Інформація
  • Переглядів: 1234
  • Автор: Moderator
  • Дата: 7-02-2014, 17:24
7-02-2014, 17:24

Шануймо Кобзаря

Категорія: Новини / Відзначення 200-річчя від дня народження Т. Г.

Тарас Шевченко є загальновизнаним провідником української нації. Поет в геніальній поетичній формі передав у «Кобзарі» українську національну душу. Він став батьком українців і пророком нації. Геніальна збірка стала настільною книгою багатьох поколінь, і кожне з них відкриває для себе Шевченка по-новому.

Тож святкування 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка є знаменною подією не тільки для жителів України, а й для прогресивної громадськості планети. Кобзаря знають і шанують в усьому світі і з плином часу значення його творчості зростає, бо кожне його слово є закликом до свободи та волі.

Зокрема, у Вижницькому  районі вшанування  Шевченка  розпочали по-новому. У всіх школах району проводяться конкурси виразного читання поезії митця, виставки малюнків школярів до творів. Жоден учитель не залишається байдужим, проявляючи власну ініціативу що до різних форм і методів цієї почесної справи.

Цікаво пройшла естафета вшанування пам’яті Шевченка у Вижницькій школі-інтернат імені Н. Яремчука. Матюшкіна А. А. організувала і провела цікаву вікторину «Чи добре ми знаємо життя Шевченка?». Переможцями конкурсу стіннівок стали учні 9 класу.

Учнівській та педагогічний колективи Виженської ЗОШ І-ІІ ст. вшанували пам'ять Шевченка. Вчителем української мови та літератури Гуревич О. В. було проведено літературно-музичну композицію «Наш Шевченко» з учнями 8-9-х класів.

Школярі Вижницької ЗОШ І-ІІІ ст. імені Ю. Федьковича взяли участь в конкурсі творчих робіт «Пам’ятаймо Кобзаря». Кращі роботи були надруковані в шкільному часописі «Перерва».  Для кращого знайомства з творчою спадщиною поета учні мали змогу прослухати на шкільних перервах добірку пісень на слова Тараса Григоровича. Дев’ятикласники були учасниками цікавого проекту «Вшануймо генія». Найцікавішу роботу підготувала Бізінська Валентина під керівництвом вчителя Підопригори О. В. Учні самостійно шукали матеріал, добирали вірші та музичний супровід, щоб донести невмируще слово Шевченка своїм однокласникам.

У  Чорногузівської ЗОШ І-ІІІ ст.. відбулося засідання літературно-мистецької вітальні «Розмова з Кобзарем», де школярі мали змогу декламувати поезії  та виконувати пісні на вірші Т. Г. Шевченка .

У Черешенській ЗОШ І-ІІІ ст. учителями Колотило Т.Д. та Паламарюк О. С. проведено захід для учнів 5-7 класів «Ми чуємо тебе ,Кобзарю, крізь століття».

27 січня у Долішньошепітському НВК відбулося територіальне методичне об’єднання вчителів української мови та літератури, на якому педагоги обговорювали шляхи впровадження програми «Шевченківська хода Буковиною», аналізували роботу філологів у даному напрямку, висловлювали рекомендації щодо урізноманітнення форм і методів роботи. На допомогу молодим вчителям Лазорик В. Г. систематизувала аудіо-, кіно-, фотоматеріали про Шевченка. У формі ділової гри було показано багатоаспектність вивчення спадщини Кобзаря.

Слід відмітити, що в районі відбулася дитяча мистецька акція  «Поезія Шевченка у вишивці». Відбувся конкурс на кращу вишивку на твір Т.Шевченка «Заповіт». В конкурсі прийняли участь всі школи району.

Все це робиться для того, щоб молоде покоління Вижниччини черпало з творчості  Т. Г. Шевченка невмирущу національну ідею, вагоме поетичне слово, долучалося і розумом, і серцем до долі України, росли свідомими громадянами нашої держави. Багато поетичних рядків з «Кобзаря і сьогодні є актуальними гаслами. Ми не повинні забувати, що Україна в нас одна, що «в своїй хаті – своя й правда, і сила, і воля».

Т.А.Мінченко, методист українознавства ІППОЧО


 

 

 

 


скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Серпень 2020 (3)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)
Березень 2020 (86)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше