» » » Організація діяльності працівника психологічної служби школи-інтернату з проблеми захисту прав дитини від насильства
Інформація
  • Переглядів: 2561
  • Автор: Moderator
  • Дата: 11-03-2011, 14:56
11-03-2011, 14:56

Організація діяльності працівника психологічної служби школи-інтернату з проблеми захисту прав дитини від насильства

Категорія: Навігація / Новини

Нещодавно науково-методичним центром практичної психології і соціальної роботи Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області на базі Чернівецької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату №1 проведено методологічний семінар практичних психологів і соціальних педагогів шкіл-інтернатів обласного підпорядкування «Організація діяльності працівника психологічної служби школи-інтернату з проблеми захисту прав дитини від насильства». В семінарі взяли участь працівники НМЦППСР ІППО ЧО, адміністрація Чернівецької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату №1, психологи-консультанти Чернівецького обласного громадського молодіжного об’єднання «Сучасник», 16 працівників психологічної служби шкіл-інтернатів обласного підпорядкування, 2 працівників психологічної служби комунального закладу «Селятинська загальноосвітня школа-інтернат I-III ст.» Путильської РДА, практичний психолог Чернівецького притулку для неповнолітніх.

Учасникам семінару запропонована система практичної допомоги в напрямках профілактики та реабілітації дітей, які постраждали від насильства, потрапили в складні життєві обставини. Диференційовані завдання педагогічних працівників шкіл-інтернатів стосовно первинної (просвітницької) та вторинної (реабілітаційної) профілактики.

Відкрила семінар Романовська Діана Дорімедонтівна, завідувач НМЦППСР ІППО ЧО, виступом за темою: «Науково-методичні засади організації психологічної допомоги дітям в ситуаціях насилля».

Продовжила роботу семінару бесідою з практичними психологами та соціальними педагогами про партнерство як форму взаємодії адміністрації та працівників психологічних служб шкіл-інтернатів в складних педагогічних ситуаціях директор Чернівецької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату № 1 Савчук Олена Орестівна.

Психологи-консультанти Чернівецького обласного громадського молодіжного об’єднання «Сучасник» Ігнатьєва Альона Миколаївна та Мірінеску Любов Георгіївна запропонували присутнім змістовну тренінгову форму роботи з інтерактивною дискусією за темою «Реабілітація дітей, які постраждали від жорстокого поводження» і презентували матеріали «Механізм проведення кейс-конференції». Практичні психологи та соціальні педагоги отримали довідники з реабілітації та реінтеграції дітей, постраджалих від торгівлі людьми та проведення наради з випадку (кейс-конференції), плакати, буклети, інформаційні матеріали практичного спрямування для роботи для використання в роботі.

На семінарі проаналізовано методичні рекомендації «Насильство: профілактика і протидія», розроблені методистом-психологом НМЦППСР ІППО ЧО Куцак І.М. щодо організації роботи педагогічних працівників шкіл-інтернатів обласного підпорядкування з попередження насильства та нехтування правами дітей в закладі (лист ІППО ЧО від 02.02.2011 № 2/4-104). З практичними психологами та соціальними педагогами куратором працівників психологічних служб шкіл-інтернатів Куцак І.М. проведено практикум з проведення вправ, що сприяють встановленню довіри, впевненої поведінки в емоційно напружених, стресових, ситуаціях невизначеності, спрямовані на розвиток вміння конструктивно реагувати та врегульовувати конфліктні ситуації.

Дискусія на платформі за темою «Співпраця працівників психологічної служби школи-інтернату в проведенні первинної та вторинної профілактики насильства» проведена модератором Романовською Діаною Дорімедонтівною та учасниками: працівниками психологічної служби Вижницької ЗОШ-інтернату I-III ст. ім. Н. Яремчука Машиною Ганною Михайлівною (практичний психолог), Мислюк Іриною Іллівною (соціальний педагог), практичним психологом Чернівецької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату №1 Вовчук Мар’яною Флорівною.

На семінарі зауважено про підготовку до участі у огляді-конкурсі психологічних кабінетів закладів інтернатного типу у 2010-2011 н.р. (лист Головного управління освіти і науки від 25.01.2011 № 01-31/115), обговорено результати розгляду програм роботи практичних психологів та соціальних педагогів шкіл-інтернатів обласного підпорядкування обласною Експертною комісією (лист Головного управління освіти і науки від 27.10.210 № 31/310).
По завершені роботи семінару проведено індивідуальні консультації працівників психологічних служб обласного підпорядкування.

Організація діяльності працівника психологічної служби школи-інтернату з проблеми захисту прав дитини від насильства
Організація діяльності працівника психологічної служби школи-інтернату з проблеми захисту прав дитини від насильства
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Січень 2021 (26)
Грудень 2020 (63)
Листопад 2020 (58)
Жовтень 2020 (73)
Вересень 2020 (59)
Серпень 2020 (53)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше