Інформація
  • Переглядів: 1711
  • Автор: Moderator
  • Дата: 11-03-2011, 14:42
11-03-2011, 14:42

Лебеді в Чорториї – гості з Польщі

Категорія: Навігація / Новини

Стартувавши в січні місяці, природоохоронний проект «Лебідь» успішно розвивається, збагачуючись учасниками, інформацією і подіями. Відгукнулись вихованці Сторожинецького ЦЕНТУМ, Заставнівського ЕНЦ, учні навчальних закладів Кіцманського, Новоселицького районів – це ті, про яких ми знаємо, але ще багато учасників не оголосили про свої виїзди, хоча об’єкт акції – лебеді, з ними вже познайомились і щиро дякують за доброту.

За період проведення природоохоронного проекту «Лебідь» ми неодноразово спостерігали, що на озеро «Лебедине», помилуватися цими величавими птахами, приїздить багато інших відвідувачів. Люди з великим задоволенням підгодовують лебедів, проте інколи використовують корм, який для годівлі диких птахів не придатний (торти, печиво, кекси і т.д.). Наш науковий консультант, кандидат біологічних наук, орнітолог Скільський І.В. радить не годувати лебедів навіть хлібом. Наслідком такої «турботи» можуть стати різноманітні захворювання і навіть загибель птаха. Адже в природних умовах їжу цих птахів (Альфред Брем «Птахи» ІІ том) складають рослини, що ростуть у воді і на болоті, їх коріння, листки і насіння, а також комахи і їх личинки, черв’яки, дрібні земноводні і риби. Лебеді добувають їжу, занурюючи свою довгу шию у воду і обривають там рослини або обшукують мул, виловлюючи з нього все їстівне.

Крім того, підгодовуючи лебедів зерном варто потурбуватися про те, щоб воно не було оброблене ніякими хімічними речовинами і не було протухлим, а висипати його бажано на берег, а не у воду, щоб кожна зернина була знайдена.

Юні природолюби Чернівецького обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді та їх педагоги ці правила твердо засвоїли. Щоб підгодувати і допомогти пережити лютневі морози білосніжним красеням, вони здійснили чергову поїздку в орнітологічний заказник місцевого значення «Чорторийський». Птахи, звиклі за багато років до людської доброти, ще здаля лопотанням могутніх крил вітали юннатів і ні трішечки не лякалися, коли ті до них наблизилися майже впритул. Здається, що вони чекали саме на дітей і на їхні «гостинці» у вигляді зерна пшениці та кукурудзи, адже одразу кинулися ними пригощатися. Окремі птахи брали їжу майже з рук. Діти довго милувалися і споглядали надзвичайне диво природи і ніяк не хотіли прощатися із лебединою зграєю.

Під час попередньої поїздки вихованці гуртків виявили декількох закільцьованих птахів. Кільця на двох птахах вдалося сфотографувати і прочитати. Дані були передані науковцям в Центр кільцювання НАНУ, звідки незабаром прийшла звістка, що один з птахів був закільцьований в м. Лодзі (Польща) 15.07.2007 року, це самець, який з місця кільцювання до нас подолав 578 км. Інший, або інша, бо це самка закільцьована 31.10.2010 року в м. Гданську (Польща) і їй прийшлось подолати 821 км. За попередніми даними, окрім місцевих (з сусідніх територій), на Чорторийському озері також зимують особини балтійської популяції.

Під час теперішньої поїздки було виявлено ще одного закільцьованого птаха. Прочитана інформація знову буде направлена в Центр кільцювання НАНУ.

Отже наша ще одна порада учасникам акції: незабудьте взяти фотоапарат! Окрім чудових світлин, ви зможете також зафіксувати кільця на лапках птиці. Інформацію надсилайте нам на адресу: м. Чернівці, вул. О. Кошового 57, КЗ ЧОЦЕНТУМ. E-mail: chocentum@rambler.ru

Цікаво ж дізнатись звідки наші гості…

Головченко Л.Ю., директор,
Кузьмінська В.В., методист Чернівецького обласного центру
еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді


Лебеді в Чорториї – гості з Польщі
Лебеді в Чорториї – гості з Польщі
Лебеді в Чорториї – гості з Польщі
Лебеді в Чорториї – гості з Польщі
Лебеді в Чорториї – гості з Польщі
Лебеді в Чорториї – гості з Польщі
Лебеді в Чорториї – гості з Польщі
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Липень 2020 (2)
Червень 2020 (82)
Травень 2020 (115)
Квітень 2020 (94)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше