» » » 25-а річниця виведення радянських військ з Афганістану
Інформація
  • Переглядів: 1795
  • Автор: Moderator
  • Дата: 6-02-2014, 16:11
6-02-2014, 16:11

25-а річниця виведення радянських військ з Афганістану

Категорія: Навігація / Новини

15 лютого 2014 року виповнюється 25 років з дня завершення неоголошеної війни, учасником якої був Радянський Союз і Афганістан. Вона  тривала майже 10 років і вимагала великих матеріальних і людських жертв, під час неї тисячі наших співвітчизників загинули у боях і померли від ран, контузій, травм і хвороб, пропали безвісти. За даними офіційних джерел, під час афганської війни загинули понад 15 тисяч солдатів, Україні війна обійшлася у більш ніж три тисячі мешканців. Зараз в Україні – понад  150 тисяч ветеранів афганської війни, з них близько восьми тисяч мають поранення, понад 6 тисяч є інвалідами, близько 4,6 тисяч членів сімей загиблих в Афганістані потребують допомоги.

Нині на Буковині проживає майже дві тисячі колишніх учасників бойових дій в Афганістані. Більше сотні повернулося з цієї війни інвалідами, у 56 сімей прилетіла чорна звістка про загибель сина, брата, батька. У травні 1999 року у Чернівцях на проспекті Незалежності встановлено пам’ятник загиблим воїнам.

Традицією вже стало напередодні вшанування воїнів-афганців у навчальних закладах області проводити уроки мужності: «Місце подвигу – Афганістан», «Ми будемо довго пам’ятати і вам забути не дамо», «Афганістан – наш  біль, наш сум», «Афганістан – біль у наших серцях», «Афганістан – наша незаживаюча рана…»,  зустрічі з учасниками бойових дій, спортивні змагання. В  бібліотеках навчальних закладів  організовано книжкові виставки на тему:  «Україна та українці у локальних конфліктах», «Афганська війна». Учні навчальних закладів відвідують учасників бойових дій, ветеранів, ветеранів-інвалідів за місцем їх проживання.

За ініціативи Чернівецької обласної організації воїнів-інтернаціоналістів Департаментом освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації  проводиться мистецько-патріотичні змагання серед учнівської молоді Чернівецької області «Ми живемо, щоб пам’ятати», присвячені 25-й річниці виводу Радянських військ із республіки Афганістан. До змагань приймаються: літературні твори (поезія, оповідання, новели), образотворче мистецтво: представляються індивідуальні творчі роботи, виконанні в довільній графічній або живописній техніці.

Нагородження переможців відбудеться в урочистій обстановці 13 лютого 2014 року в залі .

Метою вищезгаданих заходів – вшанування  тих, хто поліг на Афганській землі, ознайомлення  учнівської молоді краю   з   передумовами  афганської війни, через поезію і пісню донесення до юних сердець основної думки: війна – це безумство, це невиправдана жорстокість. Молоді люди йшли туди не за орденами і медалями, а свято вірячи, що виконують інтернаціональний обов’язок.  Неправду кажуть, що нема незамінних людей. Кожна людина – незамінна. І ніхто, ніколи й нічим не замінить народу нашому молодих хлопців, чиї імена з цвинтарних надгробків болем волають до всього цивілізованого світу: досить уже воєн, під якими б гаслами вони не проходили! Як хочеться, щоб так воно і було.

Що б там не говорили про ті афганські роки, як би не оцінювали їх у нашій історії, вони залишаються не стільки славною сторінкою, скільки болючою раною, і тим, хто з якихось причин захоче якнайшвидше забути про неї, закрити її політичними чи дипломатичними бинтами, невідпорно стане на заваді людська пам’ять. Пам’ять тисяч молодих життів, що згасли у задушливих афганських ущелинах чи на гірських перевалах, пам’ять тисяч материнських сердець, що болітимуть вічно синами своїми, незважаючи на те, яким високим інтернаціональним обов’язком благословлялася їхня смерть.

Афганських подій ніколи і нікому не викреслити з календаря. І скільки б ми не повертались до тих подій, встановлюючи нові і нові факти, змінюючи цифри, все переоцінюючи, істина залишається одна – незмінно житиме пам'ять про Афганістан. 

 

 

 

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Травень 2020 (114)
Квітень 2020 (95)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше