» » » Михайло Йозефович Бауер поспілкувався з журналістами краю
Інформація
  • Переглядів: 1893
  • Автор: Moderator
  • Дата: 15-03-2011, 15:57
15-03-2011, 15:57

Михайло Йозефович Бауер поспілкувався з журналістами краю

Категорія: Навігація / Новини

Сьогодні начальник Головного управління освіти і науки України обласної державної адміністрації зустрівся із представниками засобів масової інформації. Першочергово обговорювалося питання завершення навчального року в загальноосвітніх навчальних закладах області. Як повідомив Михайло Йозефович, у нинішньому навчальному році навчальні заняття в 1-10 класах завершуються 26 травня, в 11-х – 18 травня. Свято «Останній дзвоник» у ЗНЗ Буковини буде проведено 27 травня з 8 год. 30 хв. до 10 години. Державна підсумкова атестація у 4 класах проводитиметься з 16 по 20 травня, у 9-х класах – з 31травня по 18 червня, в 11-х класах – з 20 по 26 травня.

Предмети державної підсумкової атестації: у четвертих класах - контрольні роботи за результатами навчальної діяльності учнів з української мови та математики у всіх загальноосвітніх навчальних закладах області; у 9-х класах – державна підсумкова атестація з 5 предметів: української мови, математики, географії, біології, інозем¬ної мови, або іншого гуманітарного предмета з інваріантної складової на¬вчального плану за вибором навчального закладу. З усіх обов'язкових предметів атестація проводиться письмово; в 11-х класах – з трьох предметів у письмовій формі: української мови (переказ обов’язково), математики або історії України (обов’язково) та одного предмета з інваріантної складової робочого навчального плану за вибором учнів. У навчальних закладах з навчанням мовами національних меншин дозволено предмет за вибором – мова навчання.

За словами Михайла Бауера, випускні вечори для випускників 11-х класів у всіх загальноосвітніх навчальних закладах області будуть проведені 28 травня, свідоцтва про базову загальну середню освіту будуть вручені випускникам 9-х класів 18 червня. «Урочистості з нагоди вручення і отримання атестата – необхідне. Та ми повинні навчитися розмежовувати святкування та офіційну частину (урочистості)» – зауважив начальник управління.

Щодо питання зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників, то цього року воно відбудеться з 2 по 24 червня. Обов’язковим для всіх вступників до вищих навчальних закладів є складання тестів з української мови та літератури. Решту предметів можна вибрати з наступного переліку: історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, російської мови, однієї з іноземних мов (за вибором): англійської, німецької, французької, іспанської. Буде здійснено переклад тестів мовами нацменшин з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії.

Внесені зміни до специфікації тестів із окремих предметів. Так, у тестах із історії України, біології, географії вперше будуть використовуватися завдання, що передбачають коротку відповідь множинного вибору. Також збільшено до 150 хвилин час на виконання тесту з історії України та географії (було 120 хвилин), у тестах із іноземних мов зменшено кількість завдань із 51 до 46. Внесені певні зміни й до порядку проведення зовнішнього оцінювання – вони стосуються посилення відповідальності абітурієнтів за використання технічних засобів.

Михайло Йозефовия наголосив на тому, що прийом заяв та документів на основі базової або повної загальної середньої освіти на денну форму навчання розпочнеться 1 липня. Завершиться прийом заяв та документів на основі базової або повної загальної середньої освіти на денну форму навчання у наступні терміни:
• від вступників, які вступатимуть на основі повної загальної середньої освіти за результатами зовнішнього незалежного оцінювання – 31 липня;
• від осіб, які складатимуть вступні екзамени – 22 липня, вступні випробування проводитимуться з 23 по 31 липня;
• від осіб, які для вступу на навчання мають проходити творчі конкурси – 17 липня, вони проводитимуться у декілька сесій з 10 по 31 липня;
• від осіб, які вступатимуть на навчання на основі базової загальної середньої освіти – 22 липня, вступні випробування з 23 по 31 липня.

Абітурієнти мають право подавати сертифікат Українського центру оцінювання якості освіти, виданий у 2008, 2009, 2010, або у 2011 році. Цьогоріч передбачено попередню електронну реєстрацію заяв вступників на участь у конкурсі та наступного подання документів на паперових носіях.

Також, журналістів цікавило питання оптимізації мережі навчальних закладів. Адже, на сьогодні це одна із основних проблем, над якою працює ГУОН ОДА. Як зазначив М.Й.Бауер, видано розпорядження голови обласної державної адміністрації від 31.12.2010 № 970-Р «Про оптимізацію мережі закладів освіти області, приведення її у відповідність до фінансових можливостей регіону». Затверджено склад координаційної ради в кількості 13 відповідальних працівників. Головою ради призначено першого заступника голови облдержадміністрації Г.К Галиця.

За результатами проведення попереднього аналізу статистичної звітності кількість учнів області у порівнянні з 2008/2009 н.р зменшилась на 6,7 тис. учнів. При середній наповнюваності 217 учнів у школі (це близько 30 шкіл) фактично призупинило діяльність три ЗНЗ І ступеня.

Кількість малочисельних класів з чисельністю учнів до 10 в цілому по районах області на початок вересня цього року становила 688 (13% від загальної чисельності класів). Найбільше таких класів у Заставнівському – 72, Кельменецькому – 88, Сторожинецькому – 81 районах.

Загалом протягом 2011-2013 років у Чернівецькій області заплановано: реорганізувати 25 загальноосвітніх навчальних закладів; створити 27 навчально-виховних комплексів; створити 2 шкільних округи; закрити 10 малочисельних навчальних закладів; зменшити кількості класів на 95; скоротити 291,76 педагогічних та інших ставок; зекономити 10749,4 тис. грн. бюджетних коштів.

Враховуючи реалізацію заходів з оптимізації мережі закладів освіти області, приведення її у відповідність до фінансових можливостей регіону, потребуватимуть організованого підвезення 10157 учнів сільських шкіл та 922 педагогічні працівники. Відповідно зростає потреба області у шкільних автобусах, зокрема (враховуючи заміну застарілих) необхідно буде придбати: до 25 місць – 42 автобуси, понад 25 місць – 43. Загалом до 2015 року планується закупити 85 шкільних автобусів. «Станом на сьогодні автобуси отримали: Турятський НВК та Валякузминська ЗОШ Глибоцького району, Горбівецька ЗОШ Герцаївського району, Черешенська ЗОШ Вижницького району, Гвіздівецька ЗОШ Сокирянського району.
Журналісти отримали вичерпні відповіді на поставлені питання.
Михайло Йозефович Бауер поспілкувався з журналістами краю
Михайло Йозефович Бауер поспілкувався з журналістами краю
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Липень 2020 (7)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше