» » » «Ми маємо подолати байдужість вчителя до рівня знань учнів»
Інформація
  • Переглядів: 1733
  • Автор: Moderator
  • Дата: 17-03-2011, 14:49
17-03-2011, 14:49

«Ми маємо подолати байдужість вчителя до рівня знань учнів»

Категорія: Навігація / Новини

17 березня 2011 року начальник Головного управління освіти і науки ОДА взяв участь у пленарному засіданні регіональної науково-практичної конференції «Підвищення якості шкільної освіти: проблеми, реалії, перспективи». З вітальним словом виступила начльник міського управління освіти і науки В.С.Малишевська.

У свої доповіді «Основні напрямки оптимізації навчального процесу» Михайло Йозефович звернув увагу на критерії оптимізації процесу навчання, серед яких: ефективність процесу навчання – результат успішності навчання учнів, а також їх вихованості та розвитку; якість навчання – ступінь відповідності результатів навчання вимогам всього комплексу цілей і завдань навчання, ступінь відповідності результатів максимальним можливостям кожного школяра в певний період розвитку; оптимальність витрат часу та зусиль учнів та учителів, відповідність діючим гігієнічним нормам.

На створення оптимальних умов протікання навчального процесу впливає ряд факторів, таких як: оптимізація мережі загальноосвітніх навчальних закладів області; забезпечення цих навчальних закладів відповідною матеріально-технічною базою; кваліфікація педагогічних кадрів; ефективність роботи психологічної служби; виховна робота; максимально можлива зайнятість учнівської молоді в позашкільних дитячих установах.

За результатами проведення попереднього аналізу статистичної звітності у Чернівецькій області, кількість учнів у порівнянні з 2008/2009 н.р зменшилась на 6,7 тис. При середній наповнюваності 217 учнів у школі (це близько 30 шкіл) фактично призупинило діяльність лише три ЗНЗ І ступеня.

Кількість малочисельних класів, в яких навчається до 10 учнів, в цілому по районах області на початок вересня 2010 року становила 688 (13% від загальної чисельності класів). Найбільше таких класів у Герцаївському (98), Заставнівському(72), Кельменецькому (88), Сторожинецькому (81) районах.

З метою належного виконання комплексних заходів з оптимізації мережі закладів освіти області, Головне управління освіти і науки облдержадміністрації провело у березні цього року співбесіди-звітування начальників управлінь Чернівецької міської ради, Кельменецької райдержадміністрації, відділів освіти райдержадміністрацій та Новодністровської міської ради про проведену роботу з питань оптимізації, реорганізації загальноосвітніх навчальних закладів І – ІІІ ст. За наслідками співбесіди встановлено: буде призупинено роботу 8 ЗНЗ, реорганізовано – 43, закрито – 5. Ці заходи призведуть до зменшення кількості класів на 71 у 50 ЗНЗ, скорочення 252 педагогічних ставок, економію бюджетних коштів на 8млн. 84 тис. грн. «Всі педагогічні працівники будуть працевлаштовані, а економія коштів буде витрачена на розвиток освіти кожного регіону» – наголосив Михайло Бауер.

Крім того, з 1 вересня 2011 року планується оптимізувати 2 навчальних заклади обласного підпорядкування: закрити Чудейську спеціальну загальноосвітню школу-інтернат, та реорганізовати чернівецьку обласну загальноосвітню школу-інтернат І-ІІІ ст. у багатопрофільний ліцей-інтернат. В результаті цього буде зекономлено близько 4 млн.грн.
Важливою проблемою також є і підвезення школярів та педагогів. У Чернівецькій області за межею пішохідної доступності щорічно перебувають і потребують підвезення біля 9,0 тис. учнів сільської місцевості, понад 1,2 тис. дітей добираються до навчальних закладів пішки долаючи від 3 до 7 кілометрів.

У 2010/2011 навчальному році в області потребує організованого підвозу 8985 учнів сільських шкіл, забезпечені підвезенням 6115 учнів (68%). З 652 педагогічних працівників підвозяться 416.

Починаючи з 2003 року за рахунок коштів державного бюджету до області надійшло 29 транспортних засобів. На цей час парк шкільних автобусів наполовину задовольняє потреби регіону і налічує 58 одиниць (з них 10 потребують списання). Потреба області в автобусах для сільських шкіл (враховуючи заміну застарілих) складає 53 одиниці.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів, за програмою „Шкільний автобус” Чернівецькій області передбачалося виділити 15 автобусів (тільки 25% від загальної потреби), проте область їх так і не отримала. У 2010 році за рахунок коштів державного бюджету нашій області поставлено всього три шкільні автобуси, ще два автобуси, придбані за кошти Світового банку, надійшли наприкінці грудня 2010 року. Направлені вони в ті сільські школи, в яких ситуація з підвезенням учнів була найбільш складною. Зазначеними транспортними засобами забезпечено підвезення до навчальних закладів та додому 380 учнів.

Станом на сьогодні підготовлено новий проект комплексної програми «Шкільний автобус» на 2011-2015 роки, згідно з яким планується закупити 85 шкільних автобусів.
Чернівецькій області передбачалося виділити 14 навчальних комп’ютерних комплексів (114 одиниць техніки) на суму 700 тис.грн. На сьогодні в області комп’ютерними класами забезпечено 377 із 381 загальноосвітніх навчальних закладів, що складає 99%.
В проекті Державної цільової програми впровадження у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів інформаційно-комунікаційних технологій “Сто відсотків” на період до 2015 року передбачається оснащення загальноосвітніх навчальних закладів мобільними комп’ютерними класами для виконання лабораторних робіт з фізики, хімії, біології та інших потреб.

Аналізуючи стан виконання наказу ГУОН від 18.06.2010 №308 «Про удосконалення кадрової роботи в системі освіти області» можна зазначити, що за 2010 рік погоджено призначення на посади: начальників відділів; заступника директора ІППО, керівників ЗНЗ області; працівників групи по господарському обслуговуванню та аудиту установ освіти краю.
За словами Михайла Бауера, у 2010 році працевлаштовані – 270 молодих спеціалістів. Однак, мають місце випадки коли призначення молодих фахівців здійснюється: з випробувальним терміном, що заборонено чинним законодавством; на строкових трудових умовах праці, менше ніж на 3 роки, що суперечить вимогам постанови КМУ за №1159; на педагогічну посаду не за фахом, що також суперечить зазначеній постанові.

Відділами освіти Герцаївської та Сокирянської райдержадміністрації не дотримуються вимоги пункту 3.4 наказу ГУОН від 18.06.2010. Так, за період з дати видання наказу по цей час не за фахом призначено 12 педагогічних працівників (Герца – 7, Сокиряни – 5). Зазначене пояснюють виробничою необхідністю та спорідненістю професій (вчитель біології та хімії тощо).

Михайло Йозефович закцентував увагу на необхідності сприяти реалізації державних програм, спрямованих на інформатизацію, комп’ютерізацію та оновлення матеріально-технічної бази шкіл області; розробити спеціальну програму розвитку системи освіти в сільських регіонах; створити необхідні організаційно-управлінські умови для оптимізації навчального процесу в області; сприяти організації ефективної співпраці закладів загальної, позашкільної, професійно-технчної освіти, що забезпечить розвиток творчих здібностей школярів різного віку; створити умови для залучення та участі громадських організацій у вихованні підростаючого покоління.

Також на пленарному засідання з доповідями виступили директор ІППО Чернівецької області Г.І.Білянін «Фактори впливу на розвиток творчих здібностей учня під час вивчення базових дисциплін»; декан факультету прикладної математики, завідувач кафедри математичного моделювання ЧНУ ім.. Ю.Федьковича І.М.Черевко «Порівняльний аналіз результатів ЗНО та навчальних досягнень студентів факультету прикладної математики ЧНУ ім.Ю.федьковича»; заступник начальника відділу дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти та виховної роботи ГУОН ОДА С.І.Прінько «Впровадження регіональної концепції виховної діяльності у навчальних закладах Чернівецької області на 2011-2015 роки»; старший науковий співробітник Чернівецької філії інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України І.Г.Дутчак «Використання інтерактивних прийомів і методів навчання як засіб підвищення якості шкільної освіти».

Підсумком роботи є розуміння нагальної необхідності покращення рівня знань учнів, подолання байдужості вчителів до знань школярів. Кожен директор повинен розуміти позицію вчителя, бо педагог несе повну відповідальність за рівень знань учня.

dopovid.doc [67 Kb] (cкачувань: 18)

«Ми маємо подолати байдужість вчителя до рівня знань учнів»
«Ми маємо подолати байдужість вчителя до рівня знань учнів»
«Ми маємо подолати байдужість вчителя до рівня знань учнів»
«Ми маємо подолати байдужість вчителя до рівня знань учнів»
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Квітень 2020 (12)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)
Листопад 2019 (151)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше