша мета – створити систему освіти, яка дозволить до кожної дитини ставитися особливо», – сказала Лілія Гриневич, говорячи про важливість впровадження так званої інклюзивної моделі освіти.

Також вона акцентувала увагу на більш якісній підготовці педагогів для дітей з особливими освітніми потребами. Адже на сьогодні майже 70% педагогів говорять, що вони не готові, або не бажають працювати з особливими дітьми в звичайних класах.

За словами Лілії Гриневич, нині доопрацьовується новий закон про вищу освіту, яким створюються умови для навчання особам з особливими потребами у вищих навчальних закладах.

Незабаром парламент прийме у другому читанні зміни до закону про дошкільну освіту, щоб передбачити можливість створення при дошкільних навчальних закладах спеціальних та інклюзивних груп. Тим же законопроектом усуваються і законодавчі прогалини, які гальмують впровадження посад асистента вчителя у інклюзивних класах загальноосвітніх шкіл.

«Якщо держава, яка обрала європейський шлях розвитку, ми повинні гарантувати гідність кожному своєму громадянину», – резюмувала Лілія Гриневич.

Загалом учасники слухань виступаючи у залі Парламенту наголошували на необхідності систематизації й удосконалення усіх норм, які регулюють статус дітей з обмеженими можливостями.

За підсумками виступів і пропозицій прийнято рекомендації, які буде подано на затвердження до Верховної Ради України.

Зараз на розгляді Верховної Ради України для прийняття у другому читанні знаходяться законопроекти щодо врегулювання на законодавчому рівні прав дітей з особливими потребами на освіту, зокрема, «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про освіту щодо організації інклюзивного навчання» (реєстр. № 2878, автори – Л.М. Гриневич, В.М. Сушкевич).

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Травень 2020 (114)
Квітень 2020 (95)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше