» » » Головним управлінням освіти і науки визначено основні завдання органів управління освітою щодо оптимізації індивідуальної, екстернатної, вечірньої форм навчання у ЗНЗ області.
Інформація
  • Переглядів: 1935
  • Автор: Moderator
  • Дата: 17-03-2011, 17:39
17-03-2011, 17:39

Головним управлінням освіти і науки визначено основні завдання органів управління освітою щодо оптимізації індивідуальної, екстернатної, вечірньої форм навчання у ЗНЗ області.

Категорія: Навігація / Новини

17 березня 2011 року в ІППО Чернівецької області відбулася нарада за участю заступника начальника – начальника управління змісту навчання і виховання ГУОН ОДА Любов Миколаївни Тарангул з працівниками відділів (управлінь) освіти, які відповідають за оранізацію індивідуальної, екстернатної, вечірньої форм навчання у ЗНЗ області.

Любов Миколаївна у своєму виступі зупинилася на основних завдання органів управління освітою щодо організації індивідуальної, екстернатної, вечірньої форм навчання у ЗНЗ області та їх оптимізації.

Як зазначила заступник начальника Головного управління освіти і науки у 2010/2011 навчальному році функціонує 84 класи з вечірньою формою навчання при загальноосвітніх навчальних закладах області та Центрі освіти молоді м.Чернівців, в яких навчаються 1854 учні, що складає 18,1% від загального контингенту 10-х, 11-х класів. Для порівняння у 2009/2010 н.р. – 93 класи, 1864 учні, 17,5%; у 2008/2009 н.р. – 113 класів, 2118 учнів.

У Кельменецькому районі та м. Новодністровську класів з вечірньою формою навчання немає.

В середньому по області, у порівнянні з минулим роком, охоплення учнів вечірньою формою навчання збільшилося на 0,6%, хоча кількість учнів зменшилася на 10.

Контингент учнів, які здобувають повну загальну середню освіту за вечірньою формою навчання, складається з випускників, що закінчили основну школу на початковому та середньому рівнях і не охоплені денною формою навчання у 10 класах. Біля 10% таких учнів не з’являються на державну підсумкову атестацію. У 2010 році 76 (9,2%) учнів з 828 не отримали атестат про повну загальну середню освіту.

Окрім Центру освіти молоді, усі контингенти вечірніх класів здобувають освіту заочно.

За наслідками комплексних та тематичних перевірок встановлено, що відділами освіти не виконуються рекомендації Головного управління освіти і науки щодо створення районних вечірніх шкіл, що дало би змогу здійснювати дієвий контроль, оптимізувати та покращити організацію цієї форми навчання.
Невирішеною проблемою залишається відвідування учнями вечірніх класів навчальних занять. Відсоток відвідування менший 50.

Проблемним залишається здобуття повної загальної середньої освіти за екстернатною формою навчання.

У 2010/2011 навчальному році 161 (4%, середньообласний показник) випускник 11-х класів здобувають повну загальну середню освіту шляхом екстернату.

У порівнянні з минулим навчальним роком охоплення екстернатом зросло у 7 раз в Кельменецькому, у 5 раз – в Новоселицькому, у 3 рази – в Сторожинецькому районі, у 2 рази – в Сокирянському районах та місті Чернівцях, зменшилося у 3 рази у Вижницькому та у 2 рази в Глибоцькому районах.

Найкраще організовано роботу щодо екстернату як з охоплення, так і з дотримання вимог чинного законодавства у Вижницькому, Герцаївському, Заставнівському, Путильському, Хотинському районах. У цих районах найменша кількість екстернів та відсоток охоплення: 2-7 екстернів та 0,6-1,5% (середньообласний відсоток охоплення 4).
Контроль відділів (управлінь) освіти щодо організації екстернатної форми навчання є недостатнім.

Основна проблема, пов’язана з екстернатною формою навчання – порушення вимог чинного законодавства, з боку керівників ЗНЗ, щодо організації екстернату для громадян України, які перебували за кордоном.

Головне управління освіти і науки особливо наголошує на обов’язковості індивідуального підходу до вирішення подібних питань, документального підтвердження усіх обставин конкретної справи із врахуванням умов на рівні 1-4-х, 5-9-х, 10-11-х класів.

З метою ефективного контролю за проведенням підсумкової атестації та державної підсумкової атестації екстернів необхідно визначати одну базову школу.

Одне із основних завдань Головного управління освіти і науки, відділів/управлінь освіти щодо організації індивідуальної форми навчання є забезпечення виконання вимог чинного законодавства під час оргвнізації цієї форми навчання учнів в системі загальної середньої освіти області, забезпечення права дітей на здобуття повної загальної середньої освіти з урахуванням індивідуальних здібностей та обдарувань, стану здоров’я, демографічної ситуації тощо.

За оперативними даними у 2010/2011 н.р. на індивідуальній формі навчається 870 учнів ЗНЗ області. З них 236 учнів, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку.

Загалом по області кількість годин для організації індивідуальної форми навчання складає приблизно 6777. Якщо перевести ці години у педагогічні ставки (1 ставка-18 годин), то це складає 377 педставок, а фінансові витрати тільки з розрахунку на мінімальну зарплату складають біля 377 тис. грн. в місяць, за навчальний рік – 4,5 млн. грн.

Слід зазначити, що серед учнів з психофізичними вадами розвитку переважна кількість дітей з легким когнітивним розвитком, які можуть навчатися у класах ЗНЗ. Тому потребує покращення робота психологічних служб щодо психолого-педагогічного супроводу розвитку дітей з особливими потребами, виявлення і попередження проблем розвитку дітей.
Як підсумок, заступник начальника Головного управління освіти і науки Любов Миколаївна Тарангул дала доручення відповідальним працівникам відділів (управлінь) освіти:
- вивчити питання та вжити відповідні заходи щодо оптимізації організації індивідуальної, екстернатної, вечірньої форм навчання учнів у ЗНЗ області;
- упорядкувати нормативну базу з питань організації індивідуальної, екстернатної, вечірньої форм навчання;
- взяти під особистий контроль дотримання вимог чинного законодавства щодо організації індивідуальної, екстернатної, вечірньої форм навчання з боку адміністрацій ЗНЗ та відповідальних працівників;
- організацію екстернатної форми навчання привести у відповідність до норм чинного законодавства.

Також, на нараді виступила головний спеціаліст Головного управління освіти і науки ОДА М.А.Антонюк, яка закцентувала увагу на дотриманні вимог інструктивно-нормативних документів щодо організації індивідуальної, екстернатної, вечірньої форм навчання у ЗНЗ області. Директор Чернівецького центру освіти молоді А.О.Божиєвська розповіла про основні завдання керівників ЗНЗ щодо організації вечірньої форми навчання, які обглворювалися на нараді керівників вечірніх шкіл у Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту. Заступник начальника відділу освіти Вижницької райдержадміністрації Н.М.Додяк поділилася досвідом роботи з питань управлінської діяльності органів управління освітою щодо організації індивідуальної, екстернатної, вечірньої форм навчання у ЗНЗ. Головний спеціаліст Головного управління освіти і науки облдержадміністрації Бабин Емілія Петрівна провела з учасниками наради проблемно-ситуаційний практикум з питань організації індивідуальної, екстернатної, вечірньої форм навчання у ЗНЗ області в умовах оновленої нормативної бази.
З метою оптимізації організації індивідуальної, екстернатної, вечірньої форм навчання учнів в системі загальної середньої освіти області, приведення у відповідність до норм чинного законодавства за результатами наради дано відповідні доручення керівникам органів управління освітою.

Головним управлінням освіти і науки визначено основні завдання органів управління освітою щодо оптимізації індивідуальної, екстернатної, вечірньої форм навчання у ЗНЗ області.
Головним управлінням освіти і науки визначено основні завдання органів управління освітою щодо оптимізації індивідуальної, екстернатної, вечірньої форм навчання у ЗНЗ області.
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Квітень 2020 (21)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)
Листопад 2019 (151)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше