Інформація
  • Переглядів: 1241
  • Автор: Moderator
  • Дата: 2-06-2014, 11:49
2-06-2014, 11:49

Міжнародна наукова конференція

Категорія: Навігація / Новини

 
30 травня 2014 р. на базі Інституту міжетнічних відносин РМ в м.Кишиневі проходила Міжнародна наукова конференція «Творча спадщина академіка К.Ф. Поповича та українсько-молдавські етнокультурні зв’язки» в рамках Четвертих наукових читань, присвячена 90-річчю з дня народження академіка К.Ф. Поповича,засновника українознавства в Республіці Молдова. Організатори конференції - Сектор етнології українців Інституту культурної спадщини Академії наук Молдови та українська громада ім.Петра Могили м.Кишинева.Read More
З вітальним словом до учасників конференції звернулися: Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Молдова академік С.І.Пирожков, який з великою повагою і щирістю говорив про К.Ф.Поповича як надзвичайно обдаровану людину і непересічну особистість, емінескознавця, дослідника українсько-молдовських фольклорних та літературних зв’язків, засновника українського літературного процесу в Молдові і відзначив зусилля науковців обох у вивченні його багатої спадщини.
На конференції від Чернівецької області мав честь привітати Стаднійчук. Ю.В.,голова міжрайонного товариства «Молдавська культура Буковини», член президії Чернівецького обласного відділення товариства «Україна – Молдова».
Від Буковини з доповідями на пленарному засіданні виступили Кожолянко Г.К., професор, доктор наук, викладач ЧНУ ім. Ю.Федьковича – ( К.Ф. Попович про календарні обряди українців і молдаван), Дерда І.М.,заслужений артист України, доцент кафедри музики ЧНУ ім.Ю.Федьковича (Роль особистості академіка К. Поповича в розвитку української спільноти Молдови), Мінченко Т.А., методист українознавства ІППОЧО, заслужений працівник освіти України ( К.Ф.Попович у спогадах і переказах земляків).
Мінчено Т.А. розповіла учасникам конференції про те, як в Романковецькій гімназії Сокирянського району вшановували пам'ять та творчість свого знаменитого земляка, почесного громадянина їхнього села, а також про літературно-мистецьке свято «Гортаючи сторінки пам’яті», яке проводилось в гімназії №6 м. Чернівців.
Тематика доповідей істориків, етнологів, філологів, лінгводидактиків – усіх тих, хто натхненно і самовіданно працює на ниві дослідження молдовсько-українських етнокультурних зв’язків, була не тільки різноманітною ) проблеми історії, традиційної культури, мови, літератури, освіти етнічних меншин в умовах діаспори, громадського руху), але й актуальною. Важливим кроком для учених молдови та України стало звернення до багатої скарбниці наукового та літературного доробку академіка Академії наук Молдови та Академії Вищої школи України, письменника К.Ф.Поповича.
На конференції було висвітлено такі питання:
1.Життєвий і творчий шлях академіка К.Ф. Поповича.
2.Академік К.Ф. Попович – засновник українознавства в Молдові.
3.Академік К.Ф. Попович – компаративіст.Дослідження українсько-молдавських літературних і фольклорних зв’язків.
4.Академік К.Ф. Попович і дослідження життя і творчості М. Емінеску.
5.Проблеми історії і традиційно-побутової культури українців Молдови і молдован України.
6.Українська етнолінгвістика і лігводидактика в Молдові.
7.Проблеми етносоціології, етнодемографії, етнопсихології українців Молдови і молдован України.
8.Роль ЗМІ в Молдові в Україні в формуванні і розвитку етнічної і громадянської ідентичностей.
9.Громадський рух українців Молдови і молдован України як важливий чинник розвитку національних культур.
На конференції 42 виступаючих висвітлювали свої теми румунською,українською, російською мовами.
  

 

 

 

 


 


 

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Жовтень 2020 (58)
Вересень 2020 (56)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше