» » » Семінар-практикум керівників технічних гуртків
Інформація
  • Переглядів: 3689
  • Автор: Anatoly
  • Дата: 30-11-2013, 14:07
30-11-2013, 14:07

Семінар-практикум керівників технічних гуртків

Категорія: Навігація / Новини

Одними із головних завдань позашкільної освіти є створення умов для творчого, інтелектуального, духовного та фізичного розвитку вихованців, пошук, розвиток та підтримка здібних, обдарованих і талановитих дітей. Вибір технологій для реалізації цих завдань залежить від рівня кваліфікації, творчого потенціалу, рис особистості керівника гуртка. 
З метою підвищення професійного рівня, творчої активності керівників гуртків науково-технічної творчості та залучення їх до вирішення проблем оновлення навчально-виховного процесу у гуртках цього напряму 29 листопада 2013 року на базі Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді, проведено обласний семінар-практикум керівників гуртків науково-технічного напряму "Пошук, підтримка і розвиток обдарованих дітей шляхом впровадження інноваційних технологій в навчально-виховний процес”.
У роботі семінару взяли участь 45 керівників гуртків авіа-, судно-, автомоделювання, радіотехніки, фото-, відеосправи, фізики, астрономії, початкового технічного моделювання позашкільних закладів області та міст Чернівців та Новодністровська.
З вступним словом до учасників семінару звернулась начальник відділу дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти та виховної роботи Бабин Емілія Петрівна. Емілія Петрівна проаналізувала кількісні показники охоплення дітей позашкільною освітою науково-технічного напряму в розрізі районів та звернула увагу учасників семінару на пошук шляхів щодо популяризації технічної творчості, залучення школярів до занять в технічних гуртках, вирішення кадрових проблем. 
З інноваційними формами роботи з обдарованою дитиною в системі позашкільної освіти ознайомила присутніх старший викладач кафедри методики викладання базових дисциплін обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Жук І.В. 
Про досвід роботи щодо залучення дітей дошкільного та молодшого шкільного віку до занять з технічної творчості розповіла Косило О.І., керівник гуртків Чернівецького клубу юних техніків "Кварц”. 
Про впровадження науково-дослідницької та винахідницької діяльності в навчальний процес гуртків технічної творчості, залучення вихованців до участі у Всеукраїнському турнірі винахідників та раціоналізаторів, конкурсі юних винахідників «Едісони ХХ століття» розповів Крамар В.М., завідувач кафедри загальної фізики Інституту фізико-технічних та комп'ютерних наук ЧНУ ім. Ю. Федьковича. 
З досвідом роботи експериментального майданчика «Формування творчої активності вихованців гуртків технічної творчості» на базі Глибоцького будинку дитячої творчості ознайомила присутніх директор Ванзуряк Н.В. 
Томаш В.В., асистент кафедри загальної фізики Інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук ЧНУ ім. Ю. Федьковича, надав інформацію про підготовку керівників гуртків науково-технічного напряму в Чернівецькому національному університеті ім. Ю.Федьковича. Василь Васильович наголосив на позитивному досвіді співпраці з Чернівецьким обласним центром науково-технічної творчості учнівської молоді щодо залучення студентів спеціалізації «Технологічна освіта» до занять в технічних гуртках з метою набуття практичного досвіду організації гурткової роботи.
Під час практичної частини семінару-практикуму були проведені майстер-класи:
- Інтегроване заняття за методом проектів "Створення друкованої плати по електричній схемі радіопристрою. Монтаж електричної схеми на готовій друкованій платі”. (Нікуліца В.Г., керівник радіотехнічного гуртка Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді)
- "Створення розвиваючих ситуацій з метою виявлення творчих здібностей вихованців гуртків картингістів.” (Миронов В.І., керівник гуртка картингістів Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді)
- "Практична підготовка вихованців гуртків автотрасового моделювання.” (Токарюк В.П., керівник гуртків автотрасового моделювання Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді).
- "Аерокосмічна освіта молоді засобами технічної творчості” (Яценко В.В., кандидат фізико-математичних наук, завідуючий Музею авіації і космонавтики КЮТ «Кварц»).
- "Фотомистецтво під новим кутом зору” (Місікевич І.Т., керівник фотостудії "Фокус” Сторожинецького центру дитячої та юнацької творчості).
- "Створення умов для самореалізації вихованців в авіамодельному гуртку” (Ковальчук Л. А. керівник авіамодельного гуртка МПДЮ м. Чернівці).
- тренінг «Психологічна адаптація дитини в гуртках початкового технічного моделювання» (Яворська М.М. , психолог Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді).
На завершення семінару-практикуму відбувся круглий стіл, на якому учасники підвели підсумки роботи, обмінялись досвідом, обговорили та ухвалили рекомендації обласного семінару керівників гуртків технічних гуртків, а також отримали методичні матеріали та нормативні документи для використання у практичній роботі.

Семінар-практикум керівників технічних гуртківСемінар-практикум керівників технічних гуртківСемінар-практикум керівників технічних гуртків

 

Семінар-практикум керівників технічних гуртків

 

Семінар-практикум керівників технічних гуртків

 

Семінар-практикум керівників технічних гуртків

 

Семінар-практикум керівників технічних гуртків

 

Семінар-практикум керівників технічних гуртків

 

Семінар-практикум керівників технічних гуртків

 

Семінар-практикум керівників технічних гуртків

 

Семінар-практикум керівників технічних гуртків

 


скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Лютий 2021 (8)
Січень 2021 (45)
Грудень 2020 (63)
Листопад 2020 (58)
Жовтень 2020 (73)
Вересень 2020 (59)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше