» » » Любов Тарангул: Інклюзія – це перспективна форма навчання дітей з особливими освітніми потребами
Інформація
  • Переглядів: 1343
  • Автор: Moderator
  • Дата: 27-11-2013, 15:48
27-11-2013, 15:48

Любов Тарангул: Інклюзія – це перспективна форма навчання дітей з особливими освітніми потребами

Категорія: Навігація / Новини

Сьогодні, 27 листопада, на базі Чернівецького навчально-реабілітаційного центру №1 відбувся обласний семінар консультантів-психологів та консультантів-дефектологів районних (міських) ПМПК «Психолого-педагогічний супровід та корекційна робота з дітьми, які мають порушення психофізичного розвитку».

У семінарі взяли участь: Любов Тарангул, заступник директора Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької ОДА; Оксана Двіжона, кандидат психологічних наук, доцент кафедри педагогіки і психології ЧНУ; Олена Савчук, директор Чернівецького обласного навчально-реабілітаційного центру №1; Марина Анатійчук, консультант-психолог ЧОПМПК; Людмила Кирилецька, методист-психолог НМЦ ППСР ІППОЧО; Марина Захарова, консультант-олігофренопедагог ЧОПМПК.

«На сучасному етапі в Україні відкрилися нові перспективи змін у системі спеціальної освіти, що насамперед пов’язані з переосмисленим ставлення до дітей з особливими потребами. – зазначила Любов Тарангул, –Інклюзія – це перспективна форма навчання дітей з особливими освітніми потребами. Інтеграцію в загальноосвітній простір ми розглядаємо не як самоціль, а як один із можливих засобів реалізації прав дітей на рівний доступ до якісної освіти. Для того, щоб процес інклюзивного навчання дав позитивний результат, необхідно чітко реалізовувати принципи науковості, наступності, доступності, індивідуального та диференційованого підходів. Інтернатні заклади мають стати на сучасному етапі методичними осередками в роботі з дітьми з особливими потребами».

На інклюзивній формі навчання в області станом на 1.10.2013 навчається – 85 дітей в 59 класах 41 навчального закладу.

Учасниками семінару було розглянено важливі питання щодо організації інклюзивного навчання.

Як правильно організувати навчально-виховний процес в умовах інклюзивного навчання розповіла присутнім Оксана Двіжона. Про особлививості психологічного та соціального супроводу доповіла Марина Анатійчук. Людмила Кирилецька розповіла як правильно сформувати позитивні міжособистісні стосунки учнів з порушеннями психофізичного розвитку та їх ровесниками.

Оксана Мігован, практичний психолог ЗНЗ №24 м.Чернівці презентувала майстер-клас «Психологічний супровід дітей з особливими потребами в ЗНЗ». Наталія Скрипник, консультант дефектолог Чернівецької МПМПК продемонструвала практичну діяльність вчителя-дефектолога в інклюзивному просторі.

На завершення семінару учасниками було прийнято відповідні рекомендації.

Любов Тарангул: Інклюзія – це перспективна форма навчання дітей з особливими освітніми потребамиЛюбов Тарангул: Інклюзія – це перспективна форма навчання дітей з особливими освітніми потребамиЛюбов Тарангул: Інклюзія – це перспективна форма навчання дітей з особливими освітніми потребамиЛюбов Тарангул: Інклюзія – це перспективна форма навчання дітей з особливими освітніми потребамиЛюбов Тарангул: Інклюзія – це перспективна форма навчання дітей з особливими освітніми потребамиЛюбов Тарангул: Інклюзія – це перспективна форма навчання дітей з особливими освітніми потребамиЛюбов Тарангул: Інклюзія – це перспективна форма навчання дітей з особливими освітніми потребамиЛюбов Тарангул: Інклюзія – це перспективна форма навчання дітей з особливими освітніми потребами

  

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Травень 2020 (114)
Квітень 2020 (95)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше