» » » Головний освітянин області провів лекцію для педагогів краю
Інформація
  • Переглядів: 1274
  • Автор: Moderator
  • Дата: 1-03-2011, 16:50
1-03-2011, 16:50

Головний освітянин області провів лекцію для педагогів краю

Категорія: Навігація / Новини

Головний освітянин області провів лекцію для педагогів краю
1 березня 2011 року начальник Головного управління освіти і науки облдержадміністрації Михайло Йозефович Бауер провів лекцію для вчителів української мови та літератури та завідуючих дошкільних навчальних закладів, які проходили курси підвищення кваліфікації в Інституті післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області
.
Головний освітянин області розповідав та акцентував увагу на нагальних проблемах освіти та шляхи їх вирішення. Важливе місце сьогодні займає вирішення проблеми оптимізації. За словами начальника оптимізація не минуча. «На сьогодні є нагальна потреба вивчити це питання з різних позицій», - заявив головний освітянин області. «Оцінити і проаналізувати всі його аспекти. Ніхто не буде наполягати на якомусь єдиному варіанті його вирішення для всіх районів. Якщо певний район може утримувати всю існуючу мережу і при цьому забезпечувати однаковий доступ до якісної освіти всім учням, будемо цьому тільки раді, а якщо ні, треба шукати і приймати оптимальні рішення. Від того, що ми затягуватимемо із розв’язанням зазначених проблем, тільки програємо, втратимо час і можливість зробити добру справу для дітей».

Михайло Йозефович розповів присутнім, що з метою встановлення дієвого контролю за виконанням заходів з оптимізації освітянської мережі, вирішено щокварталу здійснювати співбесіду-звітування начальників управлінь Чернівецької міської ради, Кельменецької райдержадміністрації, відділів освіти райдержадміністрацій та Новодністровської міської ради про проведену роботу за звітній період.

Зацікавило слухачів й обговорення процесу демократизації освітнього процесу. Михайло Йозефович запропонував залучати педагогічну та батьківську громадськість навчального закладу до управління його діяльністю; співпрацювати з громадськими організаціями; використовувати дисциплінарну практику та аналіз звернень громадян з питань діяльності навчального закладу; реагувати керівнику на зауваження та пропозиції, викладені батьківським комітетом, радою та піклувальною радою, батьками, представниками інших органів громадського самоврядування; залучати батьків до урочної і позаурочної діяльності.

Начальник Головного управління наголосив, що потрібно звільнити вчителя від непотрібної паперової роботи та вказав на важливість соціального захисту, збереження та зміцнення здоров’я учнів і педагогічних працівників.
Михайло Йозефович Бауер розповів про основні пріоритетні напрямки роботи освітньої галузі, які було визначено в Києві на Всеукраїнській нараді начальників управлінь освіти і науки.

Основним пріоритетним напрямком визначено розвиток дошкільної освіти. Відповідно Міністерством освіти і науки, молоді та спорту розроблено і одноголосно підтримано на першому всеукраїнському з’їзді працівників дошкільної освіти Програму розвитку дошкільної освіти. Наразі ця програма знаходиться на погодженні в Міністерстві фінансів. Також Михайло Йозефович нагадав про впровадження програми розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт».

Зі слів слухачів було відзначено той факт, що начальник Головного управління Михайло Йозефович Бауер у своїй практиці застосовує лекції зі слухачами курсів. Адже можна безпосередньо поспілкуватися та задати запитання, які цікавлять педагогів області..
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Вересень 2020 (37)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше