» » » Освітяни Буковини обговорили найактуальніші питання на вебінар-нараді
Інформація
  • Переглядів: 1464
  • Автор: Moderator
  • Дата: 15-04-2014, 16:04
15-04-2014, 16:04

Освітяни Буковини обговорили найактуальніші питання на вебінар-нараді

Категорія: Новини / Слайдер / Державна підсумкова атестація

Сьогодні, 15 квітня 2014 року, за участі виконуючої обов’язки директора Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Любові Тарангул, відбулася вебінар-нарада з керівниками органів управління освітою, сім’єю, молоддю та спортом міських рад/райдержадміністрацій.

«Варто наголосити, що ми знаходимось, так би мовити, на фінішній прямій завершення навчального 2013/14 навчального року. Сьогодні ми будемо обговорювати найактуальніші та проблемні питання», підкреслила Любов Миколаївна.

За її словами, всі учасники вебінар-наради отримали завчасно необхідні матеріали для ознайомлення. А також наголосила, що пріоритетним питанням є питання проведення державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання.

«Ми повинні створити комфортні умови для учнів, які складатимуть ДПА. Діти також мають бути психологічно підготовленими».

Начальник управління освіти і науки Георгій Куриш розповів про порядок закінчення навчального року та проведення державної підсумкової атестації у загальноосвітніх навчальних закладах області в 2013/2014 навчальному році.

«Цього року загальноосвітні навчальні заклади Буковини закінчують 6292 одинадцятикласників та 9316 учнів дев’ятих класів. Варто зауважити, що Департамент освіти і науки, молоді та спорту дане питання тримає на особливому контролі, готується чимало нормативних документів та методичних матеріалів.

У 2013/2014 н.р. навчальні заняття в 1-11 класах завершуються 30 травня. В 11 класах заняття під час ДПА не проводяться. Останній день занять записується в класний журнал.

Навчальні екскурсії та навчальна практика учнів проводяться у 1-4 класах (2-5 червня), у 5-8 і 10 класах (2-13 червня). За рішенням закладу навчальні екскурсії і навчальна практика можуть бути проведені упродовж навчального року», – зазначив Георгій Миколайович.

Також він повідомив, що свято «Останній дзвоник» у загальноосвітніх навчальних закладах області буде проведено 30 травня 2013 року з 8 год. 30 хв. до 10 години.

Державна підсумкова атестація проводиться:

у 4-х класах - з 13 по 22 травня,

9-х класах - з 2 по 16 червня,

11-х класах - з 23 по 29 травня

Георгій Куриш ознайомив учасників вебінару і з предметами державної підсумкової атестації:

- у четвертих класах - контрольні роботи за результатами навчальної діяльності учнів з української мови та математики у всіх загальноосвітніх навчальних закладах області. У навчальних закладах з навчанням мовами національних меншин можна проводити атестацію результатів навчальної діяльності з мови навчання (мова і читання);

- у 9-х класах - ДПА з 5-ти предметів: української мови, математики, географії, біології, інозем­ної мови або іншого гуманітарного предмета з інваріантної складової на­вчального плану за вибором навчального закладу. З усіх обов'язкових предметів атестація проводиться письмово;

- у 11-х класах- з трьох предметів в письмовій формі: української мови (переказ, обов’язково), історії України або математики (обов’язково для учнів, які навчалися у класах універсального профілю) або профільного предмета (для учнів, які навчалися у класах з профільним навчанням) та предмет за вибором. У навчальних закладах з навчанням мовами національних меншин дозволено предмет за вибором - мова навчання.

Терміни проведення ДПА вказано у Календарі проведення ДПА в ЗНЗ області та ЗНО у 2013/2014 навчальному році.

Конкретизуємо детальніше:

- Державну підсумкову атестацію з української мови для випускників 9-х класів буде проведено 13 червня, для випускників 11-х класів – 23 травня 2014 року.

- Державну підсумкову атестацію з математики (письмово) для випускників 9-х класів буде проведено 2 червня, з румунської і російської мов (диктант) у загальноосвітніх навчальних закладах з румунською і російською мовами навчання – 5 червня.

- Державну підсумкову атестацію для випускників 11-х класів з історії України або математики (обов’язково для учнів, які навчалися у класах універсального профілю) або профільного предмета (для учнів, які навчалися у класах з профільним навчанням) у письмовій формі буде проведено 27 травня.

- Державну підсумкову атестацію з румунської і російської мов (переказ без творчого завдання), інших предметів за вибором для випускників 11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів буде проведено 29 травня.

Випускні вечори для випускників 11-х класів у всіх ЗНЗ області будуть проведені 31 травня 2014 року, свідоцтва про базову загальну середню освіту будуть вручені випускникам 9-х класів 18 червня 2014 року.

2013/2014 н.р. у загальноосвітніх навчальних закладах області завершиться не пізніше 1 липня 2014 року.

«Про стан організації та проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2014 році», доповідала Любов Якименко, завідуюча відділом тестових технологій та ЗНО групи моніторингу системи освіти, господарського обслуговування та аудиту установ освіти області.

Любов Володимирівна зауважила, що цьогоріч спливає шість років від моменту впровадження зовнішнього незалежного оцінювання в освітню систему України, яке не лише прижилось, але й отримало масове суспільне визнання. Найбільший позитив – воно ставить усіх у рівні умови, дає змогу обдарованим дітям, котрі можуть і хочуть учитися, вступити до будь-якого вищого навчального закладу.

Любов Якименко констатувала, що кількість зареєстрованих у Чернівецькій області станом на 11 березня 2014 року становить – 4784 особи, з них випускники загальноосвітніх навчальних закладів – 3447 (54,8% від загальної кількості випускників). Для порівняння: в 2013 році всього зареєстрованих – 5358 осіб, з них випускники ЗНЗ – 4072 (62,3%).

Більше зареєстрованих у м. Чернівцях (83,2%), м. Новодністровську (81,5%), Кельменецькому (74,1%), Хотинському (60,4%), Вижницькому (59,5%), Сокирянському (57,9%), Путильському (57,7%), Кіцманському (56,9%), Заставнівському (56,0%), Новоселицькому (50,0%); менше – Глибоцькому (37,6%), Сторожинецькому (28,7%), Герцаївському (26,6%) районах.

Менший відсоток зареєстрованих випускників, порівняно з минулим роком, можна пояснити тим, що частина школярів вибирають робітничі професії, вступаючи до професійно-технічних навчальних закладів.

Також, завідуюча відділом тестових технологій та ЗНО зазначила, що кількість пунктів тестування, порівняно з минулим роком, залишилася незмінною. В області їх нараховується 12 в трьох округах: Сторожинецькому (Сторожинецький ліцей та гімназія), Хотинському (Хотинска гімназія та ЗОШ № 5), м. Чернівцях (гімназія № 1, № 4, № 7, багатопрофільний ліцей № 4, ЗОШ № 6, № 24, № 27, № 31).

Тестування розпочнеться 3 червня (іноземні мови) та завершиться 27 червня (світова література).

ЗНО з географії (14.06) буде проведено в суботу.

Додаткова сесія відбудеться з 4 по 11 липня безпосередньо в Івано-Франківському регіональному центрі оцінювання якості освіти.

Любов Володимирівна ознайомила учасників наради з нововведеннями ЗНО 2014. Так, за її словами, на відміну від  минулого року, де було чимало нововведень, цьогоріч  їх нараховується незначна кількість. Зокрема, тестування з історії України та математики відбудуться в одну сесію. Тільки українська мова і література проходитиме протягом двох днів.

У 2013 році одним серед нововведень було використання металодетекторів у процесі кожного тестування щодо відсутності мобільних телефонів в абітурієнтів. Порядком проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2014 році  абітурієнтові під час складання тесту забороняється мати при собі не лише засоби зв’язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, друковані і рукописні  матеріали, що  не передбачені процедурою тестування, а і їх окремі елементи, які можуть бути складовими відповідних технічних засобів чи пристроїв.

Також Міністерство освіти і науки України оприлюднило проект змін до Умов прийому до вищих навчальних закладів України у 2014 році. Згідно з яким однією з найважливіших змін є вилучення пункту про автоматичне переведення середнього балу атестату у 200-бальну шкалу і врахування середнього балу документа про повну загальну середню освіту лише за 12-бальною шкалою з округленням до десятих частин бала.

Щодо завершення проведення пробного тестування.                            

У 2014 році пробне тестування проходило 22 березня (українська мова та література, хімія, фізика, російська мова, всесвітня історія, англійська, німецька, французька, іспанська мови) та 29 березня (математика, історія України, біологія, географія, світова література).

Для проходження пробного ЗНО по Чернівецькій області було зареєстровано 2647 випускників загальноосвітніх навчальних закладів, що становить 42,1% від загальної кількості учнів.

У Чернівецькій області на 16 пунктах тестування, які функціонували в районах/містах (крім Герцаївського району та м. Новодністровська), проведення пробного тестування забезпечували близько 400 педагогічних працівників, які пройшли відповідне навчання. На пункти тестування з’явилося понад 95% від загальної кількості зареєстрованих.

«В цьому навчальному році, як і в попередньому, буде звернено особливу увагу на якість знань випускників під час ЗНО. Адже зовнішнє оцінювання – це та сама «лінійка», якою можна виміряти та й порівняти навчальні досягнення випускників у розрізі всієї країни. Зрозуміло, що результати ЗНО залежать від ґрунтовної підготовки учнів, вчасної допомоги педагогів, адміністрації закладів. Тому важливо систематично працювати випускникам над підготовкою, а вчителям всіляко допомагати їм, щоб за допомогою отриманих знань кожен абітурієнт мав змогу навчатися в омріяному вищому навчальному закладі», – підкреслила Любов Якименко.

Начальник відділу сім’ї, молоді та з гендерних питань Ростислав Тищук увагу учасників вебінару звернув на питання про стан підготовки до оздоровчої кампанії у 2014 році.

Він повідомив, що протягом оздоровчого сезону 2014 року школярі області будуть відпочивати та оздоровлюватися у 445 пришкільних таборах з денним перебуванням, 40 - праці та відпочинку, 18 наметових містечках та у 14 стаціонарних дитячих оздоровчих закладах. 4 стаціонарні табори перебуває у підпорядкуванні органів управління освітою: обласний позашкільний оздоровчий заклад «Буковинка», позашкільний оздоровчо-виховний заклад «Лунка», обласний позашкільний оздоровчий заклад «Перлина гір» та позашкільний оздоровчо-виховний заклад «Калинка», в яких планується оздоровити 2120 дітей пільгових категорій.

Усі табори розпочнуть роботу з червня поточного року.

Відповідно до Закону України  «Про здійснення державних закупівель» від 01.06.2010 № 2289-VI управління сім’ї, молоді та з гендерних питань Департаменту освіти і науки, молоді та спору проводить відкриті торги на закупівлю послуг оздоровлення та відпочинку за державні кошти. З 24.03.2014 триває подання пропозицій конкурсних торгів, відкриття пропозицій відбудеться 29.04.2014.

«За час літньої оздоровчої кампанії 2014 року оздоровленням та відпочинком планується охопити 93224 (95,8 %) дітей Чернівецької області, у тому числі відпочинком – 54248 (55,8 %), з них 33933 дитини пільгових категорій (34,9 %), оздоровленням – 38888 (40 %), з них 33934  дитини пільгових категорій (34,9 %).

У 2014 році планується виділити бюджетні асигнування у розмірі  24255,2 тис. грн., у тому числі:

- з обласного бюджету – 4280,6 тис. грн.

- з місцевого бюджету – 13053,6 тис. грн.

- кошти фонду соціального страхування – 6921, 0 тис. грн.», – зазначив Ростислав Денисович.

Також, він окреслив основні завдання, над якими працюватиме Департамент в цьому оздоровчому сезоні:

збільшення кількості дітей, охоплених оздоровчими послугами, за рахунок наповнюваності таборів;

якісна підготовка закладів до початку роботи в оздоровчому сезоні (складовими якісної підготовки є- дотримання санітарно-гігієнічних, та всіх технічних вимог згідно чинного законодавства та всиновлених норм);

забезпечення кваліфікованими кадрами заклади оздоровлення та відпочинку (кадри повинні бути із відповідною фаховою освітою та досвідом роботи із дітьми);

організація змістовного дозвілля та виховного процесу під час оздоровлення;

своєчасне та належне фінансування підвідомчих оздоровчих закладів;

здійснення дієвого контролю за якістю надання оздоровчих послуг;

оздоровлення учнів ПТНЗ та студентської молоді, в т.ч. які потребують особливої соціальної уваги;

забезпечення фінансування оздоровчої кампанії не менше ніж на рівні минулого року.

У ході вебінар-наради розглядалося питання «Про якість знань учнів початкових класів з навчальних предметів», доповідала начальник групи моніторингу системи освіти, господарського обслуговування та аудиту установ освіти області Світлана Прінько.

Моніторинг якості знань учнів проведено в 51 навчальному закладі. Із 2393 за списком виконували  контрольні заміри 2152 (89,9%) учнів з шести предметів: української мови, математики, курсу «Я і Україна», англійської, німецької, французької мов.

Загальний середній бал результатів замірів з базових дисциплін по області складає 7,8; якість знань –71,4%. На початковому рівні (1-3 бали) справилися із завданнями123  (5,7%) учнів, середньому  (4-6 б.) – 493 (22,9%), достатньому (7-9 б.) – 919 (42,7%), високому (10-12 б.) – 617 (28,7%) (Додаток 1, 2, 3, 4).

Результати навчальних досягнень учнів з базових дисциплін у розрізі районів свідчать про достатній рівень знань школярів. Середній бал коливається від 7,1 б. до 9,1 б.

Детальна довідка додається: 4.docx [149.71 Kb] (cкачувань: 55)

Емілія Бабин, начальник відділу дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти, закцентувала увагу присутніх на питанні щодо дотримання вимог щодо забезпечення єдиним квитком дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Вона детально зупинилася на Інструкції про виготовлення і правила користування  Єдиним квитком для  дітей-сиріт і дітей, які залишилися без піклування батьків, яка додається: Ediniy_kvitok_instrukciya_Microsoft_Word.doc [49 Kb] (cкачувань: 28)

 

Про охоплення навчанням учнів загальноосвітніх навчальних закладів області розповіла Ірина Ісопенко, головний спеціаліст відділу дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти.

«У роботі щодо охоплення дітей шкільного віку різними формами навчання відбулися позитивні зміни. Станом на 15.04.2014 кількість дітей, які не охоплені навчанням становить – 14 (0,01%), що на 9 дітей менше (відповідно 0,1%) проти 2013 року.

Працівники відділів/управлінь освіти, загальноосвітніх навчальних закладів відвідують учнів вдома, про що свідчать складені акти відвідування, направляють листи-клопотання до районних/міських відділів УМВС в Чернівецькій області, служби у справах дітей щодо допомоги у залученні дітей шкільного віку до навчання. Так, з вересня 2013 року надіслано: 27 листів-попереджень батькам щодо їх відповідальності за здобуття дітьми повної загальної середньої освіти, 34 листів-звернень до служб у справах дітей, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, відділів кримінальної міліції у справах дітей, прокуратуру. Внаслідок цього упродовж 203/2014 н.р. повернуто на навчання 15 дітей, 4 батьків притягнуто до адміністративної відповідальності, 2-ох заступників шкіл з виховної роботи притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

Питання щодо забезпечення дітям шкільного віку гарантованого права на здобуття загальної середньої освіти перебуває на постійному контролі у Департаменті освіти  і науки, молоді та спорту облдержадміністрації», – констатувала Ірина Юліанівна.

Тамара Богачик, заступник директора Інституту післядипломної педагогічної освіти закцентувала увагу присутніх на тому, що за результатами ІV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін Чернівецька область виборола 38 призових місць.

У ході вебінар-наради всі учасники мали можливість задати запитання присутні у головній студії (прим. автора студія знаходиться в обласному Інституті післядипломної педагогічної освіти) і отримали вичерпні та ґрунтовні відповіді.

За результатами наради прийнято ряд рішень та дано доручення відповідальним працівникам системи освіти краю.


Звертаємо вашу увагу, що всі нормативні документи Департаменту та Міністерства освіти і науки, молоді та спорту, методичні рекомендації, роз’яснювальні матеріали систематично розміщуються у відповідних рубриках на сайті Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької облдержадміністрації.

 


 

 


 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

  

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Жовтень 2020 (70)
Вересень 2020 (56)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше