Інформація
  • Переглядів: 1151
  • Автор: Moderator
  • Дата: 3-02-2014, 17:45
3-02-2014, 17:45

Сторінками літератури рідного краю

Категорія: Навігація / Новини

Не сумуйте за мною, не треба!

Світлій пам’яті Анни Дущак

Минає чотири роки, як відійшла у вічність буковинська поетеса, заслужений працівник культури, лауреат Всеукраїнської премії «Жінка III тисячоліття» та літературно-мистецької премії ім. С. Воробкевича Анна Дущак.

Понад усе поетеса любила життя , не зважаючи на те, що була прикута до ліжка тридцять чотири роки! Тридцять чотири роки страждань, болю і стільки ж — любові до людей, які горнулися до неї, котрі йшли до неї, як сказала одна знайома Анни, за причастям душі. Це диво, але, долаючи щоденний біль, вона вміла писати такі життєлюбні вірші, такі оптимістичні рядки!

Доля відміряла цій нескоренній жінці рівно шістнадцять років здорового життя. Ніщо не віщувало біди, ніколи дівчина не хворіла. Аж раптом одного дня їй стало зле. Неправильні діагноз і лікування зробили свою справу — на все життя Анна залишилась прикутою до ліжка.

Тридцять чотири роки пролежала Анна Кирилівна на одному місці, на одній постелі і біля одного вікна. І оте віконечко у рідній хаті вс.Тисівці, що на Сторожинеччині, заміняло їй увесь світ. Там вона могла розмовляти з вітром, милуватися цвітом вишні, бачити схід сонця і блиск місяця. Якась сила ніби примусила її взятися за перо. Так одна за одною народжувалися поезії: чуттєві, по-жіночому теплі й зворушливі. І саме у віршах Анничка відкрила для себе інший світ — королівство слова, де вона була королевою.

Вірші поетеси з надзвичайно складною особистою долею звучали не тільки в Україні, а й в далекій Америці,Канаді,Австралії. Велика частина доробку Анни Дущак стали піснями і звучать на Міжнародних пісенних фестивалях та конкурсах.

Нещодавно у Банилівській школі проведено відкритий урок на тему: «Поетичний світ Анни Дущак». Учні ознайомилися із життєвим та творчим шляхом поетеси, з любов’ю і щирістю декламували її поезії. Згодом переглянули відеофільм «Роздуми про сокровенне»Усі присутні були схвильовані нескоренністю й силою волі цієї мужньої жінки,її життєлюбними віршами. Зі сльозами на очах покидали аудиторію учні.      

Ми дякуємо поетесі за її щирість і відвертість, за велику любов до життя. Після читання віршів відчуваєш значущість людини на землі й віриш, що приходиш у «світ для любові». Хочеться сказати: «Спасибі Вам, Анно, «земна й небесна», за ту трепетну радість, яку відчуваєш від вашої творчості.»                 

 

Вчитель української мови та літератури

Банилівської ЗОШ І-ІІІ ст. -

Гавриш Марія Іванівна

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Серпень 2020 (11)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)
Березень 2020 (86)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше