» » » У Міністерстві відбулась Всеукраїнська нарада начальників управлінь освіти і науки
Інформація
  • Переглядів: 1422
  • Автор: Moderator
  • Дата: 1-03-2011, 16:31
1-03-2011, 16:31

У Міністерстві відбулась Всеукраїнська нарада начальників управлінь освіти і науки

Категорія: Навігація / Новини

25 лютого у залі колегії Міністерства під головуванням Міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника відбулась Всеукраїнська нарада начальників управлінь освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій з питань організованого завершення 2010/2011 навчального року та з інших актуальних питань діяльності навчальних закладів. Про це повідомив на апаратній нараді начальник Головного управління освіти і науки облдержадміністрації Михайло Йозефович Бауер.

За словами головного освітянина області у нараді взяли участь заступник Міністра, керівники структурних підрозділів Міністерства, головний редактор видавництва «Педагогічна преса», директор Інституту інноваційних технологій та змісту освіти, заступник директора Українського центру оцінювання якості освіти, керівник національного проекту «Відкритий світ», представник Координаційного центру з упровадження економічних реформ, керівники регіональних органів управління освіти і науки.

Начальник Головного управління розповів про основні пріоритетні напрямки роботи освітньої галузі, які було визначено в Києві, та дав на їх виконання доручення відповідальним працівникам.

За словами Михайла Йозефовича у своєму вступному слові Дмитро Табачник проінформував присутніх, що на засіданні з економічних реформ на 2011 рік визначено три пріоритетні напрямки: розвиток дошкільної освіти, упровадження інформаційно-комунікаційних технологій та розроблення Національної рамки кваліфікацій.

Оскільки першим пріоритетним напрямком визначено розвиток дошкільної освіти, то відповідно міністерством освіти і науки, молоді та спорту розроблено і одноголосно підтримано на першому всеукраїнському з’їзді працівників дошкільної освіти Програму розвитку дошкільної освіти. За словами міністра наразі ця програма знаходиться на погодженні в Міністерстві фінансів.

За словами Дмитра Табачника, «маячком» цієї програми, яка після затвердження перетворюється на загальнонаціональний, загальнодержавний пріоритет є «збільшення охоплення до кінця року дітей п’ятирічного віку як мінімум 97%.» «Це дає можливість нам абсолютно чітко заявити, що по рівню охоплення дітей п’ятирічного віку ми будемо випереджати переважну більшість країн старої Європи».
Як зазначив міністр, потрібно забезпечити кількісне зростання мережі дошкільних дитячих закладів щонайменше на три відсотки.

Другий пріоритетний напрямок – це розвиток і впровадження інформаційно-комунікативних технологій. В цьому напрямку Міносвіти планує подолати інформаційну «неписемність» учнів та підвищити компетентність вчителів у інформаційному просторі до кінця року. «До кінця року все таки ми прагнемо і таке завдання є в держави - 50% вчителів з математики та інформатики повинні оволодіти на високому рівні компетентностями (інформаційними – ред.). З цього випливає звичайно і подолання «інформаційної неписемності» учнів», – наголосив Дмитро Табачник.

Як зазначив міністр, розвиток і впровадження інформаційно-комунікативних технологій – це більш багатовимірна і складна проблема. «Але переконаний, що попри те що весь час міністерство фінансів «торпедує» програму «Відкритий світ» , що це не повинно перешкоджати на місцях розробляти регіональні програми щодо розвитку інформаційних компетентностей вчителів».

Дмитро Табачник нагадав, що Президентом України 2011 рік оголошено роком інформаційного суспільства.

Третім визначеним пріоритетним напрямком є розроблення національної рамки кваліфікацій.

Бачення Міносвіти стосовно Національної рамки кваліфікацій, висловив 25-го лютого, під час наради керівників регіональних органів управління освітою, Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник.

За словами міністра, Національна рамка кваліфікацій не лише наблизить нашу освіту до світових зразків, а дасть можливість формувати вимоги до кваліфікованих робітників з огляду чітко формалізованих і покладених в дескриптори – загальні описи – вимоги роботодавцю.

«Тобто роботодавці разом із освітянами формують на кожен рік загальний опис, який наші вчені воліють називати складним словом дескріптори. І по цим дескріпторам чітко можна визначити, які в нас будуть вимоги і роботодавців, і освітян до кожного рівня кваліфікованого працівника», – пояснив Дмитро Табачник.

Також під час наради обговорювалися питання оптимізації шкільної мережі, реформування галузі освіти, питання збереження здоров’я та життя дітей.
Дмитро Табачник пояснив, що усі школи в Україні – українські і відрізняються лише мовою навчання. Закриває, як і відкриває, школу не Міністерство освіти і науки, молоді та спорту, а відповідні органи місцевої влади. Питання із закриттям пов’язане виключно з демографічною ситуацією.

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту планує повернути проведення медоглядів учнів у школах виїзними бригадами лікарів.

«Позиція міністерства однозначна. Ми будемо повертатися до медогляду у загальноосвітніх навчальних закладів, це дає охоплення практично 100% дітей. Це дає контроль вчителя, контроль директора школи і це дає можливість дійсно мати реалістичну картину», – заявив міністр. «Повне обстеження дітей-школярів потрібне. Без цього не можна визначити можливість навантаження на уроках фізичної культури», – зазначив Дмитро Табачник. За словами міністра, у Харкові створюються спеціальні бригади з кращих лікарів, які за певним графіком обстежують абсолютно всіх школярів і у всій області.

Також, Дмитро Табачник поділився своїми враженнями з присутніми про Першу Всеукраїнську виставку дитячої творчості «Країна юних майстрів», у якій взяв участь Президент України Віктор Янукович. У виставці були представлені дитячі роботи декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва, рухомі технічні моделі, проекти і винаходи юних конструкторів, презентації результатів роботи діяльності натуралістів тощо.

Представляли свої роботи 600 дітей з усіх регіонів України, всі вони переможці міжнародних європейських або Всеукраїнських відповідних творчих змагань.

У Міністерстві відбулась Всеукраїнська нарада начальників управлінь освіти і науки
У Міністерстві відбулась Всеукраїнська нарада начальників управлінь освіти і науки
У Міністерстві відбулась Всеукраїнська нарада начальників управлінь освіти і науки
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Липень 2020 (15)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше